اوو مورالس به عنوان پناهنده سیاسی به مکزیک می‌رود

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 25 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ناآرامی در بولیوی در پی کناره‌گیری مورالس؛ مکزیک به او پناهندگی داد

اوو مورالس یک روز بعد از استعفا از ریاست جمهوری بولیوی در خلال اعتراضات گسترده به نتایج انتخابات اخیر، می گوید پیشنهاد پناهندگی مکزیک را پذیرفته است.مارسلو ابرارد وزیر خارجه مکزیک تایید کرد که آقای مورالس اکنون سوار یک هواپیمای دولتی مکزیک شده است.

در پی استعفای اوو مورالس درگیری هایی در این کشور روی داده و همزمان منتقدان آقای مورالس کناره گیری او را جشن گرفته اند. آقای مورالس دوشنبه پلیس را به هدف گرفتن معترضان آرام متهم و مردم را به مقاومت در برابر"نیروهای تیره‌ای" دعوت کرده که می گوید او را به استعفا واداشتند. آقای مورالس یک روز بعد از استعفا در پیامی تمردآمیز در توییتر نوشت که"مردم بولیوی هرگز مرا رها نکرده اند و من هرگز آنها را رها نمی کنم." او همچنین گفت که قربانی یک"کودتای اجتماعی" شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بولیوی دستخوش هرج و مرج و غارت؛ آیا اوو مورالس گریخته است؟بولیوی در زمان زمامداری اوو مورالس یکی از بالاترین نرخ های رشد اقتصادی در منطقه آمریکای لاتین را به خود اختصاص داده و نرخ فقر در این کشور نیز طی سالهای اخیر به نصب کاهش یافته بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بولیوی با دستور اوو مورالس بار دیگر انتخابات برگزار می‌کندکارلوس مسا، رقیب اصلی اوو مورالس پس از پیام تلویزیونی رئیس جمهوری بولیوی از وی خواست تا فورا استعفا دهد و برای انتخابات بعدی نامزد نشود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ارتش بولیوی خواستار کناره گیری اوو مورالس از قدرت شددرخواست ارتش تنها چند ساعت پس از آن اعلام می شود که اوو مورالس از برگزاری دوباره انتخابات ریاست جمهوری خبر داد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اوو مورالس از ریاست جمهوری بولیوی استعفاء داددرخواست ارتش تنها چند ساعت پس از آن اعلام می شود که اوو مورالس از برگزاری دوباره انتخابات ریاست جمهوری خبر داد. این مگه چند سال پیش نمرده بود؟ 😐 انقلابی واقعی یعنی همین
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اوو مورالس رئیس جمهور بولیوی کناره‌گیری کرداوو مورالس رئیس جمهور بولیوی کناره گیری خود از قدرت را اعلام کرده است. این تصمیم به فاصله کوتاهی پس از آن اعلام می شود که فرمانده ارتش و فرمانده پلیس هر او را تشویق به استعفا کردند. جمهوری_اسلامی یکی از رفقای رو از دست داد. جداً !!! حیف شد 😂😂😂 وای برا ما خیلی مهم بود
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

استعفای خودخواسته یا کودتا علیه مورالس؟ واکنش‌ها به سقوط دولت در بولیویاتحادیه اروپا نیز در واکنش به تحولات بولیوی، تمامی طرف‌های درگیر در تنش سیاسی جاری در این کشور را به «خویشتن‌داری» و «مسئولیت‌پذیری» فرا خواند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »