اوضاع اقتصادی متولدین دهه‌های هفتاد و هشتاد بحرانی‌تر می‌شود

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 51%

محمد مهدی تندگویان، معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ایران: بحران اقتصادی دهه شصتی‌ها برای دهه هفتادی‌ها و هشتادی‌ها بسیار بیشتر می‌شود. ادامه خبر در سایت العربیه_فارسی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

بتواند در توزیع اعتبارات دخالت سریع و مستقیمی داشته باشد و از هدر رفت منابع جلوگیری کند، منجر به شکست در بحث اقتصاد می‌شود؛ به طوری که بحران اقتصادی دهه شصتی‌ها برای دهه هفتادی‌ها و هشتادی‌ها بسیار بیشتر می‌شود.

محمد مهدی تندگویان در گفت‌وگو با خبرگزاری «ایسنا»، اظهار کرد: «منابعی که در حوزه جوانان صرف می‌شود باید به گونه‌ای تجمیع شود که مدیریت آن و مجوز پرداخت و استفاده از منابع تنها از یک نهاد سیاست گذار واحد انجام شود حتی اگر در اختیار چندین نهاد باشد. در نهایت تمام این اعتبارات باید به جامعه هدف اختصاص پیدا کند.»

او ادامه داد: «من نام چنین اراده‌ای برای تجمیع منابع را «اصلاح ساختار بودجه» نمی‌گذارم بلکه تا وقتی که «انقلابی» در ساختار بودجه انجام نشود ما در این بخش دچار گرفتاری خواهیم بود. باید جلوی رانت‌ها، ویژه خواری‌ها و بهره‌برداری از منابع گرفته شود.» تندگویان در حالی از بدتر شدن اوضاع اقتصادی برای جوانان متولد دهه هفتاد ودهه هشتاد خبر می‌دهد که طبق پیش‌بینی‌ها، دولت باید در سال 1400 حداقل 900 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کند که در وضعیت وخیم اقتصادی فعلی ایران غیر ممکن است. گفتنی است اقتصاد ایران طی سه سال گذشته میلادی ۱۷ درصد کوچکتر شده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اوضاع بحرانی کرونا در هند؛ ۳۱۴ هزار مورد ابتلای جدید، کمبود شدید تخت و اکسیژندر حالی‌که اکسیژن به شدت در بیمارستان‌های هند کمیاب شده است مردم در مناطقی از این کشور دست به سرقت سیلندرهای اکسیژن از مراکز درمانی کرده‌اند. فاجعه ای انسانی در پیش است. اگه مثل فيلماشون با بيمارى مبارزه كنند،قطعاً قهرمانى مال خودشونه😂
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

قیمت جهانی نفت امروز 1400/01/09- اخبار اقتصاد جهان - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimسقوط قیمت نفت همزمان با باز شدن کانال سوئز قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی در پی انتشار خبر شناور شدن کشتی کانتیتری به گِل نشسته در کانال سوئز بیش از دو درصد سقوط کرد.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

تردد کالا و مسافر میان ایران و هند: «اوضاع به روال گذشته است» | DW | 25.04.2021سخنگوی گمرک ایران در رابطه با تردد در مرز پاکستان و ورود کالا از این کشور و هند گفت، اوضاع «به روال گذشته» است. پیش‌تر وزارت کشور هرگونه تردد مستقیم یا غیرمستقیم مسافر و کالا به هند را ممنوع اعلام کرده بود.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

اصولگرایان هیچ علاقه‌ای به مشارکت گسترده ندارند/ لاریجانی در انتخابات شرکت نمی‌کند؛ رئیسی در حال رصد اوضاع است/ پزشکیان می‌تواند پدیده انتخابات شودمحمد مهاجری در گفت‌وگو با ایلنا: اصولگرایان هیچ علاقه‌ای به مشارکت گسترده ندارند/ لاریجانی در انتخابات شرکت نمی‌کند؛ رئیسی در حال رصد اوضاع است/ پزشکیان می‌تواند پدیده انتخابات شود
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

پیشنهاد ونزوئلا برای عرضه نفت در ازای دریافت واکسن کرونا- اخبار اقتصاد جهان - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimپیشنهاد ونزوئلا برای عرضه نفت در ازای دریافت واکسن رئیس جمهور ونزوئلا قصد دارد هزینه خرید واکسن کرونا را از طریق منابع مالی‌ مسدود شده و همچنین ارسال نفت پرداخت کند.l یکی نیست به این آدم بگوید خجالت نمی کشی ثروتمندترین کشور آمریکای لاتین را تبدیل به نواخانه کردی و ملت را به فلاکت انداختی
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »