اوکراین محور گفت‌وگوی تلفنی جانسون و ماکرون

16/11/1400 09:40:00 ب.ظ

نخست‌وزیر انگلستان و رئیس‌جمهور فرانسه درباره تحولات اخیر اوکراین گفت‌وگو کردند. - خبرگزاری آناتولی

نخست‌وزیر انگلستان و رئیس‌جمهور فرانسه درباره تحولات اخیر اوکراین گفت‌وگو کردند. - خبرگزاری آناتولی 05.02.

2022 لندن/ خبرگزاری آناتولی بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلستان و امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه طی گفت‌وگوی تلفنی با محور اوکراین، بر لزوم اتحاد ناتو در برابر تجاوز روسیه و یافتن راه‌حل دیپلماتیک برای تنش‌های موجود تاکید کردند.

دفتر نهاد نخست‌وزیری انگلستان طی بیانیه‌ای اعلام کرد که رهبران دو کشور همدیگر را در جریان دیدارهای خود با شرکای بین‌المللی قرار داده‌اند. در بیانیه مذکور آمده است که طرفین درباره یافتن راه‌حل دیپلماتیک به عنوان «اولویت اول» به توافق رسیده‌اند.

بر اساس بیانیه فوق، جانسون و ماکرون تاکید کردند که ناتو باید در برابر تجاوز روسیه متحد شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

چرا چیزی که گران شده دیگر ارزان نمی‌شود؟

به زبان ساده، چسبندگی قیمت به وضعیتی گفته می‌شود که «قیمت اسمی» کالاها در برابر متغیرهای کاهشی اقتصاد کلان مقاومت می‌کنند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

بلینکن در گفت وگو با وزیر خارجه اوکراین «تشویق روسیه به دیپلماسی به جای جنگ» را به بحث گذاشتند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه روز جمعه ۱۵ بهمن با صدور بیانیه‌ای گفت: «در این گفت‌وگوی تلفنی افزایش حضور نظامی روسیه در مرز با اوکراین و گام‌هایی که اوکراین و ایالات متحده با هم برای تشویق روسیه به دیپلماسی به جای جنگ برای حفظ امنیت و ثبات برمی‌دارند،‌ مطرح شد.»

پکن و مسکو خواستار توقف گسترش ناتو به سوی شرق اروپا شدنددر گرماگرم تنش‌های میان روسیه و غرب بر سر بحران اوکراین و همزمان با تهدیدهای اروپا برای اعمال تحریم‌های سخت‌گیرانه علیه مسکو، روسیه و چین در هماهنگی با هم -مواضع حکومت چین و روسیه بسیار مسخره وخنده دار است . - روسیه موشکهای اتمی به لاذقیة سوریه منتقل کرده است.این اقدام پوتین ، نقض آشکارقوانین بین المللی وقطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت ملل متحد درمورد سوریه است که پوتین ازامضاء کنندگان آن است . پوتین و روسیه در پرونده اوکراین بشدت ضعیف ومطلقا منزوی شده اند ومیخواهند با این اقدامات ،‌ تعادل قوا را برگردانند.

الکاظمی: خواهان گسترش روابط با ایران هستیمرئیس جمهور کشورمان و نخست وزیر عراق تلفنی گفت وگو کردند.

آمریکا: ویدئوی جعلی ممکن است بهانه حمله روسیه به اوکراین شود | DW | 04.02.2022یک مقام‌ ارشد آمریکایی می‌گوید، روسیه به دنبال 'صحنه‌سازی' است تا با مقصر جلوه دادن اوکراین در حمله‌ای ساختگی علیه جدایی‌طلبان اوکراین یا نظامیان روسیه بهانه‌ای برای حمله به اوکراین ارائه کند. بعد از المپیک زمستانی چین ،روس به اکراین حمله میکنه Qasim never claimed that he is the Imam Mahdi. He just said that he got dreams from Allah then ordered to spread those dreams. Many of Muhammad Qasim's dreams have already come true and there are more till end of times (Qiyamah). یه بیناموس فقط راه های بیناموسی رو بلده.

تنش اوکراین و روسیه؛ نخستین یگان‌ ارتش آمریکا وارد آلمان شدسربازان ارتش اوکراین نیز همزمان با ادامه ارسال کمک‌های نظامی غرب، با موشک‌های آمریکایی چند رزمایش برگزار کردند. سر بزنگا روسیه ما رو میفروشه وکارشو پیش میبره اینا برای خالی نبودن عریضست

پیشنهاد اردوغان به مسکو و کی‌ف برای حل بحران اوکراینرئیس‌جمهور ترکیه پیشنهاد بسیار مهمی برای جلوگیری از یک بحران و شاید یک جنگ احتمالی، با گرد هم آوردن رهبران روسیه و اوکراین ارائه کرد. - خبرگزاری آناتولی اینم خودشو مثل قاشق نشسته قاطی هر بحثی می کنه که بگه منم هستم جمع کن فاشیست