اوپن آمریکا؛ سال نحس 'صربیناتور' تکمیل شد - BBC News فارسی

17/06/1399 06:08 ب.ظ

اوپن آمریکا؛ سال نحس 'صربیناتور' تکمیل شد

امسال می‌توانست بهترین سال حرفه‌ای مرد شماره یک تنیس جهان باشد اما سال ۲۰۲۰ به گونه‌ای برای نواک جوکوویچ پیش رفته که شاید بد نباشد به او پیشنهاد کرد تا پایان سال در خانه بماند بلکه از 'نحسی' آن در امان بماند. جوکوویچ به طور غیر عمد توپ را به یکی از داوران خط کوبید و از مسابقات اخراج شد عملکرد درخشان جوکوویچ تا دور چهارم اوپن آمریکا هم ادامه داشت اما در امتیاز ۵-۶ ست اول مقابل پابلو کارنرو بوستا، جوکوویچ گیم سرویس خود را از دست داد و در خشمی آنی توپی را...

جوکوویچ به طور غیر عمد توپ را به یکی از داوران خط کوبید و از مسابقات اخراج شد عملکرد درخشان جوکوویچ تا دور چهارم اوپن آمریکا هم ادامه داشت اما در امتیاز ۵-۶ ست اول مقابل پابلو کارنرو بوستا، جوکوویچ گیم سرویس خود را از دست داد و در خشمی آنی توپی را از جیبش بیرون آورد و با راکت به آن کوبید؛ از بخت بد او توپ به گردن یکی از داوران خط خورد و مسابقه متوقف شد.

جوکوویچ هفت دقیقه تلاش کرد تا با صحبت مسئولان تورنمنت را قانع کند ولی ناکام ماند و از مسابقات کنار گذاشته شد. به این ترتیب جوکوویچ یکی از آسان‌ترین قهرمانی‌هایی را که می‌توانست بدست آورد، به "بچه‌گانه‌ترین" شکل ممکن از دست داد.

این خبر با استقبال هواداران راجر فدرر و رافائل نادال در شبکه‌های مجازی روبرو شد. آن‌ها حالا می‌توانند دست‌کم برای مدتی کوتاه آسوده باشند که جوکوویچ با ۱۷ قهرمانی در گرند‌اسلم‌ به فدرر (۲۰ گرنداسلم) و نادال (۱۹ گرنداسلم) نمی‌رسد. headtopics.com

حذف جوکوویچ همچنین به معنای این است که پس از شش سال (مارین چیلیچ در اوپن آمریکا ۲۰۱۴) یک قهرمان جدید گرنداسلم خواهیم داشت.

ادامه مطلب:
bbcpersiansport »

سه نفر در ارتباط با حمله سه سال پیش جده عربستان به اعدام محکوم شدندعربستان سعودی شهروندان خود را از پیوستن به «جهادی‌ها» در خارج از این کشور منع و برای هوداران داعش مجازات زندان تعیین کرده و از روحانیون سنی در رد و طرد کردن داعش بهره برده است.

سه سال زندان در مصر؛ مجازات دختری که در تیک‌تاک رقصید | DW | 06.09.2020بار دیگر پست‌های اینترنتی یک زن در مصر، تحت عنوان 'نقض هنجارهای اخلاقی' جرم‌انگاری شد. فعالان مدنی می‌گویند، این رویکرد تنها ناشی از تبعیض جنسیتی نیست، بلکه به خودکامگی دولتی در جهت استحکام نظام سنتی موجود باز می‌گردد.

تعداد مبتلایان به کرونا در اسلواکی به ۲۲۶ نفر افزایش یافتمقام‌های اسلواکی تصمیم گرفته‌اند تا اقدام‌های سخت گیرانه تری را برای پیش گیری از ابتلا به این بیماری اعمال کنند. زدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی از جمله تصمیم‌های اتخاذ شده است.

آمار ابتلا به کرونا در قاره آفریقا به بیش از یک میلیون و297 هزار نفر رسیدتعداد مبتلایان به ویروس کرونا در قاره آفریقا به 1 میلیون و 297 هزار و 322 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

سومین شب ناآرامی‌ها در لایپزیگ در واکنش به بحران مسکن | DW | 06.09.2020شهر لایپزیگ برای سومین شب پیاپی شاهد ناآرامی‌های شدید و درگیری میان معترضان بحران مسکن و نیروهای پلیس بود. معترضان سنگ و مواد آتش‌زا به سمت ماموران پرتاب کردند و مجوز یک تظاهرات اعتراضی به دلیل اعمال خشونت لغو شد.

شمار مبتلایان به کرونا در روسیه به بیش از 1 میلیون و 25 هزار نفر رسیدمجموع مبتلایان به ویروس کرونا در روسیه با شناسایی 5195 مورد جدید طی یک روز گذشته به 1 میلیون و 25 هزار و 505 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی

توضیح تصویر،

جوکوویچ به طور غیر عمد توپ را به یکی از داوران خط کوبید و از مسابقات اخراج شد

عملکرد درخشان جوکوویچ تا دور چهارم اوپن آمریکا هم ادامه داشت اما در امتیاز ۵-۶ ست اول مقابل پابلو کارنرو بوستا، جوکوویچ گیم سرویس خود را از دست داد و در خشمی آنی توپی را از جیبش بیرون آورد و با راکت به آن کوبید؛ از بخت بد او توپ به گردن یکی از داوران خط خورد و مسابقه متوقف شد.

جوکوویچ هفت دقیقه تلاش کرد تا با صحبت مسئولان تورنمنت را قانع کند ولی ناکام ماند و از مسابقات کنار گذاشته شد.

به این ترتیب جوکوویچ یکی از آسان‌ترین قهرمانی‌هایی را که می‌توانست بدست آورد، به "بچه‌گانه‌ترین" شکل ممکن از دست داد.

این خبر با استقبال هواداران راجر فدرر و رافائل نادال در شبکه‌های مجازی روبرو شد. آن‌ها حالا می‌توانند دست‌کم برای مدتی کوتاه آسوده باشند که جوکوویچ با ۱۷ قهرمانی در گرند‌اسلم‌ به فدرر (۲۰ گرنداسلم) و نادال (۱۹ گرنداسلم) نمی‌رسد.

حذف جوکوویچ همچنین به معنای این است که پس از شش سال (مارین چیلیچ در اوپن آمریکا ۲۰۱۴) یک قهرمان جدید گرنداسلم خواهیم داشت.

برای اینکه بهتر متوجه شوید حذف جوکوویچ چه معنایی برای بازیکنان جوان دارد، کافی است بدانید که پس از استن واورینکا در اوپن آمریکای ۲۰۱۶، تمامی گرنداسلم‌ها به فدرر، نادال و جوکوویچ رسیده است.

اما بد شانسی "صربیناتور" در سال ۲۰۲۰ محدود به اتفاقی که در نیویورک افتاد، نمی‌شود.پس از متوقف شدن مسابقات تنیس به دلیل همه‌‌گیری کرونا، نواک جوکوویچ گفت می‌خواهد تنیس را زنده نگه دارد و مسابقات نمایشی آدریا را در بالکان راه انداخت.

مسابقات در صربستان و کرواسی برگزار شد. در دور اول مسابقات ۴۰۰۰ نفر حاضر شدند و بدون رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی کنار هم نشستند. تنیس‌بازها هم با یکدیگر فوتبال و بسکتبال بازی کردند هم آخر هفته در کلوپ شبانه خوش گذراندند.

تا این جای قصه شیرین بود اما وقتی تلخ شد که مشخص شد گریگور دیمیتروف، برنا چوریچ، ویکتور ترویسکی و خود جوکوویچ و همسرش به کرونا مبتلا شده‌اند.توضیح تصویر،

مسابقات نمایشی آدریا بدون رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار شد

جوکوویچ مجبور به عذرخواهی شد و گفت "تمام پروتکل‌های بهداشتی رعایت شده" اما بعد پذیرفت که برگزاری این تورنمنت "کمی زود" بود.

این تمام جنجال‌های کرونایی جوکوویچ نبود. او متهم شد که مخالف واکسن کرونا است هرچند که بعد خودش این موضوع را رد کرد.

او همچنین در یک گفتگوی اینستاگرامی گفت احساس مثبت می‌تواند با تغییر ساختار مولکولی، آب آلوده را تصفیه کند؛ گفته‌ای که با انتقادهای زیادی روبرو شد و تنیس‌باز ۳۳ ساله متهم شد بدون توجه به شواهد علمی، حرف می‌زند.هنوز طعم قهرمانی در مسترز سین‌سیناتی زیر زبان نواک جوکوویچ بود که او در آستانه اوپن فرانسه اعلام کرد از مدیریت ای‌تی‌پی (اتحادیه حرفه‌ای تنیس) ناراضی است و می‌خواهد برای "افزایش قدرت بازیکنان" اتحادیه‌ای جدید تاسیس کند.

او و واسک پاسپیسیل، تنیس‌باز کانادایی، سکان هدایت هفتاد بازیکن دیگر را به دست گرفتند اما کشتی اتحادیه جدید هنوز حرکت نکرده به گل نشست. راجر فدرر و رافائل نادال، دو غول تنیس جهان مخالفت خود را با تشکیل اتحادیه جدید اعلام کردند و گفتند که با توجه به مشکلاتی که کرونا برای همه ایجاد کرده است، زمان مناسبی برای این کار نیست.Getty Imagesراجر فدرر و رافائل نادال، پرافتخارترین مردان تنیس جهان از تصمیم جوکوویچ در مورد ایجاد اتحادیه جدید حمایت نکردند

اندی ماری، مرد شماره یک پیشین تنیس جهان نیز از این تصمیم انتقاد کرد و گفت چرا هیچ تنیس‌باز زنی در بین این افراد وجود ندارد.

شاید بتوان گفت تنها چیزی که می‌تواند بد شانسی‌های سال ۲۰۲۰ را از ذهن جوکوویچ پاک کند، قهرمانی در تنها گرنداسلم باقیمانده این سال است؛ رولان گاروس که به دلیل شیوع کرونا نه در زمان معمول که پس از اوپن آمریکا برگزار می‌شود.

به بیان دیگر او باید "غیرممکن‌ترین ماموریت ممکن" در دنیای تنیس را انجام دهد. مدتی قبل شماری از تنیس‌بازهای مطرح جهان با این سوال مواجه شدند که سخت‌ترین کار ممکن در این ورزش چیست؛ پاسخ همگی یکسان بود: "شکست دادن رافائل نادال در اوپن فرانسه."

قهرمان ۱۴ دوره این مسابقات به خودش زحمت حضور در مسترز سین‌سیناتی و اوپن آمریکا (هر دو روی هارد کورت) را نداد تا روی زمین‌های رسی بازی کند و کماکان به بازیکنی اجازه ندهد در قلمرو او خودنمایی کند.اخراج جوکوویچ از مسابقات اوپن آمریکا