اولسان برای هواداران استقلال صفحه ویژه ساخت؛ عیسی به پرسپولیس برنگشت

26/09/1399 04:43 ب.ظ

⚽️باشگاه «اولسان هیوندای» کره جنوبی تصمیم گرفته است برای هواداران نوظهور ایرانی‌اش یک اکانت ویژه به زبان فارسی‌ راه‌اندازی کند. اما ماجرای این هواداران نوظهور چیست؟ در ایران وایر بخوانید👇 فوتبال

ماجرا از لحظه‌ای آغاز شد که داور بحرینی سوت پایان بازی نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا را به صدا درآورد و باشگاه اولسان هیوندای کره‌جنوبی، با شکست دادن «ویسل کوبه» ژاپن، به دیدار فینال لیگ قهرمانان رسید.

روزنامه چوسان ایلبو گزارش داده که صفحه اینستاگرام باشگاه اولسان هیوندای، تا پیش از رسیدن این تیم به فینال لیگ قهرمانان فقط ۳۰ هزار دنبال کننده داشت، اما طی ۴۸ ساعت تعداد دنبال کننده‌هایش به بیش از ۴۰ هزار نفر رسید؛ یعنی ده هزار ایرانی در کمتر از ۲ روز هوادار این باشگاه شدند.

خبرنگار کره‌ای در ادامه نوشته است: «هواداران استقلال، یعنی تیم رقیب پرسپولیس در دربی تهران، دوست ندارند موفقیت پرسپولیس را ببینند. برای همین هر روز یک مبارزه آنلاین جدی و جدید و متعصبانه را در فضای مجازی علیه این باشگاه در حمایت از تیم‌های رقیبش آغاز می‌کنند. آن‌ها برای حمایت از اولسان کارشان را آغاز کردند. البته در گذشته و در لیگ قهرمانان آسیا اتفاقات مشابهی افتاده بود.»

اولسان که سی هزار هوادار مجازی در صفحه اینستاگرام خود داشت، تصمیم گرفت یک صفحه مجازی برای دوست‌داران ایرانی‌اش تاسیس کند.

ادامه مطلب:
iranwire »

گل‌محمدی: ۲ گل به اولسان تقدیم کردیم/ از هواداران عذرخواهی می‌کنمگل‌محمدی: دو گل به اولسان تقدیم کردیم از هر راهی فکر می‌کردیم گل بخوریم به جز مواردی که اتفاق افتاد معمولا گل رو‌همینطوری میخورند، از جایی که فکر نمیکردن.... شما که خیلی فوتبال بازی کردی؟ به تخمم. ای چی میگه خداوکیلی... ؟ زده به سرش

جوانان سوری برای نپیوستن به هواداران ایران به طرفداران روسیه می‌پیوندنددر زمانی که شبه‌نظامیان ایران قصد دارند روند جذب جوانان سوری را در صفوف خود تشدید کنند، دیدبان حقوق بشر سوریه تأکید کرد جوانان منطقه المیادین در حومه شرقی دیرالزور، از بیم وادار شدن به پیوستن به نیروهای وفادار به تهران، به صفوف طرفدار مسکو پیوستند.

فرهاد مجیدی برای سومین بار در دو سال سرمربی استقلال شد

جانواریو: استقلال شانس بیشتری برای پیروزی در دربی دارد/ مطمئنم در این مسابقه سربلند می‌شوندرابسون جانواریو، مدافع سابق تیم استقلال معتقد است آبی پوشان شانس بیشتری نسبت به پرسپولیس برای کسب برد در بازی فردا در اختیار دارند.

آغاز شمارش معکوس برای واگذاری سهام استقلال و پرسپولیس در بورسفرآیند واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به روزهای پایانی خود نزدیک می‌شود و شمارش معکوس برای عرضه سهام آنها در فرابورس آغاز شده است. وزارت ورزش و جوانان نیز از خصوصی‌سازی این دو باشگاه حمایت کرده است. از سوی دیگر واگذاری این باشگاهها مخالفانی نیز دارد و به عنوان نمونه، شایعه می‌شود که با توجه به نامطلوب بودن بازار بورس، عرضه سهام استقلال و پرسپولیس ممکن نیست یا خریداران سهام این دو باشگاه ضرر می‌کنند. ورشکسته ها رو قصد دارند انداخته کنند به ملت دو باشگاهي که تا خرخره بدهکار هستند وچند حکم جریمه دلاری در پرونده دارند را به ملت واگذار میشود باشد تا جیبتان خالی گردد و مدیران دولتی دل شاد این صدمین دروغ از این نوع است. ابزار حکومت اطلاعاتی ها و روحانیت را به کسی نمی دهند

باشگاه «اولسان هیوندای» کره جنوبی تصمیم گرفته است برای هواداران نوظهور ایرانی‌اش یک اکانت ویژه به زبان فارسی‌ راه‌اندازی کند.

روزنامه «چوسان ایلبو»، چاپ کره جنوبی، از تشکیل یک اکانت فارسی‌زبان در اینستاگرام برای هواداران ایرانی خبر داد.

ماجرا از لحظه‌ای آغاز شد که داور بحرینی سوت پایان بازی نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا را به صدا درآورد و باشگاه اولسان هیوندای کره‌جنوبی، با شکست دادن «ویسل کوبه» ژاپن، به دیدار فینال لیگ قهرمانان رسید.روزنامه چوسان ایلبو گزارش داده که صفحه اینستاگرام باشگاه اولسان هیوندای، تا پیش از رسیدن این تیم به فینال لیگ قهرمانان فقط ۳۰ هزار دنبال کننده داشت، اما طی ۴۸ ساعت تعداد دنبال کننده‌هایش به بیش از ۴۰ هزار نفر رسید؛ یعنی ده هزار ایرانی در کمتر از ۲ روز هوادار این باشگاه شدند.

روزنامه کره‌ای می‌نویسد: «واکنش هواداران تیم رقیب، پرسپولیس، مانند یک انفجار در صفحه اینستاگرامی باشگاه اولسان بود.»

خبرنگار کره‌ای در ادامه نوشته است: «هواداران استقلال، یعنی تیم رقیب پرسپولیس در دربی تهران، دوست ندارند موفقیت پرسپولیس را ببینند. برای همین هر روز یک مبارزه آنلاین جدی و جدید و متعصبانه را در فضای مجازی علیه این باشگاه در حمایت از تیم‌های رقیبش آغاز می‌کنند. آن‌ها برای حمایت از اولسان کارشان را آغاز کردند. البته در گذشته و در لیگ قهرمانان آسیا اتفاقات مشابهی افتاده بود.»

اشاره روزنامه کره‌ای به اتفاقاتی است که پیش و پس از بازی پرسپولیس و النصر عربستان در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا افتاد.

اولسان که سی هزار هوادار مجازی در صفحه اینستاگرام خود داشت، تصمیم گرفت یک صفحه مجازی برای دوست‌داران ایرانی‌اش تاسیس کند.

در نخستین پستی که در صفحه فارسی‌زبان این باشگاه کره‌ای قرار گرفته، یک متن به زبان انگلیسی جلب توجه می‌کند: «هواداران ایرانی درود. آیا "سوول وو یانگ" را می‌شناسید؟ درود!»

سوول وو یانگ مدافع اولسان هیوندای و تیم‌های ملی زیر ۲۳ سال و بزرگسالان کره جنوبی است؛ بازیکنی که یکی از آینده‌های فوتبال کره جنوبی هم محسوب می‌شود.

به نظر می‌‌رسد باشگاه کره‌ای سعی می‌کند تا پیش از فینال لیگ قهرمانان آسیا، برخی از بازیکنانش را به هواداران ایرانی خود معرفی کند.

در بخشی از گزارش روزنامه چوسان ایلبو کره جنوبی می‌خوانیم: «کمتر از یک ساعت بعد، نزدیک به ۴هزار کامنت و پیام از سوی کاربران ایرانی زیر این پست نوشته شد.»

باشگاه اولسان هیوندای حتی برای هواداران ایرانی‌اش یک طرح ویژه هم راه‌اندازی کرده و از آن‌ها خواسته تا برای این باشگاه «شعار» ویژه به زبان فارسی پیشنهاد بدهند. به بهترین شعارها هم جایزه ویژه‌ای تعلق خواهد گرفت.در قسمتی از یادداشت روزنامه کره‌ای آمده است: «سال ۲۰۱۳ میلادی، وقتی باشگاه سئول باید مقابل استقلال قرار می‌گرفت، هواداران پرسپولیس در فضای مجازی از نماینده کره‌ای حمایت کردند. این رفتار هواداران باشگاه پرسپولیس باعث انتقاد هواداران استقلال شد. همان زمان هم باشگاه اف.ث سئول، استقلال را شکست داد و به مرحله بعد رفت.»

«حمایت» و «هواداری» از باشگاه رقیب در رقابت‌های بین‌المللی مختص ایران نیست. هواداران الهلال عربستان که از دهه ۹۰ میلادی با باشگاه پرسپولیس و هوادارانش زاویه داشتند، در روزهای پیش و پس از بازی نیمه‌نهایی غرب آسیا میان پرسپولیس و النصر، هوادار باشگاه ایرانی شدند.

هر هوادار مادریدی از شکست بارسلونا در لیگ قهرمانان اروپا به وجد می‌آید، هر هوادار لیورپول از این‌‌که «اورتون» در هر رقابت‌ داخلی یا بین‌المللی شکست بخورد حظ می‌برد. هواداران الزمالک و الاهلی مصر هم برای شکست خوردن رقیب‌شان در لیگ قهرمانان آفریقا لحظه‌شماری می‌کنند.

این طبیعت هواداری در فوتبال است. همان طور که روز فینال جام باشگاه‌های آسیا، وقتی استقلال در دهم اردیبهشت ۱۳۷۸ مقابل «جوبیلو ایواتا» ژاپن قرار گرفت، میان ۱۲۰ هزار تماشاگر استقلالی حاضر در ورزشگاه، حدود ۳هزار هوادار پرسپولیس از نماینده ژاپنی حمایت می‌کردند.

حمایت از نماینده رقیب البته با آن‌چه گاه و بی‌گاه در بخش هواداری فوتبال ایران می‌بینیم تفاوت‌هایی دارد.

مانند آن‌چه در مورد باشگاه النصر عربستان اتفاق افتاد و حساب‌های توییتری نزدیک به باشگاه النصر مدعی شدند یکی از مدیران سابق باشگاهی و فدراسیون فوتبال ایران مدارکی را علیه باشگاه پرسپولیس به آن‌ها تحویل داده است.

در هر حال اگر هوادار استقلال هستید بدانید که باشگاه اولسان روی شما نه فقط برای بازی شنبه که برای یک هواداری بلندمدت حساب ویژه‌ای باز کرده است.یک خبر ناخوشایند و البته قابل پیش‌بینی هم صبح چهارشنبه از سوییس به باشگاه پرسپولیس رسید.

«امیرساعد»، وکیل و مدیر حقوقی باشگاه پرسپولیس، خبر داد که شکایت باشگاه پرسپولیس «از حکم کنفدراسیون فوتبال آسیا» در مورد محرومیت «عیسی آل‌کثیر» از سوی دادگاه حکمیت ورزش (CAS) رد شده است.

این دادگاه در نامه‌ای فوری خطاب به مدیریت باشگاه پرسپولیس اعلام کرد که عیسی آل‌کثیر، مهاجم پرسپولیس، اجازه همراهی تیم را در فینال نخواهد داشت و درخواست تیم حقوقی باشگاه برای حضور این بازیکن در فینال تا تصمیم نهایی در این پرونده توسط دیوان داوری ورزش مورد پذیرش قرار نگرفت.

به این ترتیب، آخرین تلاش‌های باشگاه پرسپولیس برای بخشیده شدن بهترین گل‌زن این باشگاه در لیگ قهرمانان آسیا نافرجام ماند.

پیش از این پرسپولیس دو بار برای شکسته شدن این حکم به کنفدراسیون فوتبال آسیا شکایت کرده بود.

عیسی آل‌کثیر پس از گل‌زنی مقابل «پاختاکور» ازبکستان، با دو انگشت دستش گوشه چشم‌هایش را کشید و باریک کرد. کنفدراسیون فوتبال آسیا این حرکت را نمونه‌ای از رفتار «نژاد پرستانه» در فوتبال آسیا دانسته بود.«یحیی گل‌محمدی»، سرمربی پرسپولیس، به خبرنگاران گفت: «نه فقط زمان غذا خوردن، نه فقط در زمان استراحت که حتی وقتی می‌خوابم هم به ترکیب فکر می‌کنم.»

به نظر می‌رسد که آن‌چه گفته به شدت به واقعیت نزدیک است.

گل‌محمدی تیمی را مقابل اولسان هیوندای به زمین خواهد فرستاد که در تناسب با آن‌چه در نخستین بازی‌های لیگ قهرمانان (بهمن سال ۹۸) و خریدهای جدیدش در زمان باز شدن پنجره تابستانی در اختیار داشت ناقص است.

او حتی می‌تواند با مجموعه‌ای از بازیکنانی که به دلیل مصدومیت، محرومیت یا ترک تیم در اختیار ندارد، تیمی کامل‌تر بسازد. «علی‌رضا بیرانوند»، دروازه‌بان شماره یک تیم ملی ایران، پرسپولیس را در پایان فصل ترک کرد. در خط دفاعی «شجاع خلیل‌زاده» و «محمد نادری» پس از لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس را ترک کردند. در خط میانی «مهدی ترابی»، بهترین و خلاق‌ترین هافبک پرسپولیس، از این تیم جدا شد. «احسان پهلوان» که آقای پاس گل پرسپولیس در لیگ قهرمانان شده بود و قابلیت بازی در سمت چپ خط میانی و دفاعی را داشت، به دلیل دریافت کارت قرمز، فینال را از دست داد. عیسی آل‌کثیر، بهترین مهاجم پرسپولیس در این جام، محروم شد. او در حقیقت جانشین «علی علیپور»، مهاجم شماره یک این تیم، شده بود که در پایان لیگ پرسپولیس را ترک کرد. همه این‌ها به کنار، بزرگ‌ترین درد یحیی گل‌محمدی از دست دادن «وحید امیری»، مهاجم کاذب و محبوب‌ترین بازیکنش است که دقایق پایانی بازی با النصر کارت زرد گرفت و از بازی فینال محروم ماند.

مصدومیت «کمال کامیابی‌نیا» و «محمد انصاری» باعث دوری چند هفته‌ای این دو از تمرینات و ترکیب پرسپولیس شده بود و استفاده سریع از آن‌ها در ترکیب اصلی راحت نیست.پرسپولیس باید ساعت ۱۵:۳۰ روز شنبه ۲۹ آذر در ورزشگاه «الجنوب» قطر مقابل اولسان هیوندای کره جنوبی قرار بگیرد. آخرین بار که اولسان قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شد به سال ۲۰۱۲ میلادی برمی‌گردد. پرسپولیس هنوز به قهرمانی لیگ قهرمانان یا جام باشگاه‌های آسیا نرسیده است. هرچند که آن‌ها دومین فینال خود را تجربه می‌کنند.