انهدام 14 خودروی نظامی و کشته‌شدن 115 عنصر حوثی در حملات ائتلاف عربی

14/09/1400 08:24 ب.ظ

انهدام 14 خودروی نظامی و کشته‌شدن 115 عنصر حوثی در حملات ائتلاف عربی العربيه_فارسى

ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن از رهگیری و انهدام 4 پهپاد شلیک‌شده حوثی‌ها به مناطق جنوب سعودی خبر داد.ائتلاف یک‌شنبه 5 دسامبر در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که ائتلاف عربی همچنین یادآور شد که حوثی‌ها 4 موشک بالستیک به‌سوی مارب شلیک کردند که یکی از این موشک‌ها به فرودگاه این شهر اصابت کرد.

در اطلاعیه ائتلاف آمده که حوثی‌ها از مردم عادی به عنوان سپر انسانی و از مناطق و تاسیسات شهری به عنوان پوشش حملات موشکی خود سوء‌استفاده می‌کنند.

ائتلاف ویدیوهایی هم از حملات نیروهایش به مواضع حوثی‌ها در جبهه مارب منتشر کرده است. همزمان ارتش ملی یمن نیز غرب جبهه مارب را گلوله‌باران کرد که به کشته‌شدن شماری از شبه‌نظامیان حوثی منجر شد.به گزارش خبرنگار العربیه، شبه‌نظامیان حوثی یک‌شنبه طی یک ساعت سه موشک بالستیک به‌سوی شهر مارب شلیک کردند که یکی از آنها به فرودگاه این شهر اصابت کرد.

این در حالی است که نیروهای مشترک ارتش و مقاومت مردمی یمن در روزهای اخیر پیشرفت‌های مهمی در استان استراتژیک مارب به‌دست آورده و خسارات سنگینی به شبه‌نظامیان حوثی وارد کردند. از سویی هانس گروندبرگ، فرستاده سازمان ملل به یمن با هشدار به احتمال افزایش قربانیان، از تنش‌افزایی حوثی‌ها در استان مارب و ساحل غربی این کشور ابراز نگرانی کرد. headtopics.com

بیش باد جمهوری اسهالی بدجور داره جر میخوره

بخدا دروغ میگین.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

ائتلاف فتح در عراق برای لغو نتایج انتخابات به دادگاه عالی فدرال مراجعه کرد

حمله تروریستی به پایگاه نظامی در نیجر؛ 29 سرباز کشته شدندحمله تروریستی به پایگاه نظامی در نیجر؛ 29 سرباز کشته شدند بر اساس گزارش رسانه‌های محلی نیجر، روز گذشته در حمله مسلحانه افراد ناشناس به پایگاه نظامی «جی 5» در منطقه تیلابری در غرب این کشور 29 سرباز کشته و 79 تروریست از پای درآمدند.

کسب یک مدال طلا و یک نقره توسط وزنه‌برداران در قهرمانی جهاندر آخرین روز از رقابت‌های پاراوزنه برداری قهرمانی جهان امین زاده با مهار وزنه ۲۵۵ کیلوگرم به مدال طلا و صیادی با مهار وزنه ۲۴۷ کیلوگرم به مدال نقره دست یافتند یه نکته بگم به عمق فاجعه اقتصاد ایران پی ببر ارزش یک شیبای بدون پشتوانه یکساله بیصاب جوک معدل ۱۵ریال هست... توجه کن یعنی خاک عالم تو سره تک تک سردمداران ج ا خاک توسر کل سیستم اقتصادی وبانک مرکزی و کارشناسان اقتصادی واقعا باس از شرم اب بشید و حتی خودکشی هم کمه براتون

کسب دو مدال طلا و یک نقره توسط دوومیدانی‌کاران در پاراآسیایی جواناندر سومین روز از بازی‌های پاراآسیایی جوانان در بحرین، نمایندگان ایران در رشته دوومیدانی به دو مدال طلا و یک نقره دست یافتند.

واکنش بازار به شکست دور هفتم مذاکرات وین؛ دلار در ایران به 30 هزار تومان رسیدهمزمان با پایان بی نتیجه دور هفتم مذاکرات احیای توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» در وین نرخ ارزهای خارجی در ایران جهشی چشم‌گیر داشت و هر دلار آمریکا در بازار به این میگن اقتصاد ورشکسته

Advertisement

ائتلاف عربی همچنین یادآور شد که حوثی‌ها 4 موشک بالستیک به‌سوی مارب شلیک کردند که یکی از این موشک‌ها به فرودگاه این شهر اصابت کرد.

در اطلاعیه ائتلاف آمده که حوثی‌ها از مردم عادی به عنوان سپر انسانی و از مناطق و تاسیسات شهری به عنوان پوشش حملات موشکی خود سوء‌استفاده می‌کنند.

ائتلاف ویدیوهایی هم از حملات نیروهایش به مواضع حوثی‌ها در جبهه مارب منتشر کرده است.

همزمان ارتش ملی یمن نیز غرب جبهه مارب را گلوله‌باران کرد که به کشته‌شدن شماری از شبه‌نظامیان حوثی منجر شد.به گزارش خبرنگار العربیه، شبه‌نظامیان حوثی یک‌شنبه طی یک ساعت سه موشک بالستیک به‌سوی شهر مارب شلیک کردند که یکی از آنها به فرودگاه این شهر اصابت کرد.

این در حالی است که نیروهای مشترک ارتش و مقاومت مردمی یمن در روزهای اخیر پیشرفت‌های مهمی در استان استراتژیک مارب به‌دست آورده و خسارات سنگینی به شبه‌نظامیان حوثی وارد کردند.

از سویی هانس گروندبرگ، فرستاده سازمان ملل به یمن با هشدار به احتمال افزایش قربانیان، از تنش‌افزایی حوثی‌ها در استان مارب و ساحل غربی این کشور ابراز نگرانی کرد.

به‌رغم هشدارهای بین‌المللی درباره جان میلیونها پناه‌جوی یمنی مستقر در استان مارب، حوثی‌ها از فوریه سال جاری حملات خود را به این استان نفتخیز افزایش دادند.

استان مارب محل استقرار میلیون‌ها جنگ‌زده یمنی از دیگر استان‌های این کشور است که برای نجات جان خود و خانواده‌های خویش در اردوگاه‌های پراکنده در این استان زندگی می‌کنند.