اوکتای, تونس, تونس, فواد اوکتای

اوکتای, تونس

اوکتای: تحولات تونس نگران کننده است

#اوکتای: تحولات #تونس نگران کننده است

26/07/2021 04:32:00 ب.ظ

اوکتای : تحولات تونس نگران کننده است

معاون رئیس جمهور ترکیه گفت که تعلیق فعالیت پارلمان و عزل نخست وزیر در تونس نگران کننده است. - خبرگزاری آناتولی

26.07.2021آنکارا/ خبرگزاری آناتولیفواد اوکتای، معاون رئیس‌جمهور ترکیه با انتشار پیامی در شبکه‌های اجتماعی، تعلیق فعالیت پارلمان و برکناری نخست وزیر در تونس را نگران کننده خواند.اوکتای تصریح کرد: ترکیه همیشه از دستاوردهای دموکراتیک کشور دوست و برادر تونس حمایت کرده و از این پس نیز به حمایت از یک تونس دموکراتیک ادامه خواهیم داد.

راه دشوار آلمان برای رسیدن به دموکراسی | DW | 16.09.2021 وصیت‌نامه شاهزاده فیلیپ، همسر ملکه بریتانیا تا دست‌کم ۹۰ سال محرمانه می‌ماند ایران: گزارش آژانس غیر واقعی و غیر حرفه‌ای است

- تحولات تونسقیس سعید، رئیس‌جمهور تونس شب گذشته طی تصمیم ناگهانی که از تلویزیون این کشور اعلام کرد هشام المشیشی، نخست وزیر این کشور را برکنار و فعالیت پارلمان را تعلیق کرد.در پی این اقدام سعید، راشد الغنوشی رئیس مجلس و رئيس حزب حركت النهضه و جمعی از نمایندگان به پارلمان رفتند اما ارتش مانع ورود آنان به ساختمان مجلس شد.

الغنوشی ممانعت از ورود آنان به پارلمان را محکوم کرده و از تمامی نمایندگان خواست تا مسئولیت‌های خود را انجام داده و از اختیارات خود استفاده کنند.وی در مقابل ساختمان مجلس از مردم تونس خواست در برابر تصمیمات رئیس جمهور بایستند. ادامه مطلب: خبرگزاری آناتولی »

دیدگاه: اختیارات مادر در جمهوری اسلامی گفت‌وگو با آسیه امینی

عدم تحویل کارنامه و مدارک تحصیلی دانش‌آموزان به مادران‌شان که در روزهای گذشته خبری شده، بار دیگر حدود اختیارات مادران در مورد فرزندان‌شان را به بحث اصلی شبکه‌های اجتماعی و افکار عمومی تبدیل کرده است.

😂😂😂😂😂😂😂

شورای همکاری خلیج: مذاکرات وین باید شامل «رفتار ایران» باشددبیرکل شورای همکاری خلیجی ضمن انتقاد از رفتار مداخله‌جویانه ایران در منطقه خواستار آن شد که مذاکرات وین علاوه بر توافق هسته‌ای، شامل رفتار بی‌ثبات کننده پدر سوخته حمال چند بار بگم خلیج فارس .تکرار نشه دیگه البقره.الحمار خلیج_فارس

اعتراضات صنفی و کارگری در چندین شهر ایران ادامه دارد♦️ کارگران نیشکر هفت_تپه روز شنبه ۲ مرداد ماه در دوازدهمین روز اعتراضات خود در محوطه این مجتمع با سر دادن شعارهایی مانند «کارگر هفت تپه اتحاد اتحاد» دست به تجمع و راهپیمایی زدند. ⬇ بیشتر بخوانید:

یک پایگاە نظامی محل استقرار نیروهای ائتلاف در شهر اربیل هدف حملە پهپادی قرار گرفت♦ همزمان با گفتگوهای راهبردی عراق و آمریکا در واشنگتن، بامداد شنبه ۲ مرداد پایگاە نظامی حریر، محل استقرار نیروهای آمریکایی و ائتلاف در شهر اربیل، مرکز اقلیم كردستان عراق، هدف حملە پهپادی قرار گرفت. ⬇ بیشتر بخوانید: آمریکایی‌ها رو باید طبق عادتشون هميشه با ذلت از کشور بیرون کرد. به‌ خودی خود ‌کشور رو ترک نمیکنند. تمام این راکت پرانی های توسط خود امریکا صورت میگیرد.

هزاران نفر در اعتراض به تمدید دستور خانه‌نشینی در استرالیا به خیابان‌ها ریختند♦️ دو شهر بزرگ استرالیا امروز صحنه تظاهرات هزاران نفر در اعتراض به محدودیت‌های مربوط به همه‌گیری كرونا بود. این تظاهرات در پی دخالت نیروهای پلیس، به درگیری و دستگیری ده‌ها تن از ناراضیان انجامید. ⬇ بیشتر بخوانید:

دو ناو ارتش ایران در رژه نیروی دریایی روسیه شرکت می‌کنند♦ ناو سهند که وارد بندر سنت پترزبورگ شده، قرار است به عنوان نماینده نیروی دریایی ارتش ایران در رژه نیروی دریایی روسیه شرکت کند. یکشنبه سوم مرداد سالروز تشکیل نیروی دریایی روسیه است. ⬇ بیشتر بخوانید: روسیه شاید خیلی دلش بخواد که یه ناتو شرقی قوی بسازه که البته نیروهای دریایی همسو و ساکن در مدیترانه خیلی کمه از ترس کیونشون مسیر ونزوئلا رو به روسیه تغییر دادن نه_به_جمهوري_اسلامي قیام_تا_سرنگونی روز تشکیل نیروی دریائی روسیه مبارک باد.

انتقام با طعم المپیک؛ پیروزی تیم ملی والیبال ایران بر لهستان♦ تیم‌ ملی والیبال ایران برای پیروزی در دیداری نفس‌گیر مقابل تیم‌ دوم‌ رده‌بندی فدراسیون جهانی والیبال به بیش از دو ساعت و‌ نیم زمان نیاز داشت. در وبسایت فدراسیون جهانی والیبال آمده است، ایران در دیداری تماشایی انتقام گرفت. ⬇ بیشتر بخوانید: