اولین محموله واکسن بحث‌انگیز روسی پنجشنبه به ایران می‌رسد | DW | 02.02.2021

14/11/1399 06:45 ب.ظ

با هماهنگی وزارت بهداشت، اولین محموله واکسن روسی پنجشنبه ۱۶ بهمن به ایران وارد می‌شود. پیش از این کارشناسان نسبت به استفاده از واکسن روسی هشدار داده‌اند. نهادهای معتبر بین‌المللی تاکنون این را واکسن تأیید نکرده‌اند.

با هماهنگی وزارت بهداشت، اولین محموله واکسن روسی پنجشنبه ۱۶ بهمن به ایران وارد می‌شود. پیش از این کارشناسان نسبت به استفاده از واکسن روسی هشدار داده‌اند. نهادهای معتبر بین‌المللی تاکنون این را واکسن تأیید نکرده‌اند. سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد با هماهنگی‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت راه و شهرسازی مقرر شده است که اولین مرحله از واردات واکسن‌روسی کرونا روز پنج‌شنبه ۱۶ بهمن توسط شرکت هواپیمایی ماهان از روسیه...

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد با هماهنگی‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت راه و شهرسازی مقرر شده است که اولین مرحله از واردات واکسن‌روسی کرونا روز پنج‌شنبه ۱۶ بهمن توسط شرکت هواپیمایی ماهان از روسیه بارگیری و وارد کشور شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد حسن ذیبخش درباره حجم و میزان محموله اول، گفته است که"حجم و دوز واکسن‌های روسی کرونا در پارت اول با توجه به تقاضای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است". پیش از این کارشناسان متعددی نسبت به استفاده از واکسن روسی هشدار داده‌اند.

دو روز پیش ۹۸ عضو مجمع عمومی نظام پزشکی جمهوری اسلامی در نامه‌ای سرگشاده خطاب به رئیس جمهوری، حسن روحانی، تاکید کردند که به عنوان نماینده جامعه پزشکی شهرهای مختلف کشور با خرید واکسن"اسپوتنیک ‌وی" (Sputnik V) مخالفند و خواستار خرید"بهترین واکسن‌های موجود دنیا از شرکت‌های چند ملیتی" هستند. headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

اینجانب ازملت میخواهم که باجانشان بازی نکنند واین واکسن رانزنند چرا وزیر بهداشت آلمان گفت مشکلی برای خرید ن واکسن چینی و روسی نداریم . تحریریه رو کلا عوض کنید... المان که فایزر زده چرا اینقدر تلفات زیاد شده کشوری که به صدام سلاح های شیمیایی داد حالا نگران واکسن روسی شده المان پادوی امریکا همش چرنده.ج.ا ازاول شیوع کرونانه ازملت حمایت مالی کردونه الانشم دنبال واکسنه.فقط حرف مفت میزنن تا ملتوسرگرم کنن.دیریا زود ملت حسابی عصبانی میشن ومیریزن توخیابون.تنهاراه این ملت اینه که این حکومت کج وکوله وعجیب وغریب روعوض کنن تاهم خودشون راحت شن وهم همسایگان.

عقبی برو یورونیوز و بی‌بی‌سی را بخون نسوتی! ینی بدو بدو گفتی تا قبل از اینکه این خبر پخش بشه، یه فتنه دیگه‌ای بکنی، دل دو نفر دیگه رو هم بلرزونی. خبر داری روی bbcفارسی و منوتو و سلمان‌اینترنشنالم سفید کردی از رذلی؟!

ارسال اولین محموله واکسن کرونا از اسرائیل به مناطق فلسطینی‌ | DW | 02.02.2021إسرائيل اعلام کرد، اولین محموله واکسن کرونا را تحویل مناطق فلسطینی‌نشین داده است. فلسطینیان هنوز به این خبر واکنشی نشان نداده‌اند. قبول این محموله واکسن از سوی اسرائیل برای مقامات فلسطینی یک موضوع حساس سیاسی است. اینا داروی عقیم کننده است برای نسل کشی فلسطینیا گور بابای همشون خصوصا اسرائیل دیوث خدا میدونه چی داخل اون شیشه واکسنه ..

توزیع اولین محموله واکسن سراسری کادر درمان از شنبهمعاون توسعه منابع و مدیریت سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه اولین محموله توزیع واکسن سراسری کادر درمان به تعداد ۱۰۰ هزار دوز از شنبه آغاز می شود، گفت: برنامه ریزی های لازم با نظام پزشکی های سراسر کشور انجام شده و از شنبه این محموله بصورت سراسری توزیع خواهد شد. ازآغاز واکسیناسیون ۱۶۱هزار واکسن زده شده!!! این آمار را باآما کشورهای همسایه و کشورهای دیگر مقایسه کنید وخجالت بکشید. البته شما ها نان تان را در خون میزنید ومیخورید، پس خجالت کشیدن که هیچه برای شما! این واکسن های وارد شده را پس برای چه کسانی استفاده کردین که تازه میخواهید کادر درمان را واکسینه کنید

واکسیناسیون گسترده در اسرائیل؛ اولین یافته‌ها و برآوردها | DW | 02.02.2021۴۵ درصد افراد بالای ۶۰ سال در اسرائیل واکسینه شدند. واکسیناسیون عمومی در این کشور کاهش رشد ویروس کرونا را نشان می‌دهد و انتقال این ویروس را دشوارتر کرده است. یک سوم از جمعیت اسرائیل تا کنون واکسینه شدند. چرا از تظاهرات و اعتراصات هر روزه در اسرائیل در مخالفت با فساد نتانیاهو و تبعیض از حد گذشته و آپارتاید یهود صهیونیست برگزار میشود یک تیتر کوچ در رسانه آزاد شما منتشر نمیشود. ای ریدم به اون رسانه آزادتون خاک بر سر دولت المان که هنوز یک ۱۰ درصد ملتون را واکسین نکرده. واقعا این دولت سر سپرده آلمان ملت المان را بدبخت و تو سری خور امریکا و اسراییل کرده است. پس چرا روزی ۹۰۰۰نفر بیمار جدید دارند؟

آغاز واکسیناسیون سراسری کرونا در کشور/ اولین واکسن روسی به فرزند وزیر بهداشت تزریق شدوزیر بهداشت گفت:‌ با پشتکار از منابع موثق دیگر واکسن کرونا را تا اواخر بهمن وارد کشور خواهیم کرد. نوش دارو بعد از مرگ سهراب انقدر مرد بود که اولین نفر به بچه خودش تزریق کنه ...یه آدم درست تو دولت باشه فقط نمکیه

اعلام کرده بودم آماده هستم اولین فردی باشم که واکسن را دریافت می‌کندرئیس‌جمهور گفت: اعلام کرده بودم خودم آماده هستم، اولین فردی باشم که واکسن را دریافت می‌کنم. مردم باید بدانند اگر چیزی را اعلام می‌کنیم به آن ایمان و اعتقاد داریم.