اوکراین خواستار مجازات «حبس ابد» برای عاملان سقوط هواپیمای اوکراینی شد؛ این تراژدی یک «جنایت بزرگ» بود

13/11/2020 11:01:00 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

اوکراین, هواپیمای_اوکراینی

اوکراین خواستار مجازات «حبس ابد» برای عاملان سقوط هواپیمای_ اوکراین ی شد؛ این تراژدی یک «جنایت بزرگ» بود رویترز می‌نویسد که مقامات ایران ی در گذشته مسائل فنی و تاثیرات شیوع ویروس_کرونا را عامل تاخیر در تحقیقات سقوط هواپیمای اوکراین ی عنوان کرده‌اند.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

اوکراین می‌گوید ایران با خودداری از همرسانی اطلاعات مربوط به پرونده سرنگونی هواپیمای اوکراینی در حومه تهران، روند رسیدگی به این پرونده را طولانی کرده و به درخواست‌ها برای همکاری پاسخ نمی‌دهد.رویترز روز جمعه ۲۳ آبان گزارش داد، گیوندوز ممدوف، معاون دادستان عمومی اوکراین، در اظهاراتی که به صورت کتبی در اختیار رویترز قرار داده، گفته است که ایران همچنین درخواست کیف را مبنی صدور حکم حبس ابد برای کسانی که مسئول شلیک موشک به هواپیما بوده‌اند، رد کرده است.

این نوشته پیش از سومین دور مذاکرات دو کشور بر سر مسئله سقوط آن هواپیما، که قرار است ماه آینده میلادی برگزار شود، در اختیار رویترز قرار گرفته است.بامداد چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه یک فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ خطوط هوایی اوکراین با ۱۷۶ سرنشین عازم کانادا بود پس از برخاستن از فرودگاه تهران، با اصابت دو موشک شلیک شده توسط سپاه پاسداران سرنگون شد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

اعتراضات ایران؛ پلیس و لباس شخصی‌ها دانشگاه شریف را محاصره کرده اند

روز یکشنبه و پس از سر دادن شعارهای تند علیه جمهوری اسلامی و علی خامنه‌ای در داتشگاه شریف، پلیس و نیروهای لباس شخصی این دانشگاه را محاصره کرده‌اند. گزارش‌های تائید نشده از ورود ماموران امنیتی به بخش‌هایی از دانشگاه حکایت دارد. ادامه مطلب >>

یعنی رهبر بجای اعدام باید حبس ابد بشه ؟ دستور اصلی رو رهبر جنایتکار رژیم آخوندی داده، زندانی کردن چندتا سرباز عوام فریبی است شماها هنوز به دروغگویی و بیغیرتی جمهوری فاضلابی خامنه ای پی نبرده اید موافقم به شرطی که عاملین همه جنایات به همین سرنوشت دچار بشن! از زدن هواپیمای مسافربری ایران توسط آمریکایی ها در جنگ نفتکشها تا جنایات جنگی در ویتنام و گواتمالا و به وجود آوردن قحطی در کشور من و و و و .......

اوكراين به شليك كنندگان هواپيمايي كه سرنگون كرد چه مجازاتي داد ؟ اوکراین هنوز باورش نشده حقوق بشر در ایران معنی نداره؟ اگر اینا ارزشی برا حقوق بشر و جان آدما قائل بودن که هواپیمای مسافربری رو با دو موشک نمی‌زد خب پس مایک پمپئو و دونالد ترامپ و نتایاهو و رئیس جمهوری اوکراین رو تحویل بدن که بفرستیمشون تا ابد اب خنک بخورن که با گروگان گیری مسافرا در یک هواپیمای جاسوسی برای مشخص کردن نقاط حساس و بعدم با لورفتن نقشه سیستم موشکی رو فریب دادن و باعث کشته شدن اون بیگناهان شدن

اخر و‌ عاقبت مماشات ۴۱ ساله با یک چنین رژیمی که به هیچ اصولی چه از نوع بشری و چه از نو ع دینی ان پایبند نیست ، همین میشه. ریشه یابی شلیک به هواپیمای اوکراینی! ترورِ فرمانده بزرگِ مبارزه با داعش،توسط آمریکا و اعتراف ترامپ به این ترور،منجر به مقابله به مثل ج.ا.ا شد و تهدیداتِ مجدد آمریکا، نهایتاً باعث شلیک موشک پدافند به سوی هواپیمایی شد که به سمتِ نقطه حساس،تغییر جهت داده بود! دولت آمریکا پاسخ دهد

باید خامنه ای که فرمانده سپاه تروریست هستش به اشد مجازات که اعدام هستش برسه . منظورت رژیم اسراییل هست که با دستکاری روی نوک هواپیما و به اشتباه انداختن رادارهای ایران مسولین رو به اشتباه انداختند و منحر به این سانحه شد . تازه خود اوکراین باید محازات شود نه ایران یک هفته قبل این سانحه همین هواپیما در فرودگاه رژیم صهیونیست یک هفته روش آن کار کرده بودند .

درخواست اوکراین از ایران برای توضیح درباره حادثه سقوط هواپیمابیانیه مشترک اوکراین ، کانادا، افغانستان، سوئد و انگلیس: * ایران به طور کامل و دقیق درباره حادثه هواپیمای اوکراین ی توضیح دهد *ما ایران را مسئول می‌دانیم که عدالت را درخصوص این حادثه اجرا و به خانواده‌های قربانیان و کشورهای آسیب دیده غرامت کامل پرداخت کند بی‌شرفای داخلی با بی‌شرفای خارجی متحد شدن. بله خیال ندارند یقه جانیان را ول کنند باید پاسخگوی جنایت قرن باشید. ایشالا که ولتون نمیکنن تا حق این بیچاره های بی گناه رو از شما بیشرفا بگیرن.که تو حقه بازی و مخفی کاری شیطون رو درس میدین.دروغگوهای پست مارموز.

اوکراین گوه خورد با مدیر مهد کودک voa بی پدرای الدنگ یعنی توقع اجرای حبس ابد برای سردار حاجی زاده را دارند؟! دومی رو چرا زدن؟. کدام_آبان

ادعای وزیر خارجه کانادا درباره سقوط هواپیمای اوکراینیادعای وزیر خارجه کانادا: *خطای انسانی نمی‌تواند دلیل سقوط هواپیمای اوکراین ی باشد *طرف مسئول این وضع در حال تحقیق خودش است که بخش عمده آن به طور مخفیانه انجام می‌شود *این هیچ اعتماد و اطمینان را بر نمی‌انگیزد *در مورد هر چیزی که بگویند تحقیق خواهم کرد اربابشون می خواهد سپاه را بعنوان تروریسم معرفی کنه .اینها هم باید یک پارسی کرده باشند خطای انسانی یک موشک شلیک میکنه نه دو موشک. کاملاً حق میگه و هرچی تف زمین و زمانه بر صورت فرمانده کل قوای این مجموعه که فرق موشک و هواپیما رو نمیدونن برای اسرائیل شاخ و شونه میکشن. خطاى انسانى ٤٢ سال پيش بود كه هواپيماى اير فرانس سالم به تهران آمد.

اوکراین و کانادا برای آغاز دور جدید گفت‌وگوها با ایران آماده می‌شوندوزرای امور خارجه اوکراین و کانادا اعلام کردند که این دو کشور برای دور جدید مذاکرات با ایران درباره سانحه هواپیمای اوکراین ی آماده می‌شوند.

فرمانده کل سپاه: قطعاً عاملان این جنایت بزرگ مجازات خواهند شدفرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیامی با محکومیت ترور دانشمند پاسدار دکتر فخری زاده تاکید کرد: قطعاً عاملان این جنایت بزرگ مجازات خواهند شد و راه شهید فرخی زاده نیز پرشتاب تر از گذشته تداوم خواهد یافت. 😂😂😂😂😂 چه روز جمعه خوبی :)))) راه شهید کی ؟ چرا اشتباه نوشتی ادمین .

توضیحات جنیدی درباره استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی برای پرونده هواپیمای اوکراینیمعاون حقوقی رئیس جمهوری درباره اقدامات این معاونت در پرونده سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین ی و چگونگی استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی برای جبران خسارات خانواده‌های داغدار این حادثه، توضیحاتی ارائه کرد. منبع دیگر پولهای بلوکه شده ایران توسط ترامپ😁😁😁 ما رو می‌کشند و از جیب ما غرامت می دند. نمی تونند بگند چرا زدند. کی زده. مجازات امران و عاملان چی شده. ولی دستشون تو جیب ما راحت می ره. بعد که می‌گیم خودشون رو صاحب جان و مال ما می‌دونند معترض می شن.

عکس هوایی از محل سقوط هواپیمای اوکراینی که توسط موشک‌های سپاه سرنگون شد.به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، همزمان با سالگرد سقوط این هواپیما در خاک ایران، اوکراین به همراه افغانستان، انگلیس، کانادا و سوئد با  صدور یک بیانیه مشترک خواستار توضیحات کامل ایران درباره جزئیات این حادثه شدند.به گزارش ایسنا به نقل از شبکه سی.به گزارش ایسنا، به نقل از سایت وزارت خارجه اوکراین، دیمترو کولبا، وزیر خارجه اوکراین روز پنج‌شنبه در گفت‌وگویی تلفنی با مارک گارنو، همتای کانادایی خود درخصوص اقدامات پیش از آغاز دور جدید گفت‌وگوها با ایران صحبت کرده است.

اوکراین می‌گوید ایران با خودداری از همرسانی اطلاعات مربوط به پرونده سرنگونی هواپیمای اوکراینی در حومه تهران، روند رسیدگی به این پرونده را طولانی کرده و به درخواست‌ها برای همکاری پاسخ نمی‌دهد. رویترز روز جمعه ۲۳ آبان گزارش داد، گیوندوز ممدوف، معاون دادستان عمومی اوکراین، در اظهاراتی که به صورت کتبی در اختیار رویترز قرار داده، گفته است که ایران همچنین درخواست کیف را مبنی صدور حکم حبس ابد برای کسانی که مسئول شلیک موشک به هواپیما بوده‌اند، رد کرده است. این کشورها همچنین در بیانیه خود از جمهوری اسلامی ایران خواستند تا به طور کامل و دقیق درباره این حادثه توضیح دهد و اقدامات مشخصی اتخاذ کند که اطمینان دهد چنین حادثه ای هرگز تکرار نخواهد شد. این نوشته پیش از سومین دور مذاکرات دو کشور بر سر مسئله سقوط آن هواپیما، که قرار است ماه آینده میلادی برگزار شود، در اختیار رویترز قرار گرفته است.  او در پاسخ به این سوال که آیا توضیح ایران را برای علل سقوط این هواپیما می پذیرد،  گفت که نه نمی پذیرد اما اشاره ای نکرد که دلیل چه می تواند باشد و چه کسی مقصر است. بامداد چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه یک فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ خطوط هوایی اوکراین با ۱۷۶ سرنشین عازم کانادا بود پس از برخاستن از فرودگاه تهران، با اصابت دو موشک شلیک شده توسط سپاه پاسداران سرنگون شد. به گزارش ایسنا، سال گذشته یک هواپیمای مسافربری متعلق به خطوط هوایی اوکراین در نتیجه خطای انسانی در ایران سقوط کرد که در پی آن، تمام سرنشینان متاسفانه جان خود را از دست دادند. مقامات ایران تا چند روز دلیل سقوط هواپیما را نقص فنی اعلام می‌کردند. هیچ چیزی نمی‌تواند جای عزیزان از دست رفته را پر کند.

اما ایالات متحده در همان زمان به طور مشخص از سرنگونی هواپیما خبر داد. هیچ چیزی نمی‌تواند جای عزیزان از دست رفته را پر کند.  در حالی که طبق اعلام مقامات ایرانی، ایران تمام همکاری‌های لازم را با کانادا و دیگر کشورها انجام داده است، او همچنین گفت از آنجا که کانادا به شواهد،  مدارک و مظنون ها دسترسی ندارد،  به نتیجه رسیدن درباره اتفاقی که افتاده سخت است و به اعمال فشار بر ایران برای پاسخگویی ادامه می دهد. پس از چند روز، سپاه پاسداران سرانجام اعتراف کرد که این هواپیما را به اشتباه هدف قرار داده است. این تاخیر در اعلام حقیقت و فریبکاری نظام، موجب خشم مردم و اعتراضات عمومی شد. عدالت برقرار خواهد شد. با این حال، نه تنها مسببان سرنگونی این هواپیما هنوز محاکمه نشده‌اند، بلکه چندین فعال مدنی که به اقدام سپاه معترض بودند نیز توسط دستگاه قضایی ایران به زندان محکوم شده‌اند. این هیچ اعتماد و اطمینان را بر  نمی انگیزد. رویترز می‌نویسد که مقامات ایرانی در گذشته مسائل فنی و تاثیرات شیوع ویروس کرونا را عامل تاخیر در تحقیقات سقوط هواپیمای اوکراینی عنوان کرده‌اند.  روابط عمومی معاونت حقوقی ریاست جممهوری اخیرا اعلام کرد: باتوجه به اینکه از زمان وقوع سانحه سقوط هواپیمای اکراینی در آسمان تهران در دی‌ماه سال 1398، معاونت حقوقی رئیس جمهور همواره بر ضرورت احترام به قربانیان و احقاق همه‌جانبه حقوق خانواده‌ها و بازماندگان ایشان تأکید داشته است، در ادامه پیگیری‌های مستمر و مؤثرمعاونت درباره تعیین مبانی حقوقی قانونی لازم و ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌ها و ارائه پیشنهادهای اجرایی برای پرداخت این خسارات و دلجویی از این خانواده ها و تاکید بر ضرورت تأمین فوری اعتبار لازم برای پرداخت این خسارات، نهایتا، با پیگیری معاونت حقوقی، اعتبار لازم در آغازین روزهای دیماه سال جاری، تأمین گردید.

معاون دادستانی اوکراین گفته است که ارزیابی اولیه حقوقی نشان می‌دهد که این تراژدی یک «جنایت بزرگ» است که ۱۷۶ غیرنظامی با تجهیزات نظامی کشته شدند. او گفته است که مجازات حبس ابد باید اعمال شود و به خانواده قربانیان غرامت پرداخته شود. هیئت دولت نیز با توجه به این پیشنهاد در جلسه امروز مورخ چهارشنبه  ۹۹/۱۰/۱۰ خود تصویب نموده است که خسارات مربوط جانباختگان، بدون هیچ‌گونه  تبعیض ناشی از ملیت و  تابعیت براساس قوانین متبوع و قابل اعمال کشورهای جانباختگان، به ورثه و بازماندگان آنها پرداخت شود. بهاروند ادامه داد:  آن‌ها در خواندن جعبه‌های سیاه هواپیما در پاریس و هر همکاری دیگری مشارکت کردند. معاون دادستانی اوکراین بدون جزئیات بیشتر گفت اگر به تقاضاهای اوکراین پاسخ داده نشود آن کشور ممکن است یک «مسیر موازی» را طی کند. خبرهای دیگر . همچنین در مصوبه پیشنهادی آمده است که این جبران مانع از پیگیری جنبه کیفری موضوع در مرجع قضایی صلاحیتدار نیست.. من فکر می‌کنم کانادا بر اساس تعصبات سیاسی این مسئله را مطرح می‌کند.

.  سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه نیز در پی این اقدام در پاسخ به سوالی در ارتباط با آخرین روند پیگیری موضوع سقوط هواپیمای اوکراینی با توجه به نزدیک شدن به سالگرد وقوع این حادثه گفت: تصمیمی که هیأت دولت در ارتباط با پرداخت دیه گرفت ناظر بر پرداخت یکسان این دیه به همه قربانیان این هواپیما است. .