اهدای کلید شهر تاریخی فلورانس ایتالیا به نسرین ستوده - BBC News فارسی

اهدای کلید شهر تاریخی فلورانس ایتالیا به نسرین ستوده

24/11/2020 08:20:00 ب.ظ

اهدای کلید شهر تاریخی فلورانس ایتالیا به نسرین ستوده

شهرداری و شورای شهر تاریخی فلورانس ایتالیا، برای 'پاسداشت مبارزه خستگی ناپذیر' نسرین ستوده برای حقوق بشر یکی از کلیدهای این شهر را به او تقدیم کردند. هفته گذشته شهر بولونیا ایتالیا هم به خانم ستوده شهروندی افتخاری اعطا کرد.

خانم ستوده در پیام خود به زبان فارسی، ضمن تشکر از مقامات شهر فلورانس و ابراز مراتب افتخار خود، با اشاره به اینکه اولین قدم‌ها برای لغو مجازات اعدام در فلورانس برداشته شده است این شهر را از این بابت نیز شهری مهمی خواند.خانم ستوده در پیام خود به سزار بکاریا، فیلسوف و وکیل ایتالیایی اشاره کرد که ۳۰۰ سال پیش مبارزه با مجازات مرگ را به راه انداخت و ابراز امیدواری کرد که روزی شاهد لغو مجازات اعدام در سراسر جهان باشد.

آیا ظریف دیگر واقعیت را وارونه نمی‌کند؟ | DW | 18.01.2021 بازگرداندن محمد مساعد از ترکیه به ایران را 'فورا متوقف کنید' | DW | 18.01.2021 ترکیه با استرداد محمد مساعد به ایران 'مخالفت کرد' | DW | 18.01.2021

منبع تصویر،Getty Imagesتوضیح تصویر،در سراسر جهان تجمعاتی در حمایت از نسرین ستوده، وکیل مدافع حقوق بشر برگزار شده استصبری نجفی، فعال حقوق بشر به نمایندگی از نسرین ستوده در این مراسم حضور داشت و کلیدهای شهر را دریافت کرد.یک هفته پیش شهروندی افتخاری شهر بولونیا در شمال ایتالیا به نسرین ستوده، برنده جایزه ساخاروف اتحادیه اروپا اعطا شد.

خانم ستوده در پیام هفته پیش خود از مسئولان شهر بولونیا و ایرانیان خارج از ایران تشکر کرده و خواهان توجه بیشتر به "شرایط سخت" زندانیان سیاسی در ایران شده بود.بنیاد "نیک زیستن" در سوئد هم یکی از جوایز امسال خود را که به نوبل آلترناتیو مشهور است به نسرین ستوده اهدا کرد. headtopics.com

ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

ایران در میانه تنش‌ها رزمایش موشکی اقتدار را در دریای عمان آغاز کرد

مکران که بزرگ‌ترین شناور نظامی ایران است، در واقع یک کشتی تجاری بوده که به ناوبندر بالگردبر تغییر کاربری داده شده است تا پشتیبانی از ناوگروه‌های ارتش در آب‌های دوردست به ویژه منطقه شمال اقیانوس هند، تنگه باب‌المندب و دریای سرخ را بر عهده داشته باشد.

از مسیح و.. چیزی گیرتون نیومد حالا نسرین ستوده رو بزرگ می کنید ، اوج حماقت شماهاست الان یعنی می‌تونه همشو بفروشه بره خارج؟ یا درشو قفل کنه، کسی رو راه نده؟ یا چی کار می‌تونه بکنه؟