اومیکرون در ایران؛ آمار سه رقمی مرگ و عدم استقبال از دوز سوم | DW | 08.02.2022

19/11/1400 07:28:00 ب.ظ

ازدحام مردم در مراکز خرید و تردد. آمار مرگ و میر کرونایی سه رقمی شده و مراکز درمانی دستورالعمل استقرار بیمارستان‌های صحرایی دریافت کرد‌ه‌اند. وزارت بهداشت از خانواده‌ها خواسته کودکان ۵ تا ۱۲ سال را سریعا واکسینه کنند.

ازدحام مردم در مراکز خرید و تردد؛ آمار مرگ و میر کرونایی سه رقمی شده و مراکز درمانی دستورالعمل استقرار بیمارستان‌های صحرایی دریافت کرد‌ه‌اند. وزارت بهداشت از خانواده‌ها خواسته کودکان ۵ تا ۱۲ سال را سریعا واکسینه کنند. این دومین روز متوالی است که نرخ مرگ و میر کرونایی در ایران پس از حدود دو ماه، سه رقمی اعلام می‌شود. یک هفته قبل رقم رسمی جان‌باختگان ۳۰ نفر بود.

در حال حاضر ۱۲۰ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۵۳ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۶۷ شهرستان در وضعیت زرد و ۸ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند. تا سه هفته قبل هیچ شهری در ایران قرمز معرفی نمی‌شد.

ستاد ملی مقابله با کرونا پیوسته هشدار می‌دهد که پیک ششم کرونا در راه است، اما تصاویر منتشره از رفت و آمد در میدان‌ها، بازارها و مراکز خرید و تردد مردم نشان می‌دهد که پروتکل‌ها در بهترین حالت در سطح استفاده از ماسک رعایت می‌شوند. خیابان‌ها شلوغ هستند و فاصله اجتماعی به خصوص در ایستگاه‌های پرازدحام بی‌آرتی و مترو رعایت نمی‌شود.

این در حالی است که استقبال شهروندان از دوز سوم واکسن ناچیز بوده است. بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت ایران گفته که ۷۰درصد بستری شدگان مبتلا به اومیکرون، کسانی هستند که واکسن نزده‌اند. او اذعان کرده که تنها ۳۰درصد شهروندان دوز سوم (یادآور) را تزریق کرده‌اند. headtopics.com

عین‌اللهی والدین را نیز برای واکسیناسیون کودکان ۵ تا ۱۲ ساله فراخوانده و گفته که تا ۱۸ بهمن، تنها ۶۰۰ کودک از این گروه سنی واکسینه شده‌اند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

«۱۱۴ مرگ» دیگر در آمار رسمی کرونا در ایران؛ وزیر بهداشت: ۹۰ درصد بستری‌شدگان واکسن نزده‌اندهمزمان با اعلام وزارت بهداشت مبنی بر شناسایی ۳۸۷۵۷ مبتلای جدید به ویروس کرونا در ایران، علی خامنه‌ای نیز بر ضرورت استفاده از ماسک و تزریق دوز سوم واکسن کرونا تاکید کرد.

آخرین آمار و روند واکسیناسیون کرونا در ترکیهآخرین آمار و روند واکسیناسیون کرونا در ترکیه وزارت بهداشت ترکیه طی گزارشی اعلام کرد که آمار واکسن‌ کرونای تزریق شده در کشور به 142 میلیون و 910 هزار و 46 دوز رسیده است.

امیکرون در ایران؛ آمار فوتی‌ها دوباره ۳ رقمی شد

تمدید سه روزه اعلام نامزدهای ریاست جمهوری در عراقپارلمان عراق مهلت سه روزه‌ دیگری را برای ثبت نام نامزدهای ریاست جمهوری این کشور تعیین کرد. - خبرگزاری آناتولی

بررسی لایحه رتبه‌بندی معلمان در کمیسیون آموزش مجلس در غیاب وزیر آموزش و پرورش🔺بررسی لایحه رتبه‌بندی معلمان در کمیسیون آموزش مجلس در غیاب وزیر آموزش و پرورش ▪️لایحه رتبه‌بندی معلمان که شورای_نگهبان ایراداتی از آن گرفته است و معلمان هم نسبت به آن انتقادهایی دارند٬ بار دیگر در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

کنسولگری آمریکا در اربیل قتل یک زن تراجنسیتی در کردستان عراق را محکوم کرد🔺کنسولگری آمریکا در اربیل قتل یک زن تراجنسیتی در کردستان عراق را محکوم کرد ▪️قتل یک زن تراجنسیتی ٢٣ ساله در شهر دهوک کردستان عراق خشم فعالان حقوق بشری و دیپلمات‌های ساکن این منطقه را برانگیخت. ⬇️ بیشتر بخوانید: