انگلیس: تبادل نفتکش انجام نخواهیم داد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزیر امور خارجه انگلیس اعلام کرد که این کشور برنامه‌ای برای تبادل نفت‌کش با ایران ندارد. - خبرگزاری آناتولی

Hasan Esen,Hacer Şahin |دومنیک راب، وزیر امور خارجه انگلیس در گفتگو با خبرنگاران در خاشیه بازدید رسمی خود از بانکوک، پایتخت تایلند اظهار داشت که بریتانیا با ایران تبادل نفت‌کش انجام نخواهد داد.

وی با یادآوری اینکه نفت‌کش ایران در سواحل منطقه خودمختار جبل‌الطارق وابسته به دولت بریتانیا توقیف شده است گفت: نفت‌کش ما به صورت غیرقانونی توقیف شده و آن را با نفت‌کش دیگری که در چارچوب قوانین بین‌المللی توقیف کرده‌ایم، مبادله نخواهیم کرد. ایران نمی تواند درخواست خود را که قبلا نپذیرفته‌ایم، به ما تحمیل کند.

وزیر خارجه بریتانیا بار دیگر تاکید کرد که لندن برنامه‌ای برای چانه‌زنی یا تبادل نفت‌کش با ایران ندارد. گفتنی است منطقه خودمختار جبل‌الطارق در جنوب اسپانیا در 4 ژوئیه سال جاری یک نفت‌کش با نام «گریس-1» ایران را به دلیل نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه توقیف کرد. نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران 19 همان ماه نفت‌کش بریتانیا را در تنگه هرمز توقیف کرد. ایران دلیل این اقدام را عدم رعایت نفت‌کش انگلیس به قوانین بین‌المللی دریایی هنگام عبور از تنگه هرمز اعلام کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

لندن تمایلی به مبادله نفتکش‌های توقیف شده نداردوزیر خارجه جدید انگلیس: *کشتی که به صورت قانونی توقیف شده باشد را با کشتی که به صورت غیرقانونی توقیف شده، مبادله نخواهیم کرد *ایران نمی‌تواند بدین شکل از منزوی بودن خارج شود *ما باید قوانین بین‌المللی را حفظ کنیم سلام اقای ایسنا این سفیر از داخل هدایت میشود. قربون آدم چیزفهم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تبادل متقابل زندانیان در سوریهوزارت امورخارجه ترکیه اعلام کرد برخی از افرادی که از سوی رژیم اسد و مخالفان نظامی در سوریه بازداشت شده بودند، در چارچوب روند آستانه آزاد شدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

خودداری نفتکش‌های BP از عبور از تنگه هرمزخودداری نفتکش‌های BP از عبور از تنگه هرمز غول نفتی انگلیسی BP در پی تنش‌هایی که میان ایران و انگلیس بر اثر توقیف یک نفتکش ایجاد شده، طی سه هفته گذشته از فرستادن نفتکش‌های خود از طریق تنگه هرمز خودداری کرده است. الان نمیان تو یا نمیرن بیرون؟ بیا رد بشه ما کاریش نداریم؟!! سلام خسته نباشید
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

گفتگوی تلفنی اردوغان با ملک سلماناردوغان و ملک سلمان در گفتگوی تلفنی به بررسی و تبادل نظر پیرامون روابط دوجانبه و آخرین تحولات منطقه پرداختند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

انجام دومین آزمایش موشکی کره‌شمالی ظرف یک هفته/ شورای امنیت ملی کره‌جنوبی تشکیل جلسه دادانجام دومین آزمایش موشکی کره‌شمالی ظرف یک هفته خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی گزارش داد، کره‌شمالی بامداد امروز دو موشک بالستیک را از ساحل شرقی شلیک کرده است. در این راستا شورای امنیت ملی کره‌جنوبی تشکیل جلسه داده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نگرانی در مورد خدمه نفتکش ضبط شده توسط ایراننگرانی ها درباره خدمه نفتکش توقیف شده بریتانیایی توسط ایران در خلیج فارس افزایش یافته است. استینا بالک و نورترن مارین، صاحبان کشتی، می گویند خدمه آن که در ساحل بندرعباس متوقف شده در کشتی محصور شده اند. از میان اینهمه موضوع،BBCنگران کارکنان کشتی انگلیس گردیده است،در حالیکه اویغورهای چین،فراموش گردیده اند و هر لحظه تعداد کشته شدگان اویغورها،در کمپها،بیش از این کارکنان کشتی هست.البته این را برای کم‌اهمیت نشان دادن جان کارکنان کشتی نگفتم،بلکه برای نشان دادن دوروییBBCذکر کردم ايران تفنگ رو سرشون نگذاشته مثل سربازهای انگلیس وقتی خدمه نفتکش ایرانی را مجبور کردن رو زانو بشینن ما مثل شما نامرد نیستیم
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »