اولیایی: باشگاه‌ها باید برای بخش حقوقی فکر اساسی کنند / زنوزی باید راهکاری برای مالکیت دو تیم لیگ برتری ارائه کند

11/09/2019 02:12:00 ب.ظ

عضو کمیته استیناف حرفه ای سازی باشگاه‌ها اعلام کرد پرونده‌های مالی باشگاه‌ها امروز توسط دپارتمان سازمان لیگ به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال می‌شود.

استقلال تهران, مجید صالح

هنوز گرشاسبی در پرسپولیس صاحب امضا است! اولیایی: باشگاه‌ها باید برای بخش حقوقی فکر اساسی کنند / زنوزی باید راهکاری برای مالکیت دو تیم لیگ برتری ارائه کند

عضو کمیته استیناف حرفه ای سازی باشگاه‌ها اعلام کرد پرونده‌های مالی باشگاه‌ها امروز توسط دپارتمان سازمان لیگ به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال می‌شود.

اولیایی ادامه داد: امیدواریم که امسال برای بخش حقوقی فکر بزرگی کنیم. بخش حقوقی معضل بزرگی است و به باشگاه مربوط می‌شود که ساختار هیات مدیره، مدیرعامل و اعضای باشگاه به صورت دقیق باید مشخص باشند. متاسفانه به بخش حقوقی خیلی کم لطفی شده و در خیلی از باشگاه‌ها مدیران عامل صاحب امضای واقعی نیستند.

مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال افزود: از نظر حقوقی صاحبان امضا افراد دیگری هستند. برای مثال در باشگاه پرسپولیس هنوز آقای گرشاسبی صاحب امضا هستند و مدیر عامل شناخته می‌شوند. در جلسه‌ای که داشتیم ایشان تعریف می‌کردند که حساب بانکی‌شان برای بدهی‌های مالیاتی باشگاه پرسپولیس توقیف شده است. اصلاحات حقوقی مالکیت باشگاه، صحت هیات مدیره باشگاه مشکل اصلی هستند که الان باشگاه‌ها و مجامع آنها به شدت به فکر اصلاح آن باشند تا از بروز مشکل اصلی کمک کنند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

باید که قوه‌قضاییه ورود کند.

همه آنچه زوار باید برای عبور از «مرز خسروی» بدانند- اخبار رسانه ها - اخبار تسنیم - Tasnim«همه آنچه زوار باید برای عبور از مرز خسروی بدانند» زوار اربعین امسال با افزوده شدن مرز خسروی به جمع گذرگاه‌های مرزی ایران و عراق برای خروج از این مرز می‌توانند از مسیر‌های متفاوتی عبور کنند

آژانس: ایران پیام را دریافت کرده و باید به سرعت به پرسش‌ها پاسخ دهدکرونل فروتا، مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در کنفرانس خبری خود از ایران خواست تا 'به سرعت' به پرسش‌های آژانس درباره میزان وفاداری به برجام پاسخ دهد. او گفت در حال حاضر زمان چقدر در ماموریت آژانس حیاتی است.

سازوکارهای اداره کشور در بخش مالی باید شفاف شودمحمد کاظمی، نایب‌رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، گفت: باید سازوکارهای اداره کشور را مخصوصاً در بخش مالی و منابع مالی شفاف کنیم تا این اتفاق‌ها نیفتد. باید پیشگیری کنیم نه اینکه بگذاریم جرمی اتفاق بیفتد و بعد از آن جرم را کشف و افراد را محاکمه کنیم.

احتمال افزایش 100 تومانی نرخ هر لیتر بنزین/ منتظر تصمیم دولت هستیم/ طبق قانون، کارمزد جایگاه‌داران از سوی مصرف‌کننده باید پرداخت شودرئیس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت گفت: تکلیف قانونی است که جایگاه‌دارحق‌الزحمه را از مردم بگیرد، جایگاه داران لیتری 200 تومان حق‌الزحمه را پیشنهاد کرده بودند و در حال حاضر متقاعد شدند که 150 تا 100 تومان بابت هر لیتر از مصرف کننده دریافت شود. هرکه به فکر ریشه دولت به فکر خویشه . با این وضع حمل نقل عمومی بالا رفتن بنزین دیوانگی .

محل هزینه‌کرد عوارض دریافت شده از صنایع آلاینده نامشخص است/ به جای عوارض باید مالیات اخذ شودمعاون محیط زیست انسانی سازمان محیط‌زیست با بیان اینکه دریافت عوارض از صنایع آلاینده در کاهش آلایندگی‌های این صنایع تاکنون موثر نبوده است گفت: در حقیقت عوارض برای رفع آلایندگی و برای محیط‌زیست هزینه نمی‌شود و به عبارتی مشخص نیست، این عوارض در کجا هزینه می‌شود.

بیرانوند به کمیته انضباطی احضار شدبیرانوند دروازه‌بان تیم فوتبال پرسپولیس برای ارائه پاره‌ای از توضیحات به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال احضار شد.

کاظم اولیایی عضو کمیته استیناف حرفه ای سازی باشگاه‌ها درباره آخرین وضعیت ارسال مدارک جهت اخذ مجوز حرفه‌ای باشگاه‌های ایرانی گفت: دپارتمان مدارک را تنظیم کرده و امروز برای کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال خواهد کرد.خبرگزاری تسنیم ، اینجا را دروازه عتبات عالیات می‌دانند؛ از قدیم‌الایام که جاده و ماشین و هواپیما نبود و کاروان‌ها با اسب و استر راهی سفر می‌شدند و مامن آن‌ها کاروانسرا‌ها بود همین مرز خسروی گذرگاهی امن برای خروج از کشور به شمار می‌رفت.Image caption کرونل فروتا، مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی کرونل فروتا، مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در کنفرانس خبری خود از ایران خواست تا"به سرعت" به پرسش‌های آژانس درباره میزان وفاداری این کشور به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵(برجام) پاسخ دهد.محمد کاظمی، نماینده ملایر و نایب‌رئیس کمیسوین حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار اعتمادآنلاین ، با اشاره به روند بررسی پرونده‌های مفسدان اقتصادی در دادگاه‌ها، گفت: گاهی در رسیدگی به پرونده مفسدان اقتصادی دچارافراط و تفریط می‌شویم.

امروز مدارک مالی ارسال می‌شود و بخش مهم آن مدارک حقوقی است که زمان دارد و برای 45 روز دیگر باشگاه‌ها می‌توانند به آن رسیدگی کنند.  اولیایی ادامه داد: امیدواریم که امسال برای بخش حقوقی فکر بزرگی کنیم. سال‌ها این مرز قدیمی به روی کاروان‌های زوار بسته بود؛ اما امسال بالاخره چشم انتظاری 6 ساله کرمانشاهی‌ها برای میزبانی از زوار اربعین در این مرز بین المللی که بزرگترین پایانه مرزی مسافری خاورمیانه هم محسوب می‌شود پایان یافت و در‌های این مرز به روی محبان و عاشقان خواندان مطهر اهل بیت (ع) باز شد. بخش حقوقی معضل بزرگی است و به باشگاه مربوط می‌شود که ساختار هیات مدیره، مدیرعامل و اعضای باشگاه به صورت دقیق باید مشخص باشند. هشدار آژانس درباره نقض برجام: ایران در حال نصب سانتریفیوژهای پیشرفته است آقای فروتا همچنین اعلام کرد که"آژانس همچنان به بازرسی‌ها و راستی‌آزمایی درباره پرونده هسته‌ای ایران ادامه خواهد داد و گزارش‌های مربوطه را به شورای حکام ارائه خواهد کرد". متاسفانه به بخش حقوقی خیلی کم لطفی شده و در خیلی از باشگاه‌ها مدیران عامل صاحب امضای واقعی نیستند. مرز خسروی در 20 کیلومتری شهر قصرشیرین قرار گرفته و از طرفی نزدیکترین نقطه کشور به بغداد، کربلا، کاظمین و سامرا است دارای پایانه مجهز مسافری است که با 62 گیت ورودی و خروجی آماده ارائه خدمت به زوار عتبات است. مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال افزود: از نظر حقوقی صاحبان امضا افراد دیگری هستند. در مواردی که قضات تشخیص می‌دهند فسادی رخ داده، مستندات‌شان قوی است و کشفیاتی دارند و جرم کاملاً خاص و مشهود است، دادگاه را علنی تشکیل دهند.

برای مثال در باشگاه پرسپولیس هنوز آقای گرشاسبی صاحب امضا هستند و مدیر عامل شناخته می‌شوند. اگر هم از استان‌های شمالی، مرکزی و شرقی به سمت کربلا راهی می‌شوید و مرز خسروی را برای خروج از کشور انتخاب می‌کنید از مسیر همدان به کرمانشاه باید بگذرید که بر سر راه شما گردنه اسدآباد و گردنه بیدسرخ قرار دارد و ما بقی این راه یک مسیر هموار است تا به گردنه پاتاق در نزدیکی سرپل ذهاب برسید و برای این سفر به شما توصیه می‌کنیم برای سفری امن حتماً رعایت احتیاط در این جاده‌های کوهستانی را داشته باشید. ما باید واقعیت ها را اعلام کنیم" و گفت شورای حکام درباره پیامدهای بازرسی‌ها و گزارش‌های آژانس تصمیم خواهد گرفت. در جلسه‌ای که داشتیم ایشان تعریف می‌کردند که حساب بانکی‌شان برای بدهی‌های مالیاتی باشگاه پرسپولیس توقیف شده است. اصلاحات حقوقی مالکیت باشگاه، صحت هیات مدیره باشگاه مشکل اصلی هستند که الان باشگاه‌ها و مجامع آنها به شدت به فکر اصلاح آن باشند تا از بروز مشکل اصلی کمک کنند. اما اگر از مسیر هوایی و از طریق هواپیما بخواهید نیمی از مسیر را طی کنید نزدیکترین فرودگاه به این مرز فرودگاه بین المللی شهید آیت الله اشرفی اصفهانی است که در ورودی شرقی شهر کرمانشاه قرار گرفته است. اولیایی خاطرنشان کرد: تمامی باشگاه‌ها باید چارت حقوقی‌شان تعریف شده باشد. کرونل فروتا در سفری سه روزه به ایران رفته بود و امروز نیز با انتشار بیانیه‌ای گزارشی درباره سفر سه روزه خود ارائه داد. در فوتبال حرفه‌ای باشگاه‌ها باید یک بنگاه تجاری باشند. آمادگی قصرشیرین برای میزبانی از زوار اما نزدیکترین شهر مرزی به پایانه خسروی شهر قصرشیرین است که 20 کیلومتری این مرز قرار دارد و مرادعلی تاتار، فرماندار قصرشیرین هم در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد اظهار داشت: مرز خسروی یکی از قدیمی‌ترین مرز‌های کشور با عراق و مسیر تردد زوار است و از قدیم الایام که بعد جنگ تحمیلی مورد بازسازی قرار گرفت یکی از پایانه‌های مطرح در سطح خاورمیانه بوده است. باید پیشگیری کنیم نه اینکه بگذاریم جرمی اتفاق بیفتد و بعد از آن جرم را کشف و افراد را محاکمه کنیم.

بنگاه تجاری در همه جای دنیا به عنوان یک شرکت شناخته می‌شوند و مجمع آنها مشخص باشد تا هیات مدیره و مدیرعامل را معرفی کنند. عضو کمیته استیناف حرفه ای سازی باشگاه‌ها در پاسخ به این سوال که با این تفاسیر باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس برای دریافت مجور بدهی ندارند گفت: بدهی‌ها حل می‌شود و تقریبا با چک و تضمین حل شده است. فرماندار قصرشیرین خاطرنشان کرد: در نقطه صفر مرزی و شهرستان قصر شیرین 14 هتل برای پذیرش زوار عتبات عالیات احداث شده که شمار آن‌ها از هتل‌های موجود در مرز مهران و چزابه بیشتر است. شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از امروز به مدت یک هفته تشکیل جلسه می‌دهد. اگر خیلی فشار بیاورند بالاخره برای دولت است و دولت هم برای پرداخت آن بالاخره یک سری سلسله مراتب دارد. مالیات هم قانونا قابل حل است و چون زیر نظر دولت هستند می‌توانند با درخواست بودجه آن را برطرف کنند.2 میلیون زائر است مهرداد سالاری معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه هم اخیراً در جلسه ستاد اربعین اعلام کرد که برای ایام اربعین این استان آماده میزبانی 1. از نظر من قابل حل است و مشکل اساسی تعریف حقوقی باشگاه است که همانطور گفتم باید برای یک بار هم که شده در فوتبال ایران حل شود. اگر ما گردش اطلاعاتی خوبی در کشور داشته باشیم و مقامات موظف شوند که به نهادهای مطبوعاتی و رسانه‌ها پاسخگو باشند، این اتفاقات نمی‌افتد.

اولیایی درباره اینکه به غیر از مسائل مالی و حقوقی چه فاکتور مهمی برای دریافت مجوز حرفه‌ای قابل توجه است گفت: بحث زیر ساخت‌ها هم وجود دارد که باید شرکت توسعه اماکن ورزشی آن را برطرف کند و زیاد مربوط به باشگاه‌ها نیست. وی افزود: در سال‌های گذشته که مرز خسروی بازگشایی نشد، از مسیر استان کرمانشاه حدود 500 هزار نفر به مرز مهران راهی شدند و امسال برای حضور یک میلیون تا یک میلیون و 200 هزار نفر هدف‌گذاری شده است و لذا زیرساخت‌ها باید دو برابر ارتقا یابد. در ورزشگاه آزادی برای مثال باید اصلاحاتی صورت بگیرد و گیت‌ها مجددا درست شود. این مسائل به توسعه اماکن ورزشی مربوط است و آن هم زیر نظر دولت است. سالاری با بیان اینکه زوار از سه طریق ارتباطات ریلی، هوایی و زمینی به کرمانشاه می‌توانند سفر کنند اعلام کرد: اکنون فرودگاه کرمانشاه تجهیز شده و آماده است و قطار هم امسال داریم. در حال حاضر با اشکال حل شده و باید رفع نقص شود که البته آن هم شدنی است. باشگاه‌های آماتور هم باید مشکلاتشان را برطرف کنند و مسائلی که گفتم تنها مربوط به باشگاه‌های لیگ برتری نیست. معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه عنوان کرد: اردوگاه استراحت موقت در پارکینگ‌های فوق در نظر گرفته شده و ظرفیت اقامتی این منطقه باید دوبرابر افزایش یابد و همچنین نقاط کور شبکه‌های ارتباطی شناسایی و باید برطرف شود.

  او درخصوص اینکه با توضیح مسائل حقوقی دو باشگاه تراکتور و ماشین سازی تبریز که یک مالک دارند چگونه مجوز حرفه‌ای دریافت می‌کنند گفت: قطعا مشکل خواهند داشت. این مسئله خیلی روشن است. این مسئول بیان داشت: مرز خسروی این قابلیت را دارد که در هر دقیقه 120 نفر از مرز خارج شوند و 29 گیت در مرز خسروی و در عراق هم به همین تعداد وجود دارد. وقتی با آقای زنوزی هم برای این صحبت کردیم ایشان استدلالی آوردند که بیراه نبود و گفتند که چطور استقلال و پرسپولیس زیر نظر دولت هستند اما یکی از تعاریف حقوقی آن همین است که یک مالک نمی‌تواند دو باشگاه را زیر نظر داشته باشد. زنوزی باید یک فکر اساسی کند و این برای کشور ما خوب نیست که با مدارک غیرواقعی بخواهیم مجوز بگیریم. معاون سازمان اردویی و گردشگری سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه افزود: در این راستا در مرکز استان 3 محل برای اسکان ویژه داریم. مجوز باید با اطلاعات قانونی و صحیح اخذ شود.

اولیایی در پایان گفت: تا به امروز دپارتمان سازمان لیگ این وظیفه را داشت که پرونده‌های مالی را ارسال کند و همانطور گفتم مسائل مالی برای زمان دیگری است که با آن باید حتما رسیدگی شود. عزیزی در خصوص ظرفیت اسکان زائران در مراکز فوق گفت: در اردوگاه توحید برای تخت خواب بیش از 1200 نفر در روز و برای کف خواب بیش از 3000 نفر ظرفیت اسکان در روز را داریم. باشگاه‌ها صاحبان اما را مشخص کنند و به فکر باشند که برای دقیقه 90 به دنبال برطرف کردن مشکلات نباشند. توقع نداشته باشند که مسائل غیرواقعی ارسال شود. مسیر خسروی به کربلای معلی و نجف مرز خسروی شمالی‌ترین مرز رسمی عبور و مرور زائران ایرانی است؛ ضمن اینکه قدیمی‌ترین مرز اعزام زائران به عراق نیز محسوب می‌شود و به این دلیل دارای امکانات بیشتری نسبت به سایر پایانه‌های مرزی عراق است. .