انگلیسی‌ها در موضوع اعزام نیرو به خلیج فارس گیر افتاده‌اند

12/05/1398 03:46 ب.ظ

سفیر پیشین فرانسه در ایران: ما فرانسوی‌ها نمی‌خواهیم خودمان را از بریتانیایی‌ها جدا کنیم اما بر این باوریم که انگلیسی‌ها در موضوع اعزام نیرو به خلیج‌فارس خودشان در دام افتاده‌اند

به گزارش ایسنا، فرانسوا نیکولو، سفیر پیشین فرانسه در ایران در گفت‌وگو با خبرگزاری اسپوتنیک به سوالاتی پیرامون تنش‌های کنونی در خاورمیانه و تلاش انگلیس برای ایجاد نیروی دریایی در خلیج فارس با کمک سایر کشورهای اروپایی پاسخ داد.وی در پاسخ به این سوال که باتوجه به تمایل رئیس جمهور فرانسه برای ایجاد کانال‌های ارتباطی با تهران، آیا پاریس قادر است در این میان یک حد وسط اتخاذ کند، گفت که این کار برای فرانسه و اروپایی‌ها ساده نخواهد بود.

وی در پاسخ به این سوال که باتوجه به تمایل رئیس جمهور فرانسه برای ایجاد کانال‌های ارتباطی با تهران، آیا پاریس قادر است در این میان یک حد وسط اتخاذ کند، گفت که این کار برای فرانسه و اروپایی‌ها ساده نخواهد بود.

نیکولو افزود: ما فرنسوی‌ها نمی‌خواهیم خودمان را از بریتانیایی‌ها جدا کنیم اما بر این باوریم که آنها خودشان در دام افتاده‌اند.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

😂 تو جنگ الکی امریکا و انگلیس علیه عراق هم ثابت شد.

۲طلا و ۲ برنز جهان در انتظار فرنگی کاران ایران/ عباس‌پور حذف شددر پایان رقابت‌های مقدماتی ۵ وزن نخست کشتی فرنگی نوجوانان جهان در بلغارستان،امیررضا ده بزرگی در ۴۸ و شاهرخ میکاییلی در ۱۱۰ کیلوگرم راهی فینال شدند، حجت رضایی در ۶۵ و کامران ارقش در ۸۰ کیلوگرم با شکست مقابل رقبایشان در نیمه نهایی راهی رده بندی شدند و سجاد عباس‌پور در ۵۵ کیلوگرم نیز حذف شد.

سازمان ملل: یک ماه گذشته، مرگبارترین ماه برای غیر نظامیان در افغانستان بودنمایندگی سیاسی سازمان ملل در افغانستان (یوناما) اعلام کرده که تلفات غیر نظامیان در ماه گذشته میلادی (ژوئیه) به بلندترین سطح خود در مقایسه ۲۶ ماه گذشته رسیده است. در گزارش سازمان ملل که امروز منتشر شد، آمده است که در ماه ژوئیه سال جاری میلادی بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ غیرنظامی در افغانستان کشته و زخمی شده‌اند. این نهاد آمار جداگانه‌ای از تعداد کشته‌ شده‌ها و زخمیان در ماه گذشته نداده است.

مخالفت اسپانیا و ژاپن با شرکت در ائتلاف دریایی آمریکا در تنگه هرمزاسپانیا و ژاپن با شرکت در ائتلاف دریایی آمریکا در تنگه هرمز مخالفت کردند آلمان نیز در این ائتلاف شرکت نخواهد کرد، اما فرانسه همچنان به بررسی این مسئله ادامه خواهد داد جوجه را اخر پائیز میشمارند.

نجات نهنگ گرفتار در تور ماهیگیری در سواحل پرویک نهنگ از گونه گوژپشت که در سواحل پرو به دام تور ماهیگیری افتاده بود با تلاش نیروهای داوطلب محلی و غواصان به دریا بازگشت.

نگرانی از شیوع ابولا در کنگو؛ ثبت چهارمین مورد ابتلا به ویروس مرگبار در گوماشیوع ویروس ابولا در شهر گوما که بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارد موجی از ترس و نگرانی را در میان ساکنان پدید آورده است.

هفده سرباز یمنی در حمله القاعده در جنوب این کشور کشته شدندهفده سرباز یمنی در حمله القاعده به مواضع نظامی نیروهای «الحزام الامنی» در جنوب این کشور کشته شدند

به گزارش ایسنا، فرانسوا نیکولو، سفیر پیشین فرانسه در ایران در گفت‌وگو با خبرگزاری اسپوتنیک به سوالاتی پیرامون تنش‌های کنونی در خاورمیانه و تلاش انگلیس برای ایجاد نیروی دریایی در خلیج فارس با کمک سایر کشورهای اروپایی پاسخ داد.

وی در پاسخ به این سوال که باتوجه به تمایل رئیس جمهور فرانسه برای ایجاد کانال‌های ارتباطی با تهران، آیا پاریس قادر است در این میان یک حد وسط اتخاذ کند، گفت که این کار برای فرانسه و اروپایی‌ها ساده نخواهد بود.

نیکولو افزود: ما فرنسوی‌ها نمی‌خواهیم خودمان را از بریتانیایی‌ها جدا کنیم اما بر این باوریم که آنها خودشان در دام افتاده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک، به نظر می‌آید که امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه سعی دارد از این شرایط بدون آسیب عبور کند. وی در تلاش است با حسن روحانی همتای ایرانی خود به‌طور مستقیم ارتباط برقرار کند اما حتی ابتکار اروپا برای ایجاد سازوکار مالی اینستکس (با ایران) پس از خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای نیز نتوانسته نظر تهران را جلب کند.