اولین مناظره کاندیداها؛ بازی باخت - باخت | DW | 05.06.2021

15/03/1400 08:01:00 ب.ظ

اولین مناظره کاندیداهای انتخابات ۱۴۰۰ دو روز زودتر از موعد مقرر انجام شد تا با مسابقات فوتبال تقارن نداشته باشد. پنج نامزد اصول‌گرا با دو نامزد نزدیک به اصلاح‌طلبان جلسه‌ای پر از زنهار و عتاب و خطاب و رجزخوانی برگزار کردند.

افشاگری‌، عتاب و خطاب و مدعاهای گزاف هفت کاندیدا. هر نامزد روی ضعف‌ها و اسرار مگوی دیگری درنگ کرد تا برنامه و راهبرد خود. مرکز ثقل‌ برنامه رئیسی بود و نقطه عطف مناظره، کنایه به کم سوادی و بی‌صلاحیتی او برای اداره کشور. مهرعلیزاده رئیسی را مبتلا به"سندرم پست بی‌قرار" خواند. زاکانی همتی را به خاطر نابودی پول ملی شایسته نوبل شیمی دانست و رضایی گفت مقامات دولت روحانی را ممنوع‌الخروج می‌کند.

رضایی در سال۱۳۹۴ گفته بود که اگر آمریکا دنبال حمله نظامی باشد، هزار گروگان از آنها می‌گیریم و برای آزاد کردن هر یک چند میلیارد دلار طلب می‌کنیم و مشکل اقتصادی نیز حل می‌شود.

همتی از غیبت‌زنان و اقلیت‌ها در مناظره نیز گلایه کرد و در بخشی از سخنانش خطاب به رئیسی گفت: «آیا به من امان‌نامه می‌دهید که حرف‌هایم را بزنم و بعدش دنبالم نیایند؟» خبرگزاری تسنیم که جزو بازوهای تبلیغاتی رئیسی محسوب می‌شود بلافاصله در واکنش به این حرف، در توییتی نوشت رئیسی دکترای حقوق دارد.

مسئله باقی ماندن او در مقام رئیس قوه قضاییه با وجود شرکت در انتخابات نیز چالش دیگر مناظره بود. رئیسی هیچ توضیحی در این زمینه نداد و مدعی شد که آمدنش خواست عموم مردم بوده و از مهرعلیزاده پرسید: «چرا از اقبال مردم به من ناراحتید؟» headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

پخش زنده اولین مناظره انتخابات۱۴۰۰ + حضور تحلیلگران - سیاست در ایرانWith MohammadAli Ahangaran, EhsanRastgar|احسان رستگار, kian Abdollahi, Saeid Ajorloo, حسین سپهوند, علی سلطانی‌وش, مقدادذکی‌زاده, محسن‌احمدی, Sajedeh Arab Sorkhi, محمدرضا دانایی, and 470 others, hosted by سیاست در ایران. چیدمان عکس ها تو تصویر رو چقدر با افکار خودتون در غیاب بزرگان خوب به تصویر کشیدین ،این مناظره شبیه لیگ دسته سوم باشگاهاست Mahdiibakhtiari ممنون میشم دعوت کنید khashayarrezaei

پاسخ رئیسی به سوالات مناظره اقتصادیپاسخ رئیسی به سوالات مناظره اقتصادی: *برخی مجوزها برای تولید تبدیل به مانع شده است *باید صدور مجوزها پسینی شود و تسهیل کند *جذابیت برای تولید را برایشان ایجاد کنیم و از آن طرف جذابیت امور اقتصادی غیرمولد را بکاهیم *باید نقدینگی به طرف تولید برود

پاسخ زاکانی به سوالات مناظره اقتصادیزاکانی: *من از طرف آقای روحانی و از آقای همتی از مردم عذرخواهی می‌کنم * هیچ کسی در این دولت مسئولیت کارهایش را نمی‌پذیرد *انگار عده‌ای از فضا آمده و این بلا را سر ما آورده‌اند

پاسخ همتی به سوالات مناظره اقتصادیهمتی: *نماینده روحانی نیستم، از بانک مرکزی کنار گذاشته شدم به خاطر اختلاف‌نظری که با ایشان داشتم اما صادقانه بگویم روحانی از ۵ نامزد فعلی ریاست‌جمهوری، دنیادیده‌تر، دقیق‌تر و باهوش‌تر است *مشکلم با ایشان این بود که درکی از اقتصاد نداشت، این نامزدها ندارد روحانی باهوش بود اینجور رید به مملکت حتی جنازه های دولت خاتمی و روحانی یعنی مهرعلیزاده و همتی هم تیم رئیسی و ۴ اوباش متصل به او را نابود کردند. تو بساط مافیاهای مخرب بیت و سپاه مفسدین جز علی رسوا و حوضش چیزی نمونده

پاسخ ابراهیم رئیسی به سوالات مناظره اقتصادیرئیسی: *من از جوانان و بچه‌ها می‌پرسم، وقتی دارید در اینترنت گیم بازی می‌کنید چند بار حال شما گرفته می‌شود؟ *من خودم صفحه دارم و دو میلیون فالوئر دارم و مسائل از این طریق به من می‌رسد *باید کار بسیاری شود *حق خانم‌ها ضایع می‌شود حتی خانم‌های خانه‌دار ای کاش میشد سوالهای مردم رو هم ازشون بپرسین مثلا اینکه یه طناب خوب چه خصوصیاتی باید داشته باشه و خودشون طناب مصرفیشون رو از کجا تهیه میکنن.

نخستین مناظره انتخاباتی با رویکرد اقتصادی عصر امروز برگزار می‌شود