اولین پرواز تجاری شرکت هواپیمایی «ال‌عال» اسرائیل در دبی به زمین نشست

23/09/1399 09:13:00 ب.ظ

اولین پرواز تجاری شرکت هواپیمایی «ال‌عال» اسرائیل در دبی به زمین نشست العربية

صبح روز یکشنبه 13 دسامبر 2020 پرواز افتتاحیه خطوط هواپیمایی «ال‌عال» اسرائیل از تل‌آویو به دبی آمد و ال‌عال به عنوان پرچمدار خطوط هوایی اسرائیل با استفاده از هواپیماهای بوئینگ 739 و 787 دریملاینر خود 14 پرواز هفتگی میان این دو شهر انجام خواهد داد.

این پروازهای تجاری بخشی از توافق اسرائیل و امارات و عادی‌شدن روابط میان این دو کشور است و پیش‌بینی می‌شود که موجب تقویت همکاری‌های تجاری و فرهنگی میان دو کشور شود.

اولین پرواز تجاری میان اسرائیل و امارات را یک هواپیمای اسرائیلی در روز دوشنبه 31 آگوست 2020 انجام داد و در ابوظبی، پایتخت امارات متحده عربی در میان پرچم‌های برافراشته اسرائیل، امارات و آمریکا و در چارچوب همکاری‌های مشترک تل‌آویو و ابوظبی بر زمین نشست.

این هواپیما که به سه زبان عربی، انگلیسی و عبری روی بدنه آن کلمه «صلح» حک شده بود، هیات از نمایندگاه حوزه‌های مختلف اسرائیل را به امارات آورد. جارد کوشنر، مشاور دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا، روبرت اوبراین مشاور امنیت ملی کاخ سفید و مئیر بن شبات مشاور و رئیس شورای امنیت ملی اسرائیل نیز در این هیات حضور داشتند. headtopics.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>