انفجار مقابل دانشگاه کابل با 4 کشته و 16 زخمی- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim

19/07/2019 02:41:00 ب.ظ

مقامات افغان اعلام کردند که بر اثر انفجار در ورودی دانشگاه کابل چهار دانشجو کشته و 16 تن دیگر نیز زخمی شدند.

دانشگاه_کابل, تروریستی

بر اثر انفجار امروز مقابل ورودی دانشگاه_کابل تاکنون ۴ نفر کشته و ۱۶ نفر دیگر زخمی شدند ایران حمله تروریستی در کابل را محکوم کرد

مقامات افغان اعلام کردند که بر اثر انفجار در ورودی دانشگاه کابل چهار دانشجو کشته و 16 تن دیگر نیز زخمی شدند.

، مقامات افغان اعلام کردند که لحظاتی پیش یک خودروی بمب گذاری شده در برابر ورودی دانشگاه کابل منفجر شده است.منابع محلی از کشته شدن دست‌کم چهار غیرنظامی و زخمی شدن بیش از 16 تن دیگر خبر می‌دهند.«وحید مایار» سخنگوی وزارت بهداشت و درمان افغانستان نیز تصریح کرد که تا کنون چهار کشته و 10 زخمی از محل حادثه به بیمارستان‌ مرکزی در کایل منتقل شدند.

انفجار زمانی رخ داده است که شماری از دانشجویان برای حضور در امتحان دانشکده حقوق در برابر درب ورودی دانشگاه کابل تجمع کرده بودند.«فرامرز فرودس» سخنگوی پلیس کابل اظهار داشت: پس از انفجار بمب دیگری نیز در برابر ورودی دانشگاه کابل کارگذاری شده بود که از سوی نیروهای امنیتی افغان کشف و خنثی شد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »

آتش‌سوزی در 6 هکتار از نخلستان‌های ‌رودان؛ 600 اصله درخت در آتش سوخت + فیلم- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

انفجار در ورودی دانشگاه کابل تعدادی کشته و مجروح به‌جا گذاشت | DW | 19.07.2019بامداد جمعه با انفجار بمبی در ورودی جنوبی دانشگاه کابل ، شماری کشته و زخمی شدند. رویداد خونین به علت انفجار مین مغناطیسی که در یک خودرو جاسازی شده بود، رخ داد.

انفجار در ورودی دانشگاه کابل؛ دست‌کم چهار نفر کشته شدندوحیدالله مایار سخنگوی وزارت بهداشت افغانستان کشته شدن دست‌کم چهار نفر را تایید کرد و افزود: «پس از این انفجار، ۱۶ زخمی نیز به بیمارستان منتقل شده‌اند.»

انفجار در ورودی دانشگاه کابل تعدادی کشته و زخمی برجای گذاشته استوزارت داخله/ کشور افغانستان اعلام کرده که در ورودی دانشگاه کابل یک مین مغناطیسی جاسازی شده در یک خودرو منفجر شده است. وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت بهداشت افغانستان گفته است در این انفجار تعدادی کشته و زخمی شده‌اند.

افزایش قربانیان انفجار در نزدیکی دانشگاه کابلتاکنون هشت تن بر اثر انفجار بمبی در نزدیکی ورودی دانشگاه کابل افغانستان کشته و 33 تن دیگر نیز زخمی شده اند.

انفجار در دانشگاه کابل باعث مرگ دست‌کم شش نفر شدوقوع انفجاری در محل ورودی دانشگاه کابل باعث مرگ شش نفر و زخمی شدن دست‌کم ۲۷ تن دیگر شد. به گزارش رویترز، این انفجار زمانی رخ داد که دانشجویان در انتظار برگزاری امتحان بودند. یک مقام وزارت بهداشت اف

جزئیاتی از دادگاه فردی که برای بایدن و کلینتون بمب فرستاد؛ اف‌بی‌آی: بمب‌ها قابلیت انفجار نداشتجزئیاتی از دادگاه فردی که برای بایدن و کلینتون بمب فرستاد؛ اف‌بی‌آی: بمب‌ها قابلیت انفجار نداشت سیاک، ۵۷ ساله، به دفعات گفته هرگز قصد آسیب رساندن به کسی را نداشته است. وکیل او اینک بر مبنای گزارش «اف بی آی» بر این ادعا تاکید خواهد کرد.

خبرگزاری تسنیم ، مقامات افغان اعلام کردند که لحظاتی پیش یک خودروی بمب گذاری شده در برابر ورودی دانشگاه کابل منفجر شده است.پایتخت افغانستان همچنان ناامن است - عکس از ارشیو بامداد جمعه (۲۸ تیرماه) با انفجار بمبی در ورودی جنوبی دانشگاه کابل، شماری کشته و زخمی شدند.به گفته رسانه‌های افغانستان این انفجار در حالی حوالی ساعت هشت امروز رخ داده است که در این دانشگاه قرار بود امروز امتحان ورودی قضات برگزار شود.این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود پنجره همرسانی را ببندید حق نشر عکس MOI AFGHANISTAN وزارت داخله/کشور افغانستان تائید می‌کند که انفجار مین مغناطیسی جاسازی شده در یک خودرو در ورودی دانشگاه کابل، در حوزه سوم این شهر رخ داده است.

منابع محلی از کشته شدن دست‌کم چهار غیرنظامی و زخمی شدن بیش از 16 تن دیگر خبر می‌دهند. «وحید مایار» سخنگوی وزارت بهداشت و درمان افغانستان نیز تصریح کرد که تا کنون چهار کشته و 10 زخمی از محل حادثه به بیمارستان‌ مرکزی در کایل منتقل شدند. منابع دیگر از قربانیان بیشتر گزارش داده‌اند. انفجار زمانی رخ داده است که شماری از دانشجویان برای حضور در امتحان دانشکده حقوق در برابر درب ورودی دانشگاه کابل تجمع کرده بودند. هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است. «فرامرز فرودس» سخنگوی پلیس کابل اظهار داشت: پس از انفجار بمب دیگری نیز در برابر ورودی دانشگاه کابل کارگذاری شده بود که از سوی نیروهای امنیتی افغان کشف و خنثی شد. تا کنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است اما در چند ماه اخیر چندین نفر از اساتید دانشگاه کابل به اتهام ارتباط با گروه تروریستی داعش و ترویج وهابیت از سوی نیروهای امنیتی افغان بازداشت شدند.

.