اوکتای: تحولات تونس نگران کننده است

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

معاون رئیس جمهور ترکیه گفت که تعلیق فعالیت پارلمان و عزل نخست وزیر در تونس نگران کننده است. - خبرگزاری آناتولی

26.07.2021فواد اوکتای، معاون رئیس‌جمهور ترکیه با انتشار پیامی در شبکه‌های اجتماعی، تعلیق فعالیت پارلمان و برکناری نخست وزیر در تونس را نگران کننده خواند.

اوکتای تصریح کرد: ترکیه همیشه از دستاوردهای دموکراتیک کشور دوست و برادر تونس حمایت کرده و از این پس نیز به حمایت از یک تونس دموکراتیک ادامه خواهیم داد.قیس سعید، رئیس‌جمهور تونس شب گذشته طی تصمیم ناگهانی که از تلویزیون این کشور اعلام کرد هشام المشیشی، نخست وزیر این کشور را برکنار و فعالیت پارلمان را تعلیق کرد.

در پی این اقدام سعید، راشد الغنوشی رئیس مجلس و رئيس حزب حركت النهضه و جمعی از نمایندگان به پارلمان رفتند اما ارتش مانع ورود آنان به ساختمان مجلس شد. الغنوشی ممانعت از ورود آنان به پارلمان را محکوم کرده و از تمامی نمایندگان خواست تا مسئولیت‌های خود را انجام داده و از اختیارات خود استفاده کنند.در شهرهای مختلف تونس به ویژه در پایتخت اعتراضات گسترده‌ای علیه دولت و احزاب مخالف برگزار شده بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

😂😂😂😂😂😂😂

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شورای همکاری خلیج: مذاکرات وین باید شامل «رفتار ایران» باشددبیرکل شورای همکاری خلیجی ضمن انتقاد از رفتار مداخله‌جویانه ایران در منطقه خواستار آن شد که مذاکرات وین علاوه بر توافق هسته‌ای، شامل رفتار بی‌ثبات کننده پدر سوخته حمال چند بار بگم خلیج فارس .تکرار نشه دیگه البقره.الحمار خلیج_فارس
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

اعتراضات صنفی و کارگری در چندین شهر ایران ادامه دارد♦️ کارگران نیشکر هفت_تپه روز شنبه ۲ مرداد ماه در دوازدهمین روز اعتراضات خود در محوطه این مجتمع با سر دادن شعارهایی مانند «کارگر هفت تپه اتحاد اتحاد» دست به تجمع و راهپیمایی زدند. ⬇ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

یک پایگاە نظامی محل استقرار نیروهای ائتلاف در شهر اربیل هدف حملە پهپادی قرار گرفت♦ همزمان با گفتگوهای راهبردی عراق و آمریکا در واشنگتن، بامداد شنبه ۲ مرداد پایگاە نظامی حریر، محل استقرار نیروهای آمریکایی و ائتلاف در شهر اربیل، مرکز اقلیم كردستان عراق، هدف حملە پهپادی قرار گرفت. ⬇ بیشتر بخوانید: آمریکایی‌ها رو باید طبق عادتشون هميشه با ذلت از کشور بیرون کرد. به‌ خودی خود ‌کشور رو ترک نمیکنند. تمام این راکت پرانی های توسط خود امریکا صورت میگیرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

هزاران نفر در اعتراض به تمدید دستور خانه‌نشینی در استرالیا به خیابان‌ها ریختند♦️ دو شهر بزرگ استرالیا امروز صحنه تظاهرات هزاران نفر در اعتراض به محدودیت‌های مربوط به همه‌گیری كرونا بود. این تظاهرات در پی دخالت نیروهای پلیس، به درگیری و دستگیری ده‌ها تن از ناراضیان انجامید. ⬇ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دو ناو ارتش ایران در رژه نیروی دریایی روسیه شرکت می‌کنند♦ ناو سهند که وارد بندر سنت پترزبورگ شده، قرار است به عنوان نماینده نیروی دریایی ارتش ایران در رژه نیروی دریایی روسیه شرکت کند. یکشنبه سوم مرداد سالروز تشکیل نیروی دریایی روسیه است. ⬇ بیشتر بخوانید: روسیه شاید خیلی دلش بخواد که یه ناتو شرقی قوی بسازه که البته نیروهای دریایی همسو و ساکن در مدیترانه خیلی کمه از ترس کیونشون مسیر ونزوئلا رو به روسیه تغییر دادن نه_به_جمهوري_اسلامي قیام_تا_سرنگونی روز تشکیل نیروی دریائی روسیه مبارک باد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

انتقام با طعم المپیک؛ پیروزی تیم ملی والیبال ایران بر لهستان♦ تیم‌ ملی والیبال ایران برای پیروزی در دیداری نفس‌گیر مقابل تیم‌ دوم‌ رده‌بندی فدراسیون جهانی والیبال به بیش از دو ساعت و‌ نیم زمان نیاز داشت. در وبسایت فدراسیون جهانی والیبال آمده است، ایران در دیداری تماشایی انتقام گرفت. ⬇ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »