اولین پیام نخست‌وزیر طالبان: به دنبال روابط مسالمت‌آمیز با کشورهای خارجی هستیم

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 7 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 6%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

پیام صوتی نخست‌وزیر طالبان تنها چند روز پیش از آغاز مذاکرات بین این گروه و آمریکا در دوحه، پایتخت قطر پخش شد. واشنگتن پس از به قدرت رسیدن طالبان دارایی‌های بانک مرکزی افغانستان را توقیف کرد. بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول نیز کمک‌هایشان به افغانستان را به حالت تعلیق درآورده‌اند.

یکی از خواسته‌های آمریکا و بسیاری از کشورهای جهان از طالبان تشکیل دولتی «فراگیر» در افغانستان است. این در حالی است که محمد حسن آخوند در پیامش ضمن رد این درخواست‌ها و با انتقاد از دولت‌های پیشین افغانستان، دولت کنونی تحت نظرش را «فراگیر» ارزیابی کرد.

مقامات سازمان ملل متحد طی هفته‌های گذشته هشدار داده‌اند که افغانستان با گسترش فقر و بحران اقتصادی با بحرانی انسانی روبرو است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

اول با مردم خود مسالمت امیز رفتار کنید

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نخست‌وزیر دولت موقت طالبان برای اولین بار پیام صوتی منتشر کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اسناد و تصاویر سوء‌قصد نافرجام به جان نخست‌وزیر عراق افشا می‌شوددر حالی که جزئیات مربوط به حادثه سوءقصد نافرجام به جان مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق همچنان آشکار نشده است، مشرق عباس، مشاور سیاسی او، با تاکید بر این که
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

طالبان: افغانستان به کمک ترکیه نیاز داردمعاون نخست‌وزیر دولت موقت طالبان در افغانستان در دیدار با جهاد ارگینای، سفیر ترکیه در کابل گفت که کشورش نیاز به کمک آنکارا دارد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

جهان به طالبان: روابط خود با گروه‌های تروریستی را قطع کنیدرهبران بیش از 50 کشور آسیایی و اروپایی با ابراز نگرانی از وضعیت امنیتی در افغانستان تاکید کرده‌اند که نباید این کشور بار دیگر به پناهگاه امن تروریست‌ها
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

طالبان: افغانستان به کمک ترکیه نیاز دارددولت طالبان اعلام کرد که افغانستان نیاز به کمک‌ ترکیه دارد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

فرانسه: به دنبال بازگرداندن ایران و آمریکا به تعهدات برجامی هستیمسخنگوی وزارت خارجه فرانسه عنوان کرد که در رابطه با برجام هدف این کشور، بازگشت دوجانبه ایران و آمریکا به تعهدات برجامی خود می‌باشد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »