انفجار شدید در یک هتل مجلل هاوانا با ده‌ها کشته و مجروح | DW | 07.05.2022

17/02/1401 02:04 ب.ظ

در یکی از هتل‌های معروف پایتخت کوبا انفجار بسیار شدیدی رخ داد که بر اثر آن دست‌کم ۲۲ نفر کشته و ده‌ها نفر مجروح شدند. علت انفجار در این هتل تاریخی که پاتوق شخصیت‌های معروف جهان بود، نشت گاز اعلام شده است.

در یکی از هتل‌های معروف پایتخت کوبا انفجار بسیار شدیدی رخ داد که بر اثر آن دست‌کم ۲۲ نفر کشته و ده‌ها نفر مجروح شدند. علت انفجار در این هتل تاریخی که پاتوق شخصیت‌های معروف جهان بود، نشت گاز اعلام شده است. شدت انفجار و میزان خرابی در این بنای تاریخی معروف به حدی بود که صدای آن و ستون دود و گرد و غبار از فاصله بسیار دور در مرکز هاوانا هم به چشم می‌خورد.

میگوئل دیاز- کانل، رئیس جمهوری کوبا که بلافاصله پس از حادثه در محل حضور یافت، گفته است که مطابق شواهد و بررسی‌های اولیه علت انفجار نشت گاز بوده است.

دفتر ریاست جمهوری کوبا در یک پیام توئیتری به نقل از دیاز - کانل احتمال انفجار بمب یا حمله تروریستی به هتل را منتفی دانسته و این حادثه را یک"سانحه تاسف‌بار" خوانده است. روزنامه"گرانما"، نشریه حزب کمونیست کوبا به نقل از شاهدان عینی نوشته است، انفجار در زمانی رخ داده که گاز مایع به ساختمان هتل تحویل داده می‌شد.

دست‌کم ۲۲ کشته و ۶۴ مجروح مقام‌های مسئول پایتخت کوبا تا کنون کشته شدن دست‌کم ۲۲ نفر در این حادثه را تائید کرده‌اند. یک زن باردار و یک کودک هم در میان قربانیان بوده‌اند. این حادثه همچنین دست‌کم ۶۴ مجروح به جا گذاشته که به مراکز درمانی منتقل شده‌اند و ۱۴ نفر آنها نوجوان و کودک خردسال بوده‌اند. headtopics.com

تماشای ویدیو 02:15 کوبا بر روی خرابه‌های سوسیالیسم هتل می‌سازد

ادامه مطلب:
dw_persian »

نرخ تورم در ترکیه در ماهی که گذشت به ۷۰ درصد اوج گرفتدر مقایسه، بالاترین تورم ایالات متحده در ۴۰ سال گذشته که ماه گذشته ثبت شده ۶٫۶ درصد است. در ۱۹ کشوری که از ارز یورو استفاده می‌کنند نیز تورم در ماه گذشته به رکورد ۷٫۵ درصد رسید.

انفجار در هتلی در پایتخت کوبا دست‌کم هشت کشته بر جای گذاشتدر پی انفجاری قدرتمند در یک هتل پنج‌ستاره در مرکز هاوانا، پایتخت کوبا، دست‌کم هشت‌تن کشته شدند. گزارش‌ها حاکی است که این انفجار روز جمعه و ظاهرا بر اثر «نشت گاز» رخ داده است.... کمونیست مرده و فقط جنازه اش دفن نشده، شیوه مملکت داری خلافتی اسلامی از نوعی که در ایران است بزودی دفن خواهد شد دراینده هر نفر یک رای متحد وبا درس گرفتن از گذشته ایران را میسازیم

پاسخ تلویحی دستیار وزیر خارجه به سفیر روسیه در تهران در مورد گردشگری در ایرانپاسخ تلویحی دستیار وزیر خارجه به سفیر روسیه در تهران در مورد گردشگری در ایران: *جاذبه‌های اصلی گردشگری ایران زیارت، فرهنگ، هنر، تاریخ و تمدن است *مشکل اصلی صنعت گردشکری ما ضعف زیرساخت‌ها و مدیریت امور است نه مهیا نبودن بساط ع...خ.. به زودی و با رفتن آخوندا همم مشکلات ایشون حل میشه هم مشکلات روسا و هم مشکلات ما. «بساط ع...خ.. » دیگه چیه؟ بساط عرق خوری که همه هست اگر رییسی کشمش رو گرون نکنه

احتمال وجود اختلال ژنتیکی؛ تهدیدی که در هیاهوی جنسیت توله یوزها گم شدیک دامپزشک: *ما متوجه احتمال اختلال ژنتیکی در تولید مثل یوزها شدیم *ما متوجه شدیم که نرزایی داریم و باید آن را اصلاح کنیم *احتمال اینکه خویشاوندی زیادی بین «فیروز» و «ایران» وجود داشته باشد، بالا است *دو سوم جمعیت فعلی گوزن زرد در کشور ما نر هستند

عفو بین‌الملل: روسیه باید در پیشگاه عدالت پاسخگوی جنایات جنگی در اوکراین باشدعفو بین‌الملل می‌گوید شواهد قانع‌کننده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد نیروهای روسیه در هفته‌های نخست تهاجم به اوکراین، در هشت شهر حومه کی‌یف از جمله بوچا مرتکب جنایات جنگی مانند...

اتحادیه اروپا در مورد افزايش قاچاق و توليد کوکائین در اروپا هشدار دادمرکز نظارت بر مواد مخدر اتحادیه اروپا هشدار داد که اروپا به یکی از کانون‌های تولید و قاچاق کوکائین به سایر نقاط جهان بدل شده و همچنین یکی از بزرگترین بازارهای مصرف این مخدر است. باید ارتباط هوایی، زمینی و دریایی با ج اسلامی قطع بشه چون اونا بعنوان دولت توذیع کننده مواد عمل میکنند هم جنبه اقتصادیش براشون مهمه هم جنبه مذهبی آن چون میخوان غرب را نابودکنند

هتل تاریخی و مجلل ساراتوگا در قلب پایتخت کوبا روز جمعه، ششم ماه مه (۱۶ اردیبهشت) بر اثر یک انفجار مهیب به شدت آسیب دید و بخش بزرگی از آن تقریبا به طور کامل تخریب شد.

شدت انفجار و میزان خرابی در این بنای تاریخی معروف به حدی بود که صدای آن و ستون دود و گرد و غبار از فاصله بسیار دور در مرکز هاوانا هم به چشم می‌خورد.

میگوئل دیاز- کانل، رئیس جمهوری کوبا که بلافاصله پس از حادثه در محل حضور یافت، گفته است که مطابق شواهد و بررسی‌های اولیه علت انفجار نشت گاز بوده است.

دفتر ریاست جمهوری کوبا در یک پیام توئیتری به نقل از دیاز - کانل احتمال انفجار بمب یا حمله تروریستی به هتل را منتفی دانسته و این حادثه را یک"سانحه تاسف‌بار" خوانده است.

روزنامه"گرانما"، نشریه حزب کمونیست کوبا به نقل از شاهدان عینی نوشته است، انفجار در زمانی رخ داده که گاز مایع به ساختمان هتل تحویل داده می‌شد.

دست‌کم ۲۲ کشته و ۶۴ مجروح

مقام‌های مسئول پایتخت کوبا تا کنون کشته شدن دست‌کم ۲۲ نفر در این حادثه را تائید کرده‌اند. یک زن باردار و یک کودک هم در میان قربانیان بوده‌اند.

این حادثه همچنین دست‌کم ۶۴ مجروح به جا گذاشته که به مراکز درمانی منتقل شده‌اند و ۱۴ نفر آنها نوجوان و کودک خردسال بوده‌اند.

تماشای ویدیو

02:15

کوبا بر روی خرابه‌های سوسیالیسم هتل می‌سازد

هتل پنج ستاره ساراتوگا که بنای آن به قرن نوزدهم بازمی‌گردد و نزدیک ساختمان پارلمان کوبا قرار دارد از شروع پاندمی کرونا تعطیل بوده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه انفجار در این هتل ساعت ۱۱ صبح به وقت محلی و زمانی رخ داد که کار تعمیر و نوسازی آن برای گشایش مجدد در روز سه‌‌شنبه مراحل پایانی را می‌گذراند.

بر پایه گزارش‌ها، تصویرها و ویدئوهایی که در فضای مجازی منتشر شده بخش بزرگی از دیوارها و نمای هتل تخریب شده است. گفته می‌شود در این حادثه شماری خودرو نیز منهدم شده‌اند.

هتل ساراتوگا دارای ۹۶ اتاق، دو رستوران و یک استخر روی پشت‌بام بود و شماری از شخصیت‌ها و هنرمندان مشهور جهان نظیر مدونا و بیانسه در سال‌های گذشته بارها در آن اقامت کرده‌اند.

تخریب این هتل در روزهایی رخ داده که کوبا تلاش می‌کند صنعت گردشگری خود را که به خاطر پاندمی کرونا به سختی خسارت دیده است، دوباره احیا کند. گردشگری یکی از مهم‌ترین منابع درآمد اقتصاد بحران‌زده کوبا به شمار می‌رود.

در همین زمینه: