اولین و دومین تست انسانی واکسن ایرانی کرونا انجام شد | DW | 29.12.2020

29/12/2020 02:41:00 ب.ظ

به گزارش خبرگزاری‌های ایران اولین تزریق انسانی واکسن ایرانی کرونا با حضور وزیر بهداشت، معاون علمی ریاست جمهوری، رؤسای 'ستاد اجرایی فرمان امام' و تیم تحقیقاتی این واکسن صبح سه‌شنبه، نهم دی‌ماه، در تهران انجام گرفت.

واکسن کرونا, واکسن کرونای ایرانی

به گزارش خبرگزاری‌های ایران اولین تزریق انسانی واکسن ایرانی کرونا با حضور وزیر بهداشت، معاون علمی ریاست جمهوری، رؤسای 'ستاد اجرایی فرمان امام' و تیم تحقیقاتی این واکسن صبح سه‌شنبه، نهم دی‌ماه، در تهران انجام گرفت.

اولین تزریق انسانی واکسن ایرانی کرونا با حضور مقام‌های بهداشتی و دولتی به دختر رئیس 'ستاد اجرایی فرمان امام' تزریق شده است. به گفته رسانه‌های ایران یکی از مدیران ارشد ستاد یادشده دومین کسی بود که واکسن را دریافت کرد.

سعید نمکی وزیر بهداشت در جریان آغاز فاز انسانی آزمایش واکسن ایرانی کرونا از"روزی امیدوارکننده برای مردم" سخن گفت.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدواکسن ایرانی کرونا"احتمالا تا اواخر بهار آماده می‌شود"درباره فرایند تولید چندین واکسن که همزمان در ایران در دست تولید هستند، اطلاعات علمی دقیقی منتشر نشده است.

رئیس هلال احمر ایران: ۱۵۰هزار دوز واکسن فایزر به‌زودی وارد ایران می‌شودشهروندان در آلمان چگونه واکسینه می‌شوندایجاد صدها مرکز واکسیناسیونوظیفه تهیه واکسن بر عهده دولت فدرال آلمان است. آماده سازی مراکز واکسیناسیون اما بر عهده دولت‌های ایالتی است. تصویری از بازدید مانوئلا اشوزیک، نخست وزیر سوسیال دمکرات ایالت مکلنبورگ فورپومرن از مرکز واکسنیاسیون در شهر شورین. او خود به تازگی از بیماری سرطان پستان بهبود یافته و بر سر کار بازگشته است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

پوتین: مردم در مناطق دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپروژیا یک انتخاب روشن انجام دادند- اخبار اروپا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

واکسن ساخت چین هست خوراک رسانه های جوزده جز اخبارجعلی ونشرآن کاردیگری ندارند؟ تنها شکل ظاهریشان با ملاها فرق میکند وگرنه ازیک قماشند؟ 🔥💩👊🏻جاویدشاه🌹🌹🌹 اصلآ راجع به واکسن زدن نبایس عجله کرد اولآ این کرونا روز بروز جهش میکنه معلوم نیست واکسنها همه مدل ویروس رو حریف بشن دویومن یوخده صبر کنیم ببینیم اون کشورهای سازنده خودشون به ملت خودشون به چه گروهی واکسن میزنن سیومن واکسن ساخت داخل ارجحتر از خارجکیهاست،رعایت اصول بهداشتی واجبتره

چرا خود وزیر بهداشت و رئیس جمهور نزدن؟! پدسگا دروغ میگن اب مقطره تا واکسنای چینی برسن🤭

آغاز تست انسانی دومین واکسن ایرانی کرونا / تزریق 'کووپارس' به ۲ نفر؛ امروزرئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی: *تست انسانی دومین واکسن ایرانی کرونا (کووپارس) از امروز آغاز می‌شود *قرار است ۱۳۳ نفر در فاز اول کارآزمایی بالینی واکسن و واکسن نما دریافت کنند *۱۳ نفر پیش‌قراول هستند *از این ۱۳ نفر امروز دو نفر واکسن دریافت می‌کنند

صدور مجوز آزمایش انسانی دومین واکسن ایرانی کرونا / تکنولوژی ساخت، متفاوت از واکسن اولوزارت بهداشت: دومین واکسن ایرانی کرونا مجوز آزمایش انسانی را دریافت کرد این واکسن نوترکیب بوده و یک پروتئین نوترکیب است تکنولوژی آن با واکسن‌ کرونا ی ایرانی قبلی که مجوز دریافت کرده، متفاوت است این گروه از واکسن‌ها جزء واکسن‌های بسیار ایمن محسوب می‌شوند فقط نو ترکیب‌های ساخت داخل بسیار ایمن هستند؟ کوید19یاکرونااهداف اقتصادی وسیاسی مفسدین نابودبادمفسدین وبیعدالتی امین. هههه

با ورود اولین محموله واکسن خریداری شده، عملیات واکسیناسیون آغاز می شودرئیس جمهور تاکید کرد که دولت مصمم است ظرف هفته‌های آینده و با ورود اولین محموله واکسن خریداری شده، عملیات واکسیناسیون را در کشور مطابق جدول طراحی شده از جامعه هدف آغاز کند.

وزیر خارجه انگلیس: برجام از اولین محورهای گفت‌وگوی ما با بایدن خواهد بودوزیر خارجه انگلیس تاکید که برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) جزو اولین محورهای گفت‌وگوی دولت انگلیس و آمریکا خواهد بود.

اولین منع آمدوشد در هلند پس از جنگ جهانی دومشهروندان کشورهایی که عضو پیمان شنگن نیستند و نیز مسافرانی که در این کشورها به‌سر می‌برند اجازه سفر به هلند را نخواهند داشت.

ایران اولین و دومین تست انسانی واکسن ایرانی کرونا انجام شد اولین تزریق انسانی واکسن ایرانی کرونا با حضور مقام‌های بهداشتی و دولتی به دختر رئیس"ستاد اجرایی فرمان امام" تزریق شده است.دکتر علی اسحاقی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره جزئیات مرحله اول کارآزمایی بالینی واکسن «کوو پارس»، گفت: به طور کلی قرار است ۱۳۳ نفر در فاز اول کارآزمایی بالینی واکسن و واکسن نما دریافت کنند که ۱۳ نفر پیش‌قراول هستند.دکتر احسان شمسی کوشکی در گفت و گو با ایسنا، از صدور مجوز کمیته اخلاق در پژوهش وزارت بهداشت برای آغاز فاز اول مطالعه بالینی دومین واکسن کرونای ایرانی خبر داد و گفت: پروتکل کارازمایی بالینی پیشنهادی توسط انستیتو سرم سازی و واکسن سازی رازی که با همکاری مرکز کارازمایی دانشگاه علوم پزشکی ایران انجام می شود و به تایید سازمان غذا و دارو رسیده بود، در جلسه فوق العاده کمیته ملی اخلاق در پژوهش وزارت بهداشت مطرح و با اجماع آراء به تصویب رسید.به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمینحسن روحانی عصر سه‌شنبه در جلسه روسای کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا و پس از دریافت گزارش های دستگاه‌های ذیربط نظیر بانک مرکزی، وزارتخانه های صمت و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص آخرین اقدمات صورت گرفته برای تامین ارز و منابع مورد نیاز برای ساخت، تامین و واردات واکسن کرونا، گفت: تامین واکسن کرونا جزو اولویت‌های کشور است.

به گفته رسانه‌های ایران یکی از مدیران ارشد ستاد یادشده دومین کسی بود که واکسن را دریافت کرد. به گزارش خبرگزاری‌های ایران اولین تزریق انسانی واکسن ایرانی کرونا با حضور وزیر بهداشت، معاون علمی ریاست جمهوری، رؤسای"ستاد اجرایی فرمان امام" و تیم تحقیقاتی این واکسن صبح سه‌شنبه، نهم دی‌ماه، در تهران انجام گرفت. وی افزود: ۱۳ نفر ابتدایی قرار است طی هشت روز تزریق واکسن را تجربه کنند. سعید نمکی وزیر بهداشت در جریان آغاز فاز انسانی آزمایش واکسن ایرانی کرونا از"روزی امیدوارکننده برای مردم" سخن گفت. این واکسن از یک پروتئین نوترکیب است، یعنی بخش هایی از پروتئین S ویروس یا همان اسپایک پروتئین (Spike proteins) در این واکسن به صورت نوترکیب قرار داده شده و با تزریق واکسن، بدن علیه آن بخش ها انتی بادی تولید خواهد کرد. او توضیح داد که در نتیجه چندین ماه تلاش"همکاران و دانشمندان برجسته کشور در حوزه تکنولوژی و داروهای بایوتک، واکسن کووید ۱۹ را بعد از طی مراحل مختلفی اعم از مطالعات و مدل‌های حیوانی و. سپس ۱۲۰ نفر دیگر وارد مطالعه می‌شوند و پس از ۲۳ روز باید تزریق واکسن فاز یک به اتمام برسد.. روحانی اظهارداشت: هر یک از دستگاه‌های نظارتی نیز باید گزارش‌های خود را در خصوص نحوه اجرای پروتکل‌ها بسرعت تنظیم و ارسال کنند و با متخلفین و کسانی که این دستورالعمل‌ها را به طور دقیق اجرا نمی‌کنند، برخورد قانونی انجام گیرد.

. رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی درباره این دو نفری که امروز واکسن دریافت می کنند، تصریح کرد: این دو نفر از طریق ثبت‌نام در سایت داوطلبان کارآزمایی بالینی انتخاب شدند و روز گذشته تست‌های مختلفی از جمله تست PCR دادند و امروز برای کارآزمایی بالینی واکسن آمده‌اند. وی تاکید کرد: قاعدتا اگر فاز اول موفق باشد، دوز مورد قبول واکسن را پیدا کرده و بر اساس نتایج فاز یک، فاز دوم بر روی ۵۰۰ نفر آغاز می شود. تولید کردند.» نمکی افزود که طیبه مخبر، دختر محمد مخبر، بدین جهت برای اولین تست واکسن انتخاب شده است، تا همگان دریابند"چیزی را که قرار است به ملت ایران تزریق کنیم، خودمان باورش داریم و قبولش داریم". وی در خاتمه تاکید کرد: کسانی که امروز واکسن دریافت می‌کنند هیچ‌ نسبتی با مسئول خاصی ندارند. وزیر بهداشت از پیشینه دیرینه ایران در دانش واکسن‌سازی ستایش کرد و گفت: «ما ۱۰۰ سال است که در منطقه واکسن‌ساز هستیم.. به گزارش ایسنا، این مراسم در محل تالار حضرت ابوالفضل (ع) بیمارستان رسول اکرم (ص) تهران در حال برگزاری است.

. و به بسیاری از کشورهای دنیا و منطقه واکسن صادر می‌کردیم.» به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید دومین تست واکسن به گزارش خبرگزاری‌های ایران علی عسگری، معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام، دومین داوطلبی بود که واکسن کرونای ایرانی تولیدی ستاد یادشده به او تزریق شد. او گفت: «از ابتدا در جریان تولید واکسن بودم و یکی از ایمن‌ترین واکسن‌های موجود است.» واکسن ایرانی کرونا"احتمالا تا اواخر بهار آماده می‌شود" با این که از حضور نمایندگان رسانه‌های جمعی در مراسم تزریق واکسن کرونای ایرانی سخن رفته، اما خبرگزاری ایسنا شکوه کرده است: «این برنامه در حالی برگزار شد که متاسفانه از رسانه‌های رسمی دعوت به عمل نیامد و پیگیری خبرنگار ایسنا برای حضور در این برنامه و پوشش آن بی‌نتیجه ماند.

» واکسن ایرانی زودتر از انتظار واکسن موسوم به"کُوو ایران برکت" ساخت شرکت شفافارمد است و با نظارت"ستاد اجرایی فرمان امام" از ویروس کرونای غیرفعال تولید شده است. گفته می‌شود این واکسن"مشابه واکسن شرکت چینی سینوواک" است. درباره فرایند تولید چندین واکسن که همزمان در ایران در دست تولید هستند، اطلاعات علمی دقیقی منتشر نشده است. پیش از این کارشناسان و مقام‌های ایرانی گفته بودند که واکسن ایرانی کرونا زودتر از بهار آینده برای تزریق انسانی آماده نخواهد شد. از جمله مینو محرز، عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا، گفته بود: «اگر همه چیز با موفقیت پیش رود و تایید آن را هم از سازمان بهداشت جهانی دریافت کنیم، نهایتا در اواخر بهار بتوانیم واکسن ایرانی کرونا را داشته باشیم.

» با توجه به این زمان‌بندی طولانی است که بسیاری از رسانه‌ها و محافل اجتماعی ایران از دولت خواسته‌اند، هرچه زودتر نسبت به خرید و واردات واکسن از خارج اقدام کند. رئیس هلال احمر ایران: ۱۵۰هزار دوز واکسن فایزر به‌زودی وارد ایران می‌شود به دنبال مشکلاتی که برای تأمین بودجه لازم برای واردات واکسن از خارج پیش آمده بود، حسن روحانی، رئیس جمهور ایران به تازگی گفت: «اگر واکسن مورد اعتمادی باشد و وزارت بهداشت و درمان اعلام کند که این واکسن مورد اعتماد است، ما حتما خریداری می‌کنیم. پول آن را تهیه می‌کنیم و به هر شرایطی که باشد، پول را منتقل می‌کنیم.» دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید کریم همتی، رئیس سازمان هلال احمر ایران نیز در نشستی خبری گفت: «تلاش ما این است که از منابع معتبر یک میلیون واکسن کرونا وارد کشور کنیم و این واکسن‌ها از یکی از کشورهای شرق آسیا وارد خواهد شد، اما قطعا مورد تایید سازمان غذا و دارو خواهد بود.» شهروندان در آلمان چگونه واکسینه می‌شوند هموارسازی راه آژانس دارویی اروپا (EMA) سلامت واکسن فایزر – بیون‌تک را تایید و بدین ترتیب راه را برای واکسینه کردن شهروندان اروپایی باز کرده است.

شهروندان در آلمان چگونه واکسینه می‌شوند ایجاد صدها مرکز واکسیناسیون در آلمان در مرحله نخست در مجموع ۴۱۰ مرکز واکسنیه ایجاد شده است که وظیفه واکسینه شهروندان را برعهده دارند. در مرحله بعدی مطب پزشکان نیز می‌توانند شهروندان را واکسنیه کنند. تصویری از مرکز واکسیناسیون در شهر دوسلدورف. شهروندان در آلمان چگونه واکسینه می‌شوند وظیفه تهیه واکسن وظیفه تهیه واکسن بر عهده دولت فدرال آلمان است. آماده سازی مراکز واکسیناسیون اما بر عهده دولت‌های ایالتی است.

تصویری از بازدید مانوئلا اشوزیک، نخست وزیر سوسیال دمکرات ایالت مکلنبورگ فورپومرن از مرکز واکسنیاسیون در شهر شورین. او خود به تازگی از بیماری سرطان پستان بهبود یافته و بر سر کار بازگشته است. شهروندان در آلمان چگونه واکسینه می‌شوند استفاده از واحد‌های سیار در مرحله نخست که از روز ۲۷ دسامبر (۷ دی) آغاز می‌شود، واحد‌های سیار به مراکز سالمندان مراجعه کرده و ساکنان و پرسنلی را که به مراقبت از سالمندان می‌پردازند، واکسنیه می‌کنند. شهروندان در آلمان چگونه واکسینه می‌شوند استفادها از فضاهای بزرگ موجود در بسیاری از شهرهای بزرگ و کوچک آلمان سالن‌های ورزشی، استادیوم‌ها و یا مراکز نمایشگاه‌ها با تغییر کاربرد به مرکز واکسنیاسیون تبدیل شده‌اند. تصویری از مرکز واکسیناسیون در فرانکفورت.

شهروندان در آلمان چگونه واکسینه می‌شوند همراهی سازمان‌های گوناگون در هفته‌های اخیر نهادهای گوناگونی نظیر صلیب سرخ، واحدهای ارتش و همچنین"مرکز کمک‌های تکنیکی" (THW) در ساخت مراکز واکسیناسیون سهیم بوده‌اند. این مرکز یکی از نهادهای قدرتمند آلمان است که به هنگام وقوع سوانح طبیعی همچون سیل و زلزله وارد عمل می‌شود. نیروها و تجهیزات این نهاد در صورت لزوم به کشورهای دیگر نیز اعزام و ارسال می‌شوند. شهروندان در آلمان چگونه واکسینه می‌شوند تعیین اولویت کمیسیون واکسیناسیون دائمی (استیکو) در انستیتو روبرت کخ آلمان شهروندان را بر اساس گروه‌های سنی، وضعیت بیماری و میزان خطری که از سوی ویروس کرونا متوجه آنان است به شش گروه دسته‌بندی کرده که به ترتیب اولویت واکسینه می‌شوند. شهروندان در آلمان چگونه واکسینه می‌شوند روند واکسینه‌شدن شهروندان آلمان از طریق دریافت نامه در روز و ساعتی خاص به واکسیناسیون دعوت می‌شوند.

بر اساس این تابلویی که در مرکز واکسیناسیون مونیخ نصب شده، هر فردی که واکسینه می‌شود چهار مرحله را طی می‌کند: ۱) ثبت نام، ۲) انتظار برای واکسینه شدن، ۳) واکسیناسیون، ۴) ماندن در منطقه مراقبت پزشکی پس از واکسیناسیون. شهروندان در آلمان چگونه واکسینه می‌شوند اطلاع‌رسانی به زبان‌های مختلف افراد واکسینه شده در این سالن مدتی تحت مراقبت پزشکی قرار می‌گیرند و در صورتی که عکس‌العملی به واکسن از خود نشان ندهند مرخص می‌شوند. تابلوهای مراکز واکسیناسیون با توجه به ساختار جمعیتی شهر‌ها تهیه شده‌اند. تصویری از تابلو مرکز واکسیناسیون در شهر کلن که به زبان‌های آلمانی، ترکی و انگلیسی نوشته شده است. شهروندان در آلمان چگونه واکسینه می‌شوند آماده‌سازی پرسنلی تمامی پرسنلی که در مراکز واکسیناسیون آلمان کار می‌کنند، آموزش دیده و در این روزها در حال انجام تمرین هستند.

تصویری از تمرین پرسنل مرکز واکسیناسیون در شهر تریر واقع در ایالت راین‌لند فالس. شهروندان در آلمان چگونه واکسینه می‌شوند پاسخ به پرسش‌های مراجعه‌کنندگان پزشکان و حتی پزشکان بازنشسته نیز در مراکز واکسیناسیون حضور دارند و به سئوالات مردم پاسخ خواهند دارد. در این قسمت هم آموزش و تمرین‌های لازم در حال انجام است. تصویر: دکتر کلاوس واینر (چپ) به صورت تمرینی در مرکز واکسناسیون شهر بامبرگ به سوالات فردی در زمینه واکسیناسیون پاسخ می‌دهد. شهروندان در آلمان چگونه واکسینه می‌شوند واکسیناسیون در دو نوبت طبق اعلام وزارت بهداشت آلمان، با آماده‌سازی ۱۳۶ میلیون و ۳۰۰ هزار دوز واکسن کرونا برای دو نوبت واکسیناسیون شهروندان، ۶۸ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از حدود ۸۳ میلیون نفر جمعیت این کشور می‌توانند در سال آینده میلادی واکسینه شوند.

تصویری از مرکز واکسیناسیون هامبورگ. نویسنده: محمود صالحی .