اولین کافه‌روزنامه ایران؛ عطر چای، بوی کاغذ

02/08/1399 11:18:00 ق.ظ

«میتوانید درعین استفاده از فضای نوستالژیک کافه ونوشیدن چای و قهوه، از آرشیو روزنامه‌ها که از سال ۱۳۱۳شروع میشوند، استفاده و لذت زندگی دردوره‌‌ای دیگر را در روزکافه تجربه کنید.» گزارش سحر سلطان‌زاده شهروندخبرنگار از اولین کافه روزنامه ایران👇 اخبار_ایران

این گزارش را یک شهروندخبرنگار از اولین کافه‌روزنامه ایران برای «ایران‌وایر» ارسال کرده است. این کافه که کتاب‌خانه‌ای پر از روزنامه‌ها و مجله‌های قدیمی دارد، «روزکافه» نامیده شده است.

*** «شما می‌توانید در عین استفاده از فضای نوستالژیک کافه و نوشیدن چای و قهوه، از آرشیو روزنامه‌های ما که از سال ۱۳۱۳شروع می‌شوند، استفاده کنید و قشنگ در دل تاریخ غرق شوید و لذت زندگی در دوره‌‌ای دیگر را این جا در روزکافه تجربه کنید.» این‌ها حرف‌های یکی از کارمندان روزکافه است. او می‌گوید: «من به عنوان کارمند به این کافه اضافه شدم اما دو سه نفری که این‌جا را تاسیس کرده‌اند، با هم دوستان صمیمی هستند. روزی که برای مصاحبه کار آمدم، از من پرسیدند چرا می‌خواهی این‌جا کار کنی؟ گفتم من عاشق کافه‌های نوستالژیک هستم و تقریبا تمام تفریح و درآمدم با دوستانم در این جور جاها خلاصه می‌شود و بسیار لذت می‌برم. با کار کردن در این جا، هم لذت می‌برم و هم پول در می‌آورم.»

می‌خندد و می‌گوید: «همین دلیل باعث استخدام من شد چون گفتند خود ما هم به این دلیل این جا را تاسیس کرده‌ایم.» روزکافه اولین کافه‌روزنامهٔ ایران است که در یکی از خیابان‌های مرکزی تهران قرار دارد.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

با کرامت ‌زیستن| محمد طلوعی

«قدرت بی‌قدرتان» کتابی بود که در طول امسال بارها سراغش رفتم، حتا در مسافرت هم همراهم بود و برایم به کتاب بالینی تبدیل شد. دوستی سفرکرده و از فرنگ برگشته کتاب را در اولین ملاقات در وطن برایم هدیه آورده بود و امضا کرده بود و قول گرفته بود که بخوانمش. من کتاب را در خانه‌ی دوستی مشترک جا گذاشته بودم و آن دوست مشترک کتاب را جسته بود و امضا را دیده بود و زنگ‌زده به دوست فرنگی‌مان و او هم یک ایمیل بلندبالا برایم نوشته بود به اضافه‌ی یک شرح مختصری از زندگی واتسلاو هاول و گفته بود نشان به آن نشان که نمایش‌نامه‌ای از هاول را در رشت تآتر کرده بود و من نرفته بودم ببینم و کنایه‌زده بود که من خودم را همیشه گهی اعلا فرض می‌کنم که هرکسی او می‌شناسد و کشفش می‌کند به هیچ‌جایم نمی‌گیرم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

پس از پیروزی در انتخابات اولین تماسم از ایران خواهد بود!ادعاهای تکراری ترامپ: *ایران نمی‌خواهد بگذارد که من (در انتخابات) پیروز شوم. چین هم نمی‌خواهد *آن‌ها به شدت خواهان شکست من هستند *پس از پیروزی در انتخابات اولین تماسم از ایران خواهد بود و می‌گویند بیایید یک توافق انجام دهیم بیشرف خدایی ببین چکرده با مردم ایران ایشان خیلی از واژه «تماس» استفاده می‌کند؟! منظور از تماس چیست؟ روسا چی؟

رحیم‌پور ازغدی: نسبت سازش را اولین بار معاویه به امام حسن بست/ حریم پاک اهل‌بیت را به وهم و ترس خود نیالایید- اخبار گزارش و تحلیل سیاسی - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnim١/ انتقاد شدیداللحن رحیم‌پور_ازغدی از روحانی: نسبت سازش را اولین بار معاویه به امام حسن (عليه السلام) بست حریم پاک اهل‌بیت را به وهم خود نیالایید با وعده‌ی سراب، اقتصاد را به اینجا رسانديد؛ پیش‌تر معیشت را برجامی کرديد، حال نوبت به دین مردم رسیده است ٢/ انتقاد شدیداللحن رحیم‌پور_ازغدی از روحانی: شانس مردم ما را ببین که آن یکی می‌خواهد با آنجلینا جولی خودشان دو نفری مشکلات جهان را حل کنند و این یکی، در پایان هشت سال هنوز منتظر ترحم ترامپ و تعهد اوباما و امید جدیدش، جو بایدن است جناب ادمین، سلام و عرض ادب در تلگرام هم براتون واکنش های علما و مراجع رو فرستادم متاسفانه نگاه نکردین، لطفا بیانات علما، ائمه جمعه و مراجع رو پوشش بدین🙏 آیا معنی سازگاری با حال وواقعیت روی زمین چیزی جز کار امام مجتبی بود؟

پس از پیروزی در انتخابات اولین تماسم از ایران خواهد بود!ادعاهای تکراری ترامپ: *ایران نمی‌خواهد بگذارد که من (در انتخابات) پیروز شوم. چین هم نمی‌خواهد *آن‌ها به شدت خواهان شکست من هستند *پس از پیروزی در انتخابات اولین تماسم از ایران خواهد بود و می‌گویند بیایید یک توافق انجام دهیم بیشرف خدایی ببین چکرده با مردم ایران ایشان خیلی از واژه «تماس» استفاده می‌کند؟! منظور از تماس چیست؟ روسا چی؟

ایران: روادید در سفرهای گروهی ایران و روسیه لغو شدوزیر میراث فرهنگی ایران گفت که اخذ روادید در سفرهای گروهی میان ایران و روسیه لغو شده است. - خبرگزاری آناتولی

ادعای دخالت ایران در انتخابات آمریکا؛ تهران سفیر سوییس را به وزارت خارجه احضار کردسخنگوی وزارت خارجه ایران می‌گوید نتیجه که انتخابات آمریکا هیچ تفاوتی برای تهران ندارد و اتهامات وارد شده از سوی نهادهای امنیتی ایالات متحده در خصوص دخالت ایران در انتخابات بی‌اساس است.

خطیب زاده: تنها بر اساس نیاز دفاعی و از هر منبعی که بخواهیم سلاح تهیه می‌کنیمخطیب زاده: تنها بر اساس نیاز دفاعی و از هر منبعی که بخواهیم سلاح تهیه می‌کنیم، واضح است که هر تلاش آمریکا برای اقدامات یک جانبه اش، قوانین بین المللی را نقض می کند و محکوم به شکست است دو تا انسولین هم بذار کنارش بیار