اولین نیروگاه تولید برق از گاز در شمال افغانستان آغاز به کارکرد

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزارت معدن و نفت افغانستان اعلام کرد که اولین نیروگاه گازی در ولایت جوزجان در شمال افغانستان آغاز به کار کرده ‌است. میزان تولید این نیروگاه در ابتدا چهل مگاوات خواهد رسید. این برق قرار است وارد شبکه برق افغانستان شده و در ولایت‌های فاریاب، جوزجان و سرپل مصرف شود.

وزارت معدن و نفت

او گفت که برق تولید شده در این نیروگاه از طریق خطوط انتقال شرکت ملی برق افغانستان به ولایت‌های جوزجان، سرپل و فاریاب در شمال افغانستان توزیع می‌شود.این اولین تلاش دولت افغانستان برای تولید برق از گاز است. طرحی که توسط بخش خصوصی اجرا شده است. آقای مطفی افزود که این روند باعث اشتغال زایی و همچنین استفاده از منابع طبیعی درافغانستان خواهد شد.

وزارت انرژی و آب افغانستان در زمان امضای تفاهنامه با شرکت بیات‌ گروپ گفت که این شرکت پیشنهاد تولید ۱۹۲ میگاوات برق را در طرح سه مرحله‌ای با سرمایه‌گذاری ۲۵۲ میلیون دلار داده است.براساس طرح اولیه، شرکت بیات گروپ در مرحله اول ۵۲ مگاوات برق، در مرحله دوم ۱۰۰ مگاوات و در مرحله سوم میزان تولید را به ۱۹۲ مگاوات برق خواهند رساند ولی شورای عالی اقتصادی افغانستان تولید ۵۲ مگاوات برق را تأیید کرده بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سیگار: نزدیک به 9 میلیون دلار برای مبارزه با مواد مخدر در افغانستان هزینه شده استجان سپکو، بازرس ویژۀ امریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار) به تازگی در گزارشی به کانگرس ایالات متحده
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

قاتل سه قاضی دادگاه پکتیا افغانستان در حمله هوایی کشته شدفواد امان، معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی افغانستان یکشنبه 10 نوامبر تایید کرد، قاتل سه قاضی دادگاه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

سفیر افغانستان در ایران: صلح منطقه‌ای بزرگترین نیاز برای ایجاد راه ابریشم استسفیر افغانستان در ایران در سمپوزیوم 'جاده ابریشم، راه صلح و توسعه' گفت صلح منطقه‌ای بزرگترین نیاز برای ایجاد راه ابریشم است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

یک عضو ارشد طالبان در افغانستان کشته شدیک فرمانده ارشد طالبان به همراه دو محافظ خود طی عملیات هوایی در ولایت زابل افغانستان کشته شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

برگزاری چهارمین انتخابات پارلمانی در چهار سال اخیر در اسپانیاحزب سوسیالیست به رهبری پدرو سانچز احتمالا بدون کسب اکثریت در انتخابات یکشنبه پیشتاز خواهد بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

گلچین ویدئوهای هفته؛ از تظاهرات در لبنان تا اعتراضات در عراق و بولیویاین روزها بسیاری از کشورهای جهان شاهد تظاهرات خیابانی معترضان به دولت ها است. در گلچین ویدئوهای بدون شرح این هفته تصاویری از اعتراضات در هنگ کنگ، لبنان، عراق و بولیوی می بینیم.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »