انفجار بار دیگر تهران را لرزاند؛ سومین انفجار در ایران ظرف سه هفته

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 28 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

انفجار بار دیگر تهران را لرزاند؛ سومین انفجار در ایران ظرف سه هفته به گزارش نیویورک تایمز، مکان دقیق این انفجار مشخص نیست، اما تحلیلگران می‌گویند چند مرکز نظامی و آموزشی در آن منطقه هست که ممکن است هدف خرابکاری باشند.

نیویورک تایمز به نقل از رسانه‌های دولتی ایران گزارش داده است که بامداد جمعه ۲۰ تیر یک انفجار غرب تهران را لرزاند و منجر به قطع گسترده برق در دو منطقه مسکونی شد.

به گزارش نیویورک تایمز، مکان دقیق این انفجار مشخص نیست، اما تحلیلگران می‌گویند چند مرکز نظامی و آموزشی در آن منطقه هست که ممکن است هدف خرابکاری باشند. این سومین انفجار در طول سه هفته گذشته است که در ساعات نیمه شب تا ۳ بامداد در مناطق مختلف ایران رخ می‌دهد. علت انفجار امروز هنوز به طور دقیق مشخص نیست. روزنامه نیویورک تایمز از قول فابین هینز، کاشناس مسائل نظامی ایران و پژوهشگر مرکز جیمز مارتین، نوشت: «[در آن محل] دو تاسیسات زیرزمینی وجود دارد، که یکی مربوط به تحقیقات سلاح‌های شیمیایی و دیگری یک سایت ناشناخته تولیدات نظامی [است].»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دولت علی‌رغم همه محدودیت‌ها توجه به مسائل انسانی را در اولویت خود قرار داده استمعاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه شرایط خطیر، پیچیده و دشوار کشور بر هیچ کس ناشناخته نیست، تاکید کرد: البته با وجود بحران‌ها، تحریم‌ها و پیامد‌های منفی کرونا این شرایط به معنای بن بست نیست و حتماً می‌توانیم از این مرحله عبور کنیم.
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا 'یک شناور حامل تسلیحات ایران برای حوثی‌ها را ضبط کرده است'وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه گفت که این کشور و نیروهای کشورهای دوست در ماه ژوئن یک قایق حامل تسلیحات از ایران برای حوثی های یمن را ضبط کرد و بار دیگر از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست تحریم های تسلیحاتی علیه ایران را تمدید کند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

می‌خواهیم روحانی را همانند بنی‌صدر عزل کنیم / باید جلوی ضرر این دولت را گرفتجواد نیک‌بین، نماینده کاشمر در مجلس یازدهم، گفت: آدم جلوی ضرر را از هرجا بگیرد منفعت است! این دولت با این جهتی که حرکت می کند رو به سقوط است! هر روز بدتر می‌شود.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

وقتی احمدی نژاد شعر «تفنگت را زمین بگذار» را زمزمه می‌کند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

انفجار برج الخبر عربستان؛ دادگاه آمریکا ایران را به پرداخت ۸۷۹ میلیون دلار محکوم کردبنا بر حکم یک دادگاه فدرال در پایتخت آمریکا، ایران در پرونده انفجار سال ۱۹۹۶ میلادی در عربستان سعودی مقصر و مسئول شناخته شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

فرماندار شهر قدس خبر 'انفجار در غرب تهران' را تکذیب کرد | DW | 10.07.2020شهردار گرمدره انفجار در غرب تهران که خبر آن در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده را ناشی از منفجر شدن یک 'کارگاه سیلندر گاز' خواند اما فرماندار شهر قدس وقوع هر انفجاری در شهر قدس و گرمدره را تکذیب کرده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »