اوباما: با انتخاب مجدد ترامپ دموکراسی به خطر می‌افتد - BBC News فارسی

30/05/1399 08:21 ب.ظ

اوباما: با انتخاب مجدد ترامپ دموکراسی به خطر می‌افتد

آقای اوباما هشدار داد که اگر آقای ترامپ دوباره پیروز شود دموکراسی در آمریکا به خطر می‌افتد. در این نشست سناتور کامالا هریس نامزد جو بایدن برای معاونت ریس جمهوری هم دونالد ترامپ را سنگدلی بی‌کفایت لقب داده است.

آقای اوباما هشدار داد که اگر آقای ترامپ دوباره پیروز شود دموکراسی در آمریکا به خطر می‌افتد. در این نشست سناتور کامالا هریس نامزد جو بایدن برای معاونت ریس جمهوری هم دونالد ترامپ را سنگدلی بی‌کفایت لقب داده است.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

ترامپ با وجود مخالفت‌ اسرائیل از احتمال فروش جنگنده‌ اف۳۵ به امارات خبر دادحفظ برتری نظامیِ منطقه‌ایِ اسرائیل برای چند دهه از ویژگی‌های اصلی سیاست خارجی این کشور بوده است و اسرائیل از روابط نزدیک خود با واشنگتن استفاده کرده تا همواره اطمینان داشته باشد که برخی از پیشرفته‌ترین سلاح‎های آمریکا هرگز به همسایگانش فروخته نمی‌شود.

انتقاد تند اوباما از ترامپ در گردهمایی انتخاباتی حزب دموکرات - BBC News فارسیباراک اوما در سخنرانی خود در سومین روز گردهمایی ملی حزب دمکرات که در فضای مجازی برگزار می شود دونالد ترامپ را متهم کرده است که با ریاست جمهوری مانند 'یک شو تلویزیونی' برخورد می کند. در مقابل آقای ترامپ گفت او به خاطر 'وضعیت وحشتناکی' که اوباما برای آمریکایی ها به جا گذاشت انتخاب شد.

اوباما: ترامپ در مقام ریاست‌جمهوری جا نیفتاده و رشد نکرده است | DW | 20.08.2020باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده در همایش انتخاباتی حزب دموکرات این کشور دونالد ترامپ را به‌شدت مورد انتقاد قرار داد و گفت، او با 'ریاست جمهوری' مانند یک شو تلویزیونی برخورد می‌کند'.

اوباما: ترامپ بخواهد هم نمی‌تواند از عهده ریاست جمهوری برآیدبا آنکه آقای اوباما به سنت دیرین رئیس ‌جمهوران ایالات متحده تا مدتها آشکارا از دولت پس از خود انتقاد نکرده بود اما انتقادهای صریح اخیرش به‌گونه‌ای تنظیم شده بود که از سطح نزاع سیاسی دو حزب دموکرات و محافظه‌کار فراتر می‌رفت و به از بین رفتن ارزش‌های بنیادین آمریکا اشاره می‌کرد.

تاکید دوباره پرزیدنت ترامپ: پیروز انتخابات شوم، فورا یک توافق با ایران خواهیم داشت🔺تاکید دوباره پرزیدنت ترامپ: پیروز انتخابات شوم، فورا یک توافق با ایران خواهیم داشت ⚡️دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، بار دیگر بر دستیابی سریع توافق با ایران در صورت برنده شدن در انتخابات سوم نوامبر امسال، تاکید کرد.

گزارش سنای آمریکا: تماس کارزار انتخاباتی ترامپ با روسیه تهدید بزرگی بوددر این گزارش ۱۳۰۰ صفحه‌ای همچنین تاکید شده است که اعضای کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ تلاش داشتند تا از کمک‌های مسکو حداکثر بهره را به ویژه در ماجرای افشای ایمیل‌های هک شده حزب دموکرات ببرند.