اهدای جایزه ویژه 'گریم' ۲۰۲۱ به روزنامه‌نگار ایرانی-آلمانی | DW | 28.08.2021

06/06/1400 09:32:00 ب.ظ

ایزابل شایانی، خبرنگار آلمانی-ایرانی برنده ۵۷مین جایزه 'گریم' ۲۰۲۱ شد. این جایزه به خاطر گزارش‌های او از اردوگاه موریا و نشان دادن ملموس رنج پناهجویان و نگرش ژورنالیستی به سیاست مهاجرتی اروپا اعطا می‌شود.

ایزابل شایانی، خبرنگار آلمانی-ایرانی برنده ۵۷مین جایزه 'گریم' ۲۰۲۱ شد. این جایزه به خاطر گزارش‌های او از اردوگاه موریا و نشان دادن ملموس رنج پناهجویان و نگرش ژورنالیستی به سیاست مهاجرتی اروپا اعطا می‌شود. اهدای جایزه ویژه"گریم" ۲۰۲۱ به روزنامه‌نگار ایرانی-آلمانی ایزابل شایانی، خبرنگار آلمانی-ایرانی برنده ۵۷مین جایزه"گریم" ۲۰۲۱ شد.

این جایزه به خاطر گزارش‌های او از اردوگاه موریا و نشان دادن ملموس رنج پناهجویان و نگرش ژورنالیستی به سیاست مهاجرتی اروپا اعطا می‌شود.

ایزابل شایانی در سال ۲۰۱۹ نیز ۵۵مین جایزه"گریم" را از آن خود کرده بود پاندمی کرونا و تداوم آن دیگر مسائل را چنان تحت‌الشعاع خود قرار داده که معضل پناهجویان در سطح اروپا را به حاشیه رانده است. ایزابل شایانی اما با گزارش‌های خود در فرمت‌های مختلف برای شبکه سراسری تلویزیون آلمان ARD و شبکه ایالتی و پربیننده WDR در غرب آلمان، کوشید همچنان مسئله اردوگاه پناهجویان موریا را زنده نگه دارد. او در این گزارش‌ها سیاست اروپا در این زمینه را توضیح داد، اما نه از مراکز قدرت در بروکسل، استراسبورگ، آتن، آنکارا و یا برلین، بلکه مستقیم از جزیره یونانی لسبوس و در تماس مستقیم با انسان‌هایی مستأصل.

حاصل سفر خانم شایانی به عنوان مسئول هیئت تحریریه برنامه تلویزیونی WDRforyou به اردوگاه موریا در لسبوس، محدود به یک یا دو گزارش نبود که از تلویزیون آلمان پخش شد. او از این سفر رپرتاژهای متعدد و تفسیر تهیه کرد و صدها توییت نوشت.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

لغو ملاقات نخست‌وزیر اسرائیل با بایدن به خاطر انفجارهای کابل | DW | 26.08.2021کاخ سفید اعلام کرد به دلیل وقوع دو انفجار نزدیک فرودگاه کابل ملاقات نخست‌وزیر اسرائیل و بایدن به زمان دیگری موکول شد. نفتالی بنت وعده داده بود 'روح جدیدی' بر نخستین ملاقات او با رئیس جمهوری آمریکا حاکم باشد. به تخمم دولم تو دهن جفتشون 🍆

حمله پهپادی آمریکا به داعش خراسان در ننگرهار | DW | 28.08.2021ارتش آمریکا در واکنش به حملات انتحاری فرودگاه کابل، عوامل داعش خراسان در ننگرهار افغاستان را هدف قرار داد. سخنگوی سنتکام می‌گوید گزارشی از آسیب دیدن غیرنظامیان وجود ندارد. بایدن پیشتر از اقدام تلافی‌جویانه یاد کرده بود. PLEASE 🙏 GOOD LIFE CHOOSING EVERYONE کدام عروسی را عزا کردند؟ کدام کودکان مدرسه را به قتل رساندند؟ کدام بخاک سپاری را با خاک یکسان کردند؟ SR_Farsi_Dari آمریکا در هر کشوری که وارد شده از افغانستان و عراق گرفته تا سوریه و لبنان و لیبی و... جز جنگ، کشتار، ناامنی و بحران‌های اقتصادی و شکاف‌های اجتماعی و سیاسی ارمغانی برای آن کشور‌ها نداشته است

ادامه کمک‌های دارویی و بشردوستانه نهادهای جهانی به افغانستان | DW | 27.08.2021نهادهای بین‌المللی اعلام کردند، علیرغم حملات تروریستی به فرودگاه کابل و افزایش تنش به فعالیت خود در أفغانستان ادامه خواهند داد. صدها تن از کارکنان کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل در افغانستان می‌مانند.

نیروهای آذربایجان دو مسیر ایران به ارمنستان را بستند | DW | 27.08.2021مقام‌های ایران از مسدود شدن مسیر این کشور به ارمنستان توسط نیروهای آذربایجان خبر دادند. به گفته مقامات ارمنی شمار زیادی کامیون به دلیل بسته بودن راه‌ها نتوانسته‌اند به مسیر خود ادامه دهند.

بایدن در دیدار با بنت: ایران هرگز به سلاح هسته‌ای دست نمی‌یابد | DW | 27.08.2021جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا با نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل در کاخ سفید دیدار کرد. این نخستین ملاقات بایدن با بنت است. محور اصلی مذاکره 'امنیت اسرائیل و تهدیدهای ایران' بوده است. از وضعیت افغانستان پیداست هرگزهای بایدن ،هرگز ،هرگز نمی شوند احتمالا آخرینش هم باشه. فقط استیضاح کمه باید محاکمه هم بشه

تیشه «حوزه هنری» به ریشه دختران علاقه‌مند به رشته نمایش