انفجار مرگبار بیروت؛ لبنان خواهان بازداشت مالک و ناخدای کشتی شد - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

انفجار مرگبار بیروت؛ لبنان خواهان بازداشت مالک و کاپیتان کشتی شد

لبنان خواستار بازداشت مالک خارجی و ناخدای کشتی‌ای شده که محموله نیترات آمونیوم را به بندر بیروت آورده بود. این ماده عامل انفجار مرگبار دو ماه پیش در این شهر بود.

قاضی پرونده تحقیق در مورد این انفجار از پلیس ‌لملل خواسته تا این دو نفر، بدون آن که علنا مشخصات آن‌ها اعلام شود، بازداشت شوند. این حادثه در نتیجه منفجر شدن محموله حدود ۲۷۰۰ تنی نیترات آمونیومی بود که بدون در نظر گرفتن نکات ایمنی، در بندر بیروت انبار شده بود.کاپیتان کشتی "ام وی روسس" قبلا به عنوان شهروند روس و مالک آن یک تبعه روسیه مستقر در قبرس معرفی شده‌اند.

کشتی "ام وی روسس" در سال ۲۰۱۳ پس از آن که به دلیل مشکلات فنی نتوانست به راهش ادامه دهد در بیروت پهلو گرفت. این کشتی ظاهرا در آن زمان از بندر باتومی در گرجستان عازم بیرا در موزامبیک بود. حدود ۲۷۰۰ تن محموله نیترات آمونیوم این کشتی یک سال بعد تخلیه و بدون در نظر گرفتن نکات ایمنی در مکانی در بندر بیروت انبار شد. جایی که سرانجام منجر به انفجاری بسیار عظیم شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

پیدا کنند پرتغال فروش را.....

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

خنده‌پردازی به جنگ تلخ این روزگار | DW | 02.10.2020۱۱ مهر ۱۳۸۵: ۱۴ سال پیش در چنین روزی عمران صلاحی در تهران درگذشت: 'حتا نسیم از این سیم خاردار خونین است'. یادش گرامی
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

اعتراض جانشین استاندار فارس به عادی‌انگاری وضعیت در این استان
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

انفجار در ولایت هلمند افغانستان 9 کشته به جا گذاشتدر حمله با یک خودروی بمب‌گذاری شده به پاسگاه نیروهای امنیتی در منطقه وزیر ولایت هلمند در جنوب افغانستان 9 تن از جمله 4 غیرنظامی و 5 نیروی امنیتی جان باختند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شکستن دیوار صوتی و ترس پاریسی‌ها از یک انفجار مهیبدیوار صوتی در آسمان پاریس شکست. بسیاری از رسانه‌های فرانسوی از جمله خبرگزاری فرانسه خبر از یک «انفجارمهیب» دادند و پس از چند دقیقه خبرها اصلاح شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

استقبال مایک پمپئو از توافق اسرائیل و لبنان برای آغاز مذاکره درباره حدود دریایی: این نتیجه سالها تلاش آمریکا استاستقبال مایک پمپئو از توافق اسرائیل و لبنان برای آغاز مذاکره درباره حدود دریایی: این نتیجه سالها تلاش آمریکا است کلی کرفت، سفیر آمریکا در سازمان ملل، نیز در توئیتی این رویداد را «نمونه دیگری از تلاش‌های تاریخی پرزیدنت ترامپ برای صلح خاورمیانه» نامید.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

جزئیات جدیدی از پرونده هوشمند علیپور؛ این زندانی سیاسی بعد از لغو حکم اعدام به ۳۸ ماه زندان محکوم شدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. از نظر شاخص فلاکت ما دومین مردم مفلوک جهانیم و فلسطین توی رده ۱۲ جهانه! بعد ما به اونها میگیم: مردم مظلوم فلسطین 😑😞 یک دلار آمریکا ٧٧ افغانی افغانستان ١۶۵ روپیه پاکستان ٠,٣٩ ریال عمان ۶,٣ درهم امارات ٠,٣٨ دینار بحرین ٠,٣١ دینار کویت ١,٢ دینار عراق ٧,٧ لیر ترکیه ۴٨٨ درام ارمنستان ١,٧ منات آذربایجان ۵,٣ منات ترکمنستان ٣٠٠,٠٠٠ ریال ایران یک سال شکنجه و سه سال و چند ماه زندان اونم فقط به خاطر اعتراض به گرانی.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »