اولین اظهار نظر وزیر خارجه جدید لبنان؛ تاکید بر لزوم همکاری با سوریه- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnim

03/08/2020 10:40:00 ب.ظ

وزیر خارجه جدید لبنان در اولین اظهارنظر خود پس از آغاز ماموریتش بر لزوم همکاری با سوریه به عنوان کشور همسایه تاکید کرد.

لبنان, لبنان

اولین اظهار نظر وزیر‌خارجه جدید لبنان : بر لزوم همکاری با سوریه تاکید داریم دولت باید فعالیت کند، لبنان باید برای حل بحران با همه ارتباط داشته باشد ما و سوریه دو کشور همسایه هستیم و باید در موضوع آوارگان با یکدیگر همکاری کنیم

وزیر خارجه جدید لبنان در اولین اظهارنظر خود پس از آغاز ماموریتش بر لزوم همکاری با سوریه به عنوان کشور همسایه تاکید کرد.

شربل وهبه در اولین اظهارنظر خود پس از تعیین به عنوان وزیر خارجه گفت : دولت باید فعالیت کند، لبنان باید برای حل بحران با همه ارتباط داشته باشد.وهبه که با شبکه تلویزیونی"OTV" گفتگو می کرد، خاطر نشان کرد اعتقادی به وجود محاصره ندارد، بلکه مشکلات وجود دارد، ما حضور تاثیرگذاری در جهان داریم که باید بر آن تکیه کنیم(برای حل مشکلات)

وزیر خارجه جدید لبنان اظهار داشت دولت باید اصلاحات را در پیش بگیرد. وی افزود وزیر خارجه کویت در تماسی که گرفت بر حمایت از لبنان تاکید کرد و گفت وزیر خارجه کویت به من گفت که به زودی از من برای سفر به کویت دعوت خواهد کرد.وهبه با بیان اینکه سفرها برای تحقق اهداف انجام می شود، افزود نخست وزیر هیچ اشتباهی در قبال فرانسه انجام نداد و سخن باید در حد و اندازه  خودش گفته شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.'‎

‎BBC NEWS فارسی‎ shared a post on Instagram: '‎‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.‎'. Follow their account to see 66534 posts. ادامه مطلب >>

شربل وهبه وزیر امور خارجه جدید لبنان شد

وزیر خارجه آمریکا: چین وعده‌هایش را زیرپا می‌گذارد و خودمختاری هنگ کنگ را از بین می‌بردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

وزیر خارجه آمریکا به تعویق افتادن برگزاری انتخابات شورای قانونگذاری در هنگ کنگ را محکوم کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

وزیر خارجه آمریکا: چین به ماهیگیری غیراصولی که آگاهانه به محیط زیست آسیب می‌زند، پایان دهدوزیر خارجه آمریکا: چین به ماهیگیری غیراصولی که آگاهانه به محیط زیست آسیب می‌زند، پایان دهد وزیر خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای نسبت به اقدامات دولت چین در حمایت از ماهیگیری غیراصولی و مخرب تجاری آن کشور در جهان، هشدار داد.

وزیر امور خارجه امارات از دولت ترکیه خواست در امور کشورهای عرب دخالت نکندوزیر امور خارجه امارات از دولت ترکیه خواست در امور کشورهای عرب دخالت نکند به گزارش خبرگزاری رویترز، انور قرقاش در پیامی در توئیتر نوشت: «روابط با تهدید مدیریت نمی‌شوند و در این روزها و در این عصر، جایی برای توهمات استعماری نیست.»

وزیر خارجه آمریکا: ورود چین به ایران، بی‌ثباتی در خاورمیانه را افزایش می‌دهدمایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، روز یک‌شنبه در مصاحبه‌ای با فاکس نیوز نسبت به پیامد قرارداد ۲۵ ساله همکاری‌ میان ایران و چین هشدار داد و گفت: ورود چین به ایران، بی‌ثباتی در خاورمیانه را افزایش می‌دهد

لبنان| اعلام نام جانشین احتمالی وزیر خارجه مستعفی+عکس شربل وهبه در اولین اظهارنظر خود پس از تعیین به عنوان وزیر خارجه گفت : دولت باید فعالیت کند، لبنان باید برای حل بحران با همه ارتباط داشته باشد.شربل وهبه به سمت وزیر امور خارجه لبنان منصوب شد.مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه با انتشار یک توئیت به تحولات اخیر هنگ کنگ، از جمله دستگیری چهار دانشجو و رد صلاحیت نامزدهای انتخابات، واکنش نشان داد.مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده وزیر خارجه آمریکا تصمیم دولت هنگ کنگ در به تغویق انداختن انتخابات شورای قانونگذاری را محکوم کرد و نسبت به تبدیل شدن هنگ‌ کنگ به یکی دیگر از شهرهای تحت کنترل حزب کمونیست چین، هشدار داد.

وهبه که با شبکه تلویزیونی"OTV" گفتگو می کرد، خاطر نشان کرد اعتقادی به وجود محاصره ندارد، بلکه مشکلات وجود دارد، ما حضور تاثیرگذاری در جهان داریم که باید بر آن تکیه کنیم(برای حل مشکلات) وزیر خارجه جدید لبنان اظهار داشت دولت باید اصلاحات را در پیش بگیرد. وی افزود وزیر خارجه کویت در تماسی که گرفت بر حمایت از لبنان تاکید کرد و گفت وزیر خارجه کویت به من گفت که به زودی از من برای سفر به کویت دعوت خواهد کرد.08. وهبه با بیان اینکه سفرها برای تحقق اهداف انجام می شود، افزود نخست وزیر هیچ اشتباهی در قبال فرانسه انجام نداد و سخن باید در حد و اندازه  خودش گفته شود.» We are gravely concerned by the arrests of four students in Hong Kong under the new National Security Law and by the disqualification of pro-democracy electoral candidates. وزیر خارجه جدید لبنان درباره سوریه هم گفت : ما و سوریه دو کشور همسایه هستیم و ما باید در موضوع آوارگان با یکدیگر همکاری کنیم. وی پیش از این در مابینه دولت سعد الحریری، نخست‌وزیر پیشین لبنان به‌عنوان معاون دبیرکل وزیر امور خارجه این کشور فعالیت داشته و سپس در مقام مشاور میشل عون، رئیس‌جمهور لبنان خدمت کرد. انتهای پیام/ . ما از مسئولان هنگ کنگ می‌خواهیم در تصمیم خود بازنگری کنند.