اولین و دومین تست انسانی واکسن ایرانی کرونا انجام شد | DW | 29.12.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

به گزارش خبرگزاری‌های ایران اولین تزریق انسانی واکسن ایرانی کرونا با حضور وزیر بهداشت، معاون علمی ریاست جمهوری، رؤسای 'ستاد اجرایی فرمان امام' و تیم تحقیقاتی این واکسن صبح سه‌شنبه، نهم دی‌ماه، در تهران انجام گرفت.

اولین تزریق انسانی واکسن ایرانی کرونا با حضور مقام‌های بهداشتی و دولتی به دختر رئیس"ستاد اجرایی فرمان امام" تزریق شده است. به گفته رسانه‌های ایران یکی از مدیران ارشد ستاد یادشده دومین کسی بود که واکسن را دریافت کرد.

او توضیح داد که در نتیجه چندین ماه تلاش"همکاران و دانشمندان برجسته کشور در حوزه تکنولوژی و داروهای بایوتک، واکسن کووید ۱۹ را بعد از طی مراحل مختلفی اعم از مطالعات و مدل‌های حیوانی و... تولید کردند.» با این که از حضور نمایندگان رسانه‌های جمعی در مراسم تزریق واکسن کرونای ایرانی سخن رفته، اما خبرگزاری ایسنا شکوه کرده است: «این برنامه در حالی برگزار شد که متاسفانه از رسانه‌های رسمی دعوت به عمل نیامد و پیگیری خبرنگار ایسنا برای حضور در این برنامه و پوشش آن بی‌نتیجه ماند.»واکسن موسوم به"کُوو ایران برکت" ساخت شرکت شفافارمد است و با نظارت"ستاد اجرایی فرمان امام" از ویروس کرونای غیرفعال تولید شده است. گفته می‌شود این واکسن"مشابه واکسن شرکت چینی سینوواک" است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

واکسن ساخت چین هست

خوراک رسانه های جوزده جز اخبارجعلی ونشرآن کاردیگری ندارند؟ تنها شکل ظاهریشان با ملاها فرق میکند وگرنه ازیک قماشند؟ 🔥💩👊🏻جاویدشاه🌹🌹🌹

اصلآ راجع به واکسن زدن نبایس عجله کرد اولآ این کرونا روز بروز جهش میکنه معلوم نیست واکسنها همه مدل ویروس رو حریف بشن دویومن یوخده صبر کنیم ببینیم اون کشورهای سازنده خودشون به ملت خودشون به چه گروهی واکسن میزنن سیومن واکسن ساخت داخل ارجحتر از خارجکیهاست،رعایت اصول بهداشتی واجبتره

چرا خود وزیر بهداشت و رئیس جمهور نزدن؟!

پدسگا دروغ میگن

اب مقطره تا واکسنای چینی برسن🤭

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آغاز تست انسانی دومین واکسن ایرانی کرونا / تزریق 'کووپارس' به ۲ نفر؛ امروزرئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی: *تست انسانی دومین واکسن ایرانی کرونا (کووپارس) از امروز آغاز می‌شود *قرار است ۱۳۳ نفر در فاز اول کارآزمایی بالینی واکسن و واکسن نما دریافت کنند *۱۳ نفر پیش‌قراول هستند *از این ۱۳ نفر امروز دو نفر واکسن دریافت می‌کنند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

صدور مجوز آزمایش انسانی دومین واکسن ایرانی کرونا / تکنولوژی ساخت، متفاوت از واکسن اولوزارت بهداشت: دومین واکسن ایرانی کرونا مجوز آزمایش انسانی را دریافت کرد این واکسن نوترکیب بوده و یک پروتئین نوترکیب است تکنولوژی آن با واکسن‌ کرونای ایرانی قبلی که مجوز دریافت کرده، متفاوت است این گروه از واکسن‌ها جزء واکسن‌های بسیار ایمن محسوب می‌شوند فقط نو ترکیب‌های ساخت داخل بسیار ایمن هستند؟ کوید19یاکرونااهداف اقتصادی وسیاسی مفسدین نابودبادمفسدین وبیعدالتی امین. هههه
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

با ورود اولین محموله واکسن خریداری شده، عملیات واکسیناسیون آغاز می شودرئیس جمهور تاکید کرد که دولت مصمم است ظرف هفته‌های آینده و با ورود اولین محموله واکسن خریداری شده، عملیات واکسیناسیون را در کشور مطابق جدول طراحی شده از جامعه هدف آغاز کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وزیر خارجه انگلیس: برجام از اولین محورهای گفت‌وگوی ما با بایدن خواهد بودوزیر خارجه انگلیس تاکید که برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) جزو اولین محورهای گفت‌وگوی دولت انگلیس و آمریکا خواهد بود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اولین منع آمدوشد در هلند پس از جنگ جهانی دومشهروندان کشورهایی که عضو پیمان شنگن نیستند و نیز مسافرانی که در این کشورها به‌سر می‌برند اجازه سفر به هلند را نخواهند داشت.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »