استقلال تهران, مجید صالح

استقلال تهران, مجید صالح

اولیایی: باشگاه‌ها باید برای بخش حقوقی فکر اساسی کنند / زنوزی باید راهکاری برای مالکیت دو تیم لیگ برتری ارائه کند

عضو کمیته استیناف حرفه ای سازی باشگاه‌ها اعلام کرد پرونده‌های مالی باشگاه‌ها امروز توسط دپارتمان سازمان لیگ به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال می‌شود.

11/09/2019 02:12:00 ب.ظ

هنوز گرشاسبی در پرسپولیس صاحب امضا است! اولیایی: باشگاه‌ها باید برای بخش حقوقی فکر اساسی کنند / زنوزی باید راهکاری برای مالکیت دو تیم لیگ برتری ارائه کند

عضو کمیته استیناف حرفه ای سازی باشگاه‌ها اعلام کرد پرونده‌های مالی باشگاه‌ها امروز توسط دپارتمان سازمان لیگ به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال می‌شود.

اولیایی ادامه داد: امیدواریم که امسال برای بخش حقوقی فکر بزرگی کنیم. بخش حقوقی معضل بزرگی است و به باشگاه مربوط می‌شود که ساختار هیات مدیره، مدیرعامل و اعضای باشگاه به صورت دقیق باید مشخص باشند. متاسفانه به بخش حقوقی خیلی کم لطفی شده و در خیلی از باشگاه‌ها مدیران عامل صاحب امضای واقعی نیستند.

افغانستان و چین کانون مذاکرات وزیر خارجه آمریکا با همتای او در هند خواهد بود سعید مولایی؛ تهدید شد، رفت و نایب قهرمان المپیک شد آشتی دو کره؛ سئول و پیونگ یانگ کانال‌های ارتباطی میان یکدیگر را احیا کردند

مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال افزود: از نظر حقوقی صاحبان امضا افراد دیگری هستند. برای مثال در باشگاه پرسپولیس هنوز آقای گرشاسبی صاحب امضا هستند و مدیر عامل شناخته می‌شوند. در جلسه‌ای که داشتیم ایشان تعریف می‌کردند که حساب بانکی‌شان برای بدهی‌های مالیاتی باشگاه پرسپولیس توقیف شده است. اصلاحات حقوقی مالکیت باشگاه، صحت هیات مدیره باشگاه مشکل اصلی هستند که الان باشگاه‌ها و مجامع آنها به شدت به فکر اصلاح آن باشند تا از بروز مشکل اصلی کمک کنند.

اولیایی خاطرنشان کرد: تمامی باشگاه‌ها باید چارت حقوقی‌شان تعریف شده باشد. در فوتبال حرفه‌ای باشگاه‌ها باید یک بنگاه تجاری باشند. بنگاه تجاری در همه جای دنیا به عنوان یک شرکت شناخته می‌شوند و مجمع آنها مشخص باشد تا هیات مدیره و مدیرعامل را معرفی کنند.عضو کمیته استیناف حرفه ای سازی باشگاه‌ها در پاسخ به این سوال که با این تفاسیر باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس برای دریافت مجور بدهی ندارند گفت: بدهی‌ها حل می‌شود و تقریبا با چک و تضمین حل شده است. اگر خیلی فشار بیاورند بالاخره برای دولت است و دولت هم برای پرداخت آن بالاخره یک سری سلسله مراتب دارد. مالیات هم قانونا قابل حل است و چون زیر نظر دولت هستند می‌توانند با درخواست بودجه آن را برطرف کنند. از نظر من قابل حل است و مشکل اساسی تعریف حقوقی باشگاه است که همانطور گفتم باید برای یک بار هم که شده در فوتبال ایران حل شود. headtopics.com

اولیایی درباره اینکه به غیر از مسائل مالی و حقوقی چه فاکتور مهمی برای دریافت مجوز حرفه‌ای قابل توجه است گفت: بحث زیر ساخت‌ها هم وجود دارد که باید شرکت توسعه اماکن ورزشی آن را برطرف کند و زیاد مربوط به باشگاه‌ها نیست. در ورزشگاه آزادی برای مثال باید اصلاحاتی صورت بگیرد و گیت‌ها مجددا درست شود. این مسائل به توسعه اماکن ورزشی مربوط است و آن هم زیر نظر دولت است. در حال حاضر با اشکال حل شده و باید رفع نقص شود که البته آن هم شدنی است. باشگاه‌های آماتور هم باید مشکلاتشان را برطرف کنند و مسائلی که گفتم تنها مربوط به باشگاه‌های لیگ برتری نیست. 

او درخصوص اینکه با توضیح مسائل حقوقی دو باشگاه تراکتور و ماشین سازی تبریز که یک مالک دارند چگونه مجوز حرفه‌ای دریافت می‌کنند گفت: قطعا مشکل خواهند داشت. این مسئله خیلی روشن است. وقتی با آقای زنوزی هم برای این صحبت کردیم ایشان استدلالی آوردند که بیراه نبود و گفتند که چطور استقلال و پرسپولیس زیر نظر دولت هستند اما یکی از تعاریف حقوقی آن همین است که یک مالک نمی‌تواند دو باشگاه را زیر نظر داشته باشد. زنوزی باید یک فکر اساسی کند و این برای کشور ما خوب نیست که با مدارک غیرواقعی بخواهیم مجوز بگیریم. مجوز باید با اطلاعات قانونی و صحیح اخذ شود.

ادامه مطلب: ILNA/خبرگزاری ایلنا »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

باید که قوه‌قضاییه ورود کند.

همه آنچه زوار باید برای عبور از «مرز خسروی» بدانند- اخبار رسانه ها - اخبار تسنیم - Tasnim«همه آنچه زوار باید برای عبور از مرز خسروی بدانند» زوار اربعین امسال با افزوده شدن مرز خسروی به جمع گذرگاه‌های مرزی ایران و عراق برای خروج از این مرز می‌توانند از مسیر‌های متفاوتی عبور کنند

آژانس: ایران پیام را دریافت کرده و باید به سرعت به پرسش‌ها پاسخ دهدکرونل فروتا، مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در کنفرانس خبری خود از ایران خواست تا 'به سرعت' به پرسش‌های آژانس درباره میزان وفاداری به برجام پاسخ دهد. او گفت در حال حاضر زمان چقدر در ماموریت آژانس حیاتی است.

سازوکارهای اداره کشور در بخش مالی باید شفاف شودمحمد کاظمی، نایب‌رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، گفت: باید سازوکارهای اداره کشور را مخصوصاً در بخش مالی و منابع مالی شفاف کنیم تا این اتفاق‌ها نیفتد. باید پیشگیری کنیم نه اینکه بگذاریم جرمی اتفاق بیفتد و بعد از آن جرم را کشف و افراد را محاکمه کنیم.

احتمال افزایش 100 تومانی نرخ هر لیتر بنزین/ منتظر تصمیم دولت هستیم/ طبق قانون، کارمزد جایگاه‌داران از سوی مصرف‌کننده باید پرداخت شودرئیس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت گفت: تکلیف قانونی است که جایگاه‌دارحق‌الزحمه را از مردم بگیرد، جایگاه داران لیتری 200 تومان حق‌الزحمه را پیشنهاد کرده بودند و در حال حاضر متقاعد شدند که 150 تا 100 تومان بابت هر لیتر از مصرف کننده دریافت شود. هرکه به فکر ریشه دولت به فکر خویشه . با این وضع حمل نقل عمومی بالا رفتن بنزین دیوانگی .

محل هزینه‌کرد عوارض دریافت شده از صنایع آلاینده نامشخص است/ به جای عوارض باید مالیات اخذ شودمعاون محیط زیست انسانی سازمان محیط‌زیست با بیان اینکه دریافت عوارض از صنایع آلاینده در کاهش آلایندگی‌های این صنایع تاکنون موثر نبوده است گفت: در حقیقت عوارض برای رفع آلایندگی و برای محیط‌زیست هزینه نمی‌شود و به عبارتی مشخص نیست، این عوارض در کجا هزینه می‌شود.

بیرانوند به کمیته انضباطی احضار شدبیرانوند دروازه‌بان تیم فوتبال پرسپولیس برای ارائه پاره‌ای از توضیحات به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال احضار شد.