اولین واکنش اوکراین به آغاز عملیات نظامی روسیه

05/12/1400 08:28 ق.ظ

اولین واکنش اوکراین به آغاز عملیات نظامی روسیه وزیر خارجه اوکراین: روسیه جنگی گسترده علیه اوکراین آغاز کرد و شهرها را با سلاح‌هایش هدف قرار داد این جنگی خصمانه است و اوکراین از خودش دفاع خواهد کرد جهان می‌تواند پوتین را متوقف کند و باید این کار را بکند

وزارت خارجه اوکراین در اولین واکنش به حمله نظامی روسیه گفت: روسیه جنگی گسترده علیه کشور ما آغاز کرد. رئیس‌جمهوری اوکراین هم گفت: ما قوی هستیم و برای همه چیز آماده‌ایم و پیروز خواهیم شد. همچنین خبرگزاری اینترفکس اوکراین از وقوع حملات موشکی به چندین تاسیسات نظامی در سراسر این کشور خبر داد.

این خبرگزاری افزود، نیروهای روسیه دست به عملیات هلی برن در دو شهر اودسا و ماریوپل ساحلی در جنوب زدند و همچنین خبر می‌رسد کارمندان و مسافران از فرودگاه بوریسیل در کی‌یف تخلیه شده‌اند.

کولبا در اشاره به ولادیمیر پوتین،‌ رئیس‌جمهوری روسیه گفت: فورا جنگی گسترده را علیه اوکراین آغاز کرد و شهرهای امن ما را در معرض حملات قرار داد. وی اضافه کرد: این جنگی خصمانه است و اوکراین از خودش دفاع خواهد کرد و پیروز خواهد شد. جهان می‌تواند پوتین را متوقف کند و باید این کار را بکند، الان وقت عمل است.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین نیز در اولین واکنش طی امروز، پنج‌شنبه ضمن اعلام حکومت نظامی در سراسر خاک این کشور همزمان با عملیات نظامی روسیه گفت، روسیه حملات موشکی به زیرساخت‌های اصلی ما و گارد مرزی ما انجام داد. headtopics.com

فارس روس نیوز که داشت خودشو پاره می‌کرد که جو سازی غربیه، بیاد تحویل بگیره

زلنسکی اشاره کرد، با جو بایدن،‌ رئیس‌جمهوری آمریکا صحبت کرده است. وی با درخواست فوری از اوکراینی‌ها از آنها خواست حد الامکان در منازل‌شان بمانند.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

رهبران جدایی طلب در شرق اوکراین روسیه برای مقابله با ارتش اوکراین درخواست کمک کردندرهبران جدایی طلب در شرق اوکراین از رئیس جمهور روسیه برای مقابله با ارتش اوکراین درخواست کمک کردند

واکنش تند بایدن به آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراینرئیس جمهور آمریکا ضمن واکنش به آغاز عملیات نظامی روسیه علیه اوکراین گفت که واشنگتن و متحدانش با اتحاد و قاطعیت به آن پاسخ خواهند داد. - خبرگزاری آناتولی کجاش تند بود فقط دعا کرد

بایدن: با اقدام روسیه تهاجم علیه اوکراین آغاز شده است | DW | 23.02.2022با افزایش تنش‌ها میان روسیه و اوکراین آمریکا از تحریم‌های تازه‌ای علیه روسیه خبر داد. اتحادیه اروپا نیز تحریم‌های تازه‌ای علیه روسیه وضع می‌کند و آلمان اعلام کرده، پروژه انتقال گاز روسیه به این کشور را متوقف کرده است. سیاست پیچیده آمریکا با حرکت گام به گام ناتو بسوی مرزهای روسیه سرانجام به نتیجه رسیدو روسها را وادار به واکنش و اروپایی‌ها را وادار به تبعیت نمود، حالا آلمان مجبور است از نوردستریم دست کشد واروپا بار دیگر به جبهه جنگ سرد باز گردد والبته روسها نیز جایی برای عقب‌نشینی بیشتر ندارند.

سران اتحادیه اروپا درباره بحران روسیه-اوکراین تشکیل جلسه می‌دهندسران اتحادیه اروپا برای بررسی بحران روسیه-اوکراین فردا تشکیل جلسه می‌دهند. - خبرگزاری آناتولی

واکنش ایران به اقدام غیرقانونی روسیه در اوکراین: ناتو و آمریکا شرایط را پیچیده کردندسخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به شناسایی غیرقانونی جدایی‌طلبان شرق اوکراین توسط روسیه، ناتو و آمریکا را مسئول پیچیده شدن شرایط در منطقه معرفی کرد. - خبرگزاری آناتولی

اوکراین در سازمان ملل روسیه را به مذاکره فراخواند

به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، دیمیتری کولبا،‌ وزیر خارجه اوکراین در توییتر نوشت: روسیه جنگی گسترده علیه اوکراین آغاز کرد و شهرها را با سلاح‌هایش هدف قرار داد.

همچنین خبرگزاری اینترفکس اوکراین از وقوع حملات موشکی به چندین تاسیسات نظامی در سراسر این کشور خبر داد.

این خبرگزاری افزود، نیروهای روسیه دست به عملیات هلی برن در دو شهر اودسا و ماریوپل ساحلی در جنوب زدند و همچنین خبر می‌رسد کارمندان و مسافران از فرودگاه بوریسیل در کی‌یف تخلیه شده‌اند.

کولبا در اشاره به ولادیمیر پوتین،‌ رئیس‌جمهوری روسیه گفت: فورا جنگی گسترده را علیه اوکراین آغاز کرد و شهرهای امن ما را در معرض حملات قرار داد.

وی اضافه کرد: این جنگی خصمانه است و اوکراین از خودش دفاع خواهد کرد و پیروز خواهد شد. جهان می‌تواند پوتین را متوقف کند و باید این کار را بکند، الان وقت عمل است.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین نیز در اولین واکنش طی امروز، پنج‌شنبه ضمن اعلام حکومت نظامی در سراسر خاک این کشور همزمان با عملیات نظامی روسیه گفت، روسیه حملات موشکی به زیرساخت‌های اصلی ما و گارد مرزی ما انجام داد.

زلنسکی اشاره کرد، با جو بایدن،‌ رئیس‌جمهوری آمریکا صحبت کرده است. وی با درخواست فوری از اوکراینی‌ها از آنها خواست حد الامکان در منازل‌شان بمانند.

رئیس‌جمهوری اوکراین افزود: ما قوی هستیم و برای همه چیز آماده‌ایم و پیروز خواهیم شد.