اهمیت نظر و رأی مردم در اندیشه‌ها و دیدگاه‌های امام خمینی(ره)/ «جمهوری اسلامی» نه یک کلمه کم، نه یک کلمه زیاد

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در گفت‌وگوی نمازی با ایلنا تشریح شد؛ اهمیت نظر و رأی مردم در اندیشه‌ها و دیدگاه‌های امام خمینی(ره)/ «جمهوری اسلامی» نه یک کلمه کم، نه یک کلمه زیاد

علی‌محمد نمازی به مناسب فرارسیدن سالروز رحلت امام خمینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درخصوص نگاه امام به مساله جمهوریت و رای مردم، گفت: با توجه به نهضت هایی که قبل از انقلاب و سال ۵۷ در کشور ما روی داده بود، انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام برعلیه استبداد، دیکتاتوری و درنظر نگرفتن رای و نظر مردم صورت گرفت که در بهترین حالت یک انتخابات تشریفاتی بود که اراده مردم در آن نقشی نداشت.

نمازی اظهار داشت: امام از نظر ذهنی، تئوریک و تشکیلات باور عجیبی به رای و نظر مردم داشت و همواره به این مساله در سخنرانی‌ها و مصاحبه‌های خود اشاره می‌کرد و در این رابطه آن جمله تاریخی «میزان رای مردم است» را بیان فرموند. حتی به همین دلیل وقتی در ابتدای انقلاب، اسامی مختلف با پسوندهای گوناگون برای نظام مطرح می‌شد امام فرمودند جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم نه یک کلمه بیشتر.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در رابطه با میزان حساسیت امام نسبت به رأی و اهمیت نظر مردم، تصریح کرد: امام از همان روز اول و تا زمانی که در قید حیات بودند، همواره پای این عقیده ایستاد و هرجا که خواستند مشکل ایجاد کنند، ایشان از رای مردم حمایت کردند؛ خاطرم هست در انتخابات مجلس سوم مشکلاتی به وجود آمده بود و برخی به دنبال ابطال انتخابات بودند اما امام محکم پای رای مردم ایستادند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حق رأی ایران در سازمان ملل به خاطر بدهی تعلیق می‌شود | DW | 03.06.2021به گفته دبیر کل سازمان ملل حق رأی جمهوری اسلامی ایران و چهار کشور دیگر به دلیل بدهی ناشی از عدم پرداخت سهم‌شان به بودجه این سازمان به حالت تعلیق درمی‌آید. ایران برای احیای حق رأی باید حدود ۱۶ میلیون دلار بپردازد. وقتی یه دولت خلافکاره و حق عضویت سازمان ملل رو نمیده، ما چرا پول اب و برق به این دولت خلافکار بدیم؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

عددنما| چند نفر در انتخابات 1400 رأی اولی هستند؟موسوی سخنگوی ستاد انتخابات گفت: آمار رأی اولی‌های این دوره از انتخابات ریاست جمهوری یک میلیون و 392 هزار و 148 نفر است.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

مهمترین ابتکار امام خمینی(ره) جمهوری اسلامی است/ راز ماندگاری جمهوری اسلامی، همراهی دو کلمه «جمهوری» و «اسلامی» با هم استرهبر انقلاب در سالگرد ارتحال امام(ره): مهمترین ابتکار امام خمینی(ره) جمهوری اسلامی است/ راز ماندگاری جمهوری اسلامی، همراهی دو کلمه «جمهوری» و «اسلامی» با هم است در واقعیت این حرف با عمل فاصله داره البته. انتخاب رون جناحی برگزار کردن نشانه نادیده گرفتن جمهوریته ما خواهان حقوق عادلانه هستیم حقوق ما یک سوم حقوق دانشگاه دولتی است با مدرک یکسان و کار مشابه به بی احترامی و آزار اساتید پایان دهید به_داد_اساتید_دانشگاه_آزاد_برسید
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

راز ماندگاری نظام این دو کلمه است؛ جمهوری و اسلامیرهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند که راز پرشکوه و افتخار بخش ماندگاری این نظام این دو کلمه است؛ جمهوری و اسلامی. واقعیت: اسلحه و ارتش خائن که البته نه جمهوریست و نه اسلامی
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تحریم‌ها را می‌توان پشت سر گذاشت اما نه از طریق پشت سر گذاشتن جمهوریتیک نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: تحریم‌ها را می‌توان پشت سر گذاشت، اما نه از طریق پشت سر گذاشتن جمهور و جمهوریت. علوم جاهلیت تحمیلی و هویت دروغین من منیت مندراوردی بساط جاهلیت جاهلان تشگیلات و حکومت شئونیزم فارسی ایرانشهریهای نژادپرست تحمیلی شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران را از امور کشور حذف و پشت سر نگذاریم هیچیک از جاهلان ملاهای فرقه برای ایرانیان قابل اعتبار و اعتماد نیستند
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

قاضی زاده هاشمی: میان گوشت، مرغ، روغن و برنج با مردم دیوار بلندی کشیده‌اندقاضی‌زاده هاشمی: *میان گوشت، مرغ، روغن و برنج با مردم دیوار بلندی کشیده‌اند *مرتبه اول ⁧آزادی⁩ برای مردم، آزادی «قدرت خرید» است *برای رسیدن به «عدالت» و «آزادی» باید ابتدا این دیوارها را برداشت ما دیگه خر نمیشیم، رای به شما نمیدیم. کشور را به منفعت نتانیاهو و پوتین با نمایش مزحک اتمی به گروگان شورای امنیت درآورید و در سایه اش ۳۰۰ ملیارد دلار را حیف و میل کنید و باز با موشک و پوشک پرانی، آتش زدن سفارت، گروگان گیری و شعار مزحک نابودی اسرائیل، فاجعه ای که ظریف ترمیم کرده بود را احیا کنید و باز بشوید طلبکار!!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »