اولین پرواز هواپیمای مسافربری در چارچوب آتش‌بس از فرودگاه صنعا

26/02/1401 01:26 ب.ظ

اولین پرواز هواپیمای مسافربری در چارچوب آتش‌بس از فرودگاه صنعا العربيه_فارسى

هواپیمای مسافربری یمن، ساعت نه صبح دوشنبه، 26 اردیبهشت، فرودگاه بین المللی صنعا را به مقصد امان پایتخت اردن ترک کرد.به گزارش تلویزیون «العربیه»، این به گزارش تلویزیون «العربیه»، این هواپیما طبق توافقنامه آتش‌بس بشردوستانه سازمان ملل، با حدود 126 مسافر، که شماری از آنها را بیماران تشکیل می‌دادند، از صنعا به سمت امان به پرواز درآمد.

این پرواز پس از تلاش‌های فراوان فرستاده ویژه سازمان ملل و حمایت ائتلاف عربی و تسهیلات بزرگی که دولت قانونی یمن برای دور زدن موانعی که شبه‌نظامیان حوثی برای ممانعت از انجام پروازها از فرودگاه صنعا ایجاد کرده بودند، صورت می‌گیرد.

هواپیمای مسافربری یمن قرار است بعد از ظهر امروز از امان به صنعا بازگردد. احمد بن مبارک، وزیر خارجه یمن روز شنبه از تغییر برنامه اولین پرواز از فرودگاه صنعا به اردن خبر داد. بن مبارک امروز در توییتی نوشت، پس از تلاش‌های فراوان دولت یمن، ائتلاف عربی، فرستاده ویژه سازمان ملل و مقامات اردن، اولین پرواز روز دوشنبه از فرودگاه صنعا به سوی امان انجام شد.

او تاکید کرد که کاهش درد و رنج غیرنظامیان یمنی در سراسر کشور اولویت اول دولت قانونی باقی خواهد ماند.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

پشت پرده بازجویی پیام‌رسان اروپایی در فرانکفورت/ چه کسی مزاحم توافق است؟پشت پرده بازجویی پیام‌رسان اروپایی در فرانکفورت/ چه کسی مزاحم توافق است؟ انریکه مورا معاون سیاست خارجه اتحادیه اروپا و متخصص جنگ شبکه‌ای ناتو پس از بازگشت از ایران و در فرودگاه فرانکفورت بازداشت‌شده است. گزارش کامل را در مشرق بخوانید:

واشنگتن از خانواده خبرنگار فلسطینی-آمریکایی کشته شده در کرانه باختری دلجویی کردآنتونی بلینکن حین پرواز به سوی برلین در گفتگویی تلفنی بر حمایت دیپلمات‌های آمریکایی مستقر در بیت‌المقدس از خانواده شیرین ابوعاقله که شهروندی آمریکا را نیز داشت، تاکید کرد. آمریکا و غرب:در'جنایات شنیع' رژیم: تروریست وکودک کُشِ ='اسراییل'،شریک هستند! بیش از۷دهه غده 'سرطانی' 'صهیونیسم'،پدیدارشده،اما با'توکل برخدا'،نابودی نزدیک است ،'بی تردید'.

زاغری در دیدار با نخست‌وزیر بریتانیا: به‌دلیل اشتباه تو سال‌ها در زندان بودمنازنین زاغری راتلکیف، زندانی سابق دوتابعیتی ایرانی – بریتانیایی، پس از خروج از ایران و در اولین دیدار با بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، او را عامل اینهم سندی دیگر که زاغری هیچ ربطی به MI6 روباه پیر نداره! عجب پتیاره ای هستش! خودش رفته کشور خودش بعد از اعلام پناهندگی گرفتنش بعد رشوه دادن ولش کردن الان طلبکاره! این آحمق زاغری گوه خورده که ایران رفته بود و حالا شکایت دارد حکومت بریتانیا پول زیاد به آخوند های کودکش رشوت داده است بخاطر آزادی این آحمق

اعتراضات سراسری؛ معترضان در نیشابور هم به خیابان‌ها آمدنددر چهارمین روز از اعتراضات سراسری در ایران علیه حکومت جمهوری اسلامی،شماری از معترضان در نیشابور نیز به خیابان‌ها آمده و علیه سران حکومت شعار دادند. بر اساس گزارش‌ها این تجمع اعتراضی در ساعت۱۰صبح امروز ۲۴اردیبهشت برگزار شده است. گرانی اعتراضات_سراسری

پهپادهای نامه‌رسان در بریتانیا به پرواز در می‌آیندپست بریتانیا می‌خواهد پروژه نامه‌رسانی با پهپاد به مناطق دورافتاده را اجرایی کند. شرکت پست سلطنتی بریتانیا مایل است ۵۰ مسیر هوایی برای جابجایی محموله‌های پستی ایجاد کند و قرار است تا سه سال آینده ۲۰۰ پهپاد به ناوگان این شرکت اضافه‌شود.

دفاع محسن رضایی از دولت رئیسی در جمع فرماندهان سپاه«محسن رضایی» ، معاون اقتصادی رئیس جمهور در جمع فرماندهان سپاه پاسداران گفت: «متاسفانه بعضی گروه‌های داخلی، متخصص جنگ روانی برای تخریب دولت استخدام کرده اند، مگر در کشور می‌خواهیم باهم بجنگیم؟ محسن_رضایی اقتصاد یارانه

آخرین به روزرسانی:Shareهواپیمای مسافربری یمن، ساعت نه صبح دوشنبه، 26 اردیبهشت، فرودگاه بین المللی صنعا را به مقصد امان پایتخت اردن ترک کرد.

به گزارش تلویزیون «العربیه»، این هواپیما طبق توافقنامه آتش‌بس بشردوستانه سازمان ملل، با حدود 126 مسافر، که شماری از آنها را بیماران تشکیل می‌دادند، از صنعا به سمت امان به پرواز درآمد.این پرواز پس از تلاش‌های فراوان فرستاده ویژه سازمان ملل و حمایت ائتلاف عربی و تسهیلات بزرگی که دولت قانونی یمن برای دور زدن موانعی که شبه‌نظامیان حوثی برای ممانعت از انجام پروازها از فرودگاه صنعا ایجاد کرده بودند، صورت می‌گیرد.

هواپیمای مسافربری یمن قرار است بعد از ظهر امروز از امان به صنعا بازگردد.

احمد بن مبارک، وزیر خارجه یمن روز شنبه از تغییر برنامه اولین پرواز از فرودگاه صنعا به اردن خبر داد.

بن مبارک امروز در توییتی نوشت، پس از تلاش‌های فراوان دولت یمن، ائتلاف عربی، فرستاده ویژه سازمان ملل و مقامات اردن، اولین پرواز روز دوشنبه از فرودگاه صنعا به سوی امان انجام شد.

او تاکید کرد که کاهش درد و رنج غیرنظامیان یمنی در سراسر کشور اولویت اول دولت قانونی باقی خواهد ماند.

این پرواز پس از آن صورت گرفت که دولت قانونی یمن اجازه داد برخی شهروندان یمنی، با استفاده از پاسپورت‌های صادرشده از سوی شبه‌نظامیان حوثی، از فرودگاه صنعا به اردن سفر کنند.