اولین واکنش مقامات ایران به ضرب و جرح گوهر عشقی

22/09/1400 05:13:00 ب.ظ

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی به حمله موتورسوران به گوهر_عشقی، مادر وبلاگ نویس کشته شده، ستار بهشتی، واکنش نشان داد و گفت ممکن است امکان شناسایی افراد ضارب وجود نداشته باشد. اخبار_ایران

گوهر عشقی، روز پنج‌شنبه ۱۸ آذرماه در حالی که در راه رفتن بر سر مزار فرزندش بود، مورد حمله دو موتور...

گوهر عشقی، روز پنج‌شنبه ۱۸ آذرماه در حالی که در راه رفتن بر سر مزار فرزندش بود، مورد حمله دو موتور سوار قرار گرفت و از ناحیه سر و صورت مجروح شد. تصویر صورت مجروح گوهر عشقی طی روز‌های اخیر در شبکه های اجتماعی به طور گسترده بازنشر شد و واکنش‌های بسیاری را بین کاربران برانگیخت.

موسی غضنفرآبادی، رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به این رویداد به وبسایت عصر ایران گفت: «قانون باید از هرکسی که در جمهوری اسلامی ایران زندگی می‌کند حمایت کند؛ تفاوتی نمی‌کند چه کسی است، مسلمان است یا غیرمسلمان، انقلابی است یا ضدانقلاب است.»

غضنفرآبادی با این حال گفت: «ممکن است امکان شناسایی موتورسواران ضارب وجود نداشته باشد، اما دستگاه‌های امنیتی و انتظامی باید اقدامات لازم را انجام دهند.» غضنفرآبادی در پاسخ به این سوال که آیا در قوه قضاییه این اراده برای شناسایی و برخورد با این افراد هست، مدعی شد: حتما این اراده وجود دارد. headtopics.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

طالب به‌مثابه قربانی | نرگس کارخانه‌ای

اول که یکی از آنها را دیدم، تقریبا هنوز وارد افغانستان نشده بودم. باور نمی‌کردم تجربه یکی از عمیق‌ترین لایه‌های افغانستان به این سرعت، چند قدم آن طرف‌تر از مأموران مرز ایران، خودش را به من رسانده باشد. مردی نه‌چندان بلند، با چشمانی سرمه‌کشیده به رنگ طوسی، همان رنگ معروفی که منتظر بودم در افغانستان ببینم. طالبی بود که هیچ فارسی نمی‌دانست و با دستاری مشکی به دور سر، پاسپورت‌ها را بررسی می‌کرد و سمت‌و‌سوی جایی را نشان می‌داد که باید می‌رفتیم. از آنجا به بعد هم تنها نبودم، هرکجا می‌رفتم مردی از طالبان همراهم بود که اغلب تنها پشتون می‌دانستند و طوری رفتار می‌کردند که انگار من آنجا نیستم. یک بار هم که متوجه نگاه زیر‌چشمی یکی از آنها شدم، دستپاچه نگاهش را دزدید. روزهای بعد فهمیدم تنها او نیست که دیدن یک زن برایش سخت است. سفر از هرات شروع شد و در تمام روزها و شهرهای بعد، اثر و حضور طالبان دائمی بود، همه جا و هر لحظه. حالا باید هر یک از عکس‌هایی را که در اخبار و تلویزیون از افغانستان دیده‌ بودم، زندگی می‌کردم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

اولین سفر نخست وزیر اسرائیل به امارات؛ نفتالی بنت عازم ابوظبی می‌شوداین سفر در حالی همزمان با تلاش قدرت‌های جهانی برای احیای توافق هسته‌ای با ایران انجام می‌شود که اسرائیل و برخی از اعراب حاشیه خلیج فارس نسبت به فعالیت‌های هسته‌ای و منطقه‌ای ایران در منطقه نگرانی مشترک دارند.

برای اولین بار یک نخست‌وزیر اسرائیل به امارات سفر می‌کندرسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که «نفتالی بنت» نخست‌وزیر این کشور امروز به امارات متحده عربی سفر خواهد کرد. - خبرگزاری آناتولی

برای اولین بار نخست‌وزیری از اسرائیل به امارات سفر می‌کند | DW | 12.12.2021نفتالی بنت به امارات متحده عربی سفر می‌کند. این اولین دیدار یک نخست وزیر اسرائیل از ابوظبی است. دفتر بنت گفته است که این دیدار با هدف تقویت همکاری‌های اقتصادی و منطقه‌ای دو کشور انجام می‌شود.

شناسایی اولین موارد ابتلا به اُمیکرون در ترکیهشناسایی اولین موارد ابتلا به اُمیکرون در ترکیه مقامات ترکیه اعلام کردند: شش مورد از ابتلا به سویه اُمیکرون شناسایی شده که اولین موارد از ابتلا به این سویه در این کشور به حساب می‌آید.

واکنش پلیس به ویدیوی درگیری ماموران پلیس و راننده کامیونبه دنبال انتشار ویدیویی از درگیری میان دو مامور پلیس راهور و راننده یک کامیون که بازتاب گسترده‌ای در فضای مجازی داشته است، معاون اجتماعی پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا توضیحاتی را در این خصوص ارائه کرد. بنده خدا راننده کامیون و میکنن شمر و خودشون میشن خدا، میدونن از راننده کامیون بیکس تر نیست هر بلایی بخان سرش میارن.

ورود کارمندان به ادارات منوط به تزریق دو دز واکسن کرونا یا داشتن PCR منفیمعاون امنیتی و انتظامی استانداری تهران ورود کارمندان به ادارات را منوط به تزریق دو دز واکسن کرونا یا داشتن نتیجه تست PCR منفی بیان کرد.