انفجار در قندهار؛ ۴ غیر نظامی از جمله یک خبرنگار کشته شدند

03/07/1398 10:45 ق.ظ

وزارت داخله/کشور افغانستان می‌گوید که در نتیجه انفجار یک مین مغناطیسی در حوزه چهاردهم امنیتی شهر قندهار ۴ نفر از جمله یک خبرنگار و یک کودک کشته و ۶ نفر دیگر زخمی شده‌اند. تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته است.

وزارت داخله/کشور افغانستان می‌گوید که در نتیجه انفجار یک مین مغناطیسی در حوزه چهاردهم امنیتی شهر قندهار ۴ نفر از جمله یک خبرنگار و یک کودک کشته و ۶ نفر دیگر زخمی شده‌اند. تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته است. وزارت داخله/کشور افغانستان می‌گوید که در نتیجه انفجار یک مین مغناطیسی در حوزه چهاردهم امنیتی شهر قندهار ۴ غیر نظامی از جمله یک خبرنگار و یک کودک کشته و ۶ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

این انفجار حوالی ساعت هشت شب گذشته (۲ میزان/مهر) در منطقه تانک مرکز ولایت قندهار رخ داده است.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله افغانستان در صفحه توییترش نوشته که یک زن و یک کودک نیز شامل زخمیان این انفجار هستند. ساعت 08:00 شب گذشته در منطقه تانک مرکز حوزه چهاردهم امنیتی پولیس شهر کندهار یک حلقه ماین مقناطیسی که توسط طالبان تروریست جابجاگردیده بود، انفجار نموده.خبرنگار رادیو هیواد با یک طفل شهید وتعداد 6 نفر دیگرشامل یک خانم و یک طفل مجروح گردیده.۳ مهر ۱۳۹۸نی - نهاد حمایت کننده رسانه‌های آزاد در افغانستان - در فیسبوک خود نوشته که خبرنگار کشته شده عبدالحمید هوتکی نام داشته و گرداننده برنامه‌های رادیو تلویزیون هیواد در قندهار بوده است.

در اعلامیه دفتر نی به نقل از صدیق‌الله خلیق، رییس رادیو تلویزیون هیواد در قندهار آمده که این خبرنگار شب گذشته در نتیجه انفجاری که در نزدیکی دفتر کمپین تیم دولت‌ساز، به رهبری محمد اشرف غنی رخ داد، کشته شده است. headtopics.com

چه گناهی کردن مردم افغانستان من که موندم!!!

ادامه مطلب:
bbcpersian »

روایت یک ایرانی از تبعیض توسط جمهوری اسلامی در نشست فراخوان جهانی برای آزادی مذهبیروز دوشنبه پرزیدنت دونالد ترامپ در مراسم فراخوان جهانی برای آزادی مذهبی سخنرانی کرد. بعد از سخنرانی رئیس جمهوری ایالات متحده، مایک پمپئو در سخنانی به نقض حقوق اقلیت‌های مذهبی در دیگر کشورها پرداخت و ا کارکنان سازمان ملل و نیز وزارت خارجه امریکا اقدامات بیشتری در مورد جلوگیری از رفتار های خشونت امیز حکومت جمهوری اسلامی با مردم به ستوه امده از ستم گران در ایران انجام دهند خیلی خوب میشود این سوژه تراشی ها قبل اژورود ریس جمهور ایران به سازمان ملل عین پستی است که افکار جهانیان را علیه ایران کند و گر نه کیست که نداند مذاهب و ادیان مختلف در ایران نماینده در مجلس دارند و آزادانه اعمال خود را انجام می دهند این شخص احتمالا یکی از هزاران جاسوس آمریکایی است. بخاطر دروغگویی بعضی از هموطنان درخارج از کشور است که مردم درایران به آنها وگفته هایشان اعتمادی ندارند. درضمن من یک مسیحی هستم بدون هیچ مشکلی.

داستان یک استیضاح؛ از فساد در قوه مقننه تا شرکت وارداتی وزیر

برخی خوب موشک می‌زنند اما در مقابل یک موشک از هم فرو می‌پاشندفرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه ایران در دفاع مقدس از منابع پایان ناپذیری بهره برد، افزود: چرا امپراطوری‌ها فرو می‌پاشند؟ آنها قدرتمندند اما روح مقاومت ندارند نمی‌توانند بایستند خوب موشک می‌زنند اما در مقابل یک موشک از هم فرو می‌پاشند. کوشعر ،شیشه و تریاک قاطی داده گیج و گوز پیچ

رونمایی از یک اثر هنری متفاوت برای بزرگداشت زنان قربانی خشونت در ترکیههدف از این اثر متفاوت که توسط وحیت تونا، یکی از هنرمندان ترک طراحی و اجرا شده بزرگداشت یاد و خاطره ۴۴۰ زنی است که سال گذشته در این کشور در پی خشونت‌های خانگی جان باخته‌اند.

در حملات هوایی به یک شهر تحت کنترل حوثی‌ها در یمن ۱۷ نفر کشته شدنداین حملات در حالی صورت می‌گیرد که چهار روز پیش نیروهای حوثی اعلام کرده بودند آماده‌اند تا در صورت انجام رفتاری مشابه از سوی ائتلاف عربی، تمام حملات پهپادی و موشکی خود به عربستان سعودی را متوقف کنند. حوثی ها به نظر می اد دست کم آنقدر شرف داشتند که به مردم غیر نظامی حمله نکنند. وای به روزی که ایران بخواد قدرت نظامیش رو غلاف کنه. انتظار بدتر از این رو از این بدوی های تازه به دوران رسیده جنوب خلیج پارس باید داشته باشه. الان اینایی که لایک کردن چی رو پسندیدن؟ اینارو ولش کن مهم نیستند مهم آرامکو هستش

مصباحی‌مقدم: آخوند یک نظام مقدس هستیم که در رأس آن رهبری ولی فقیه استغلامرضا مصباحی‌مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: از ابتدای انقلاب تاکنون ندیدم یک روحانی وزیر اقتصاد، رئیس بانک مرکزی شود یا پستی از پست‌های اقتصادی، صنعت و معدن کشور را در اختیار داشته باشد، اما کسانی که پست‌های اقتصادی را به دست گرفتند، کارکردهایی داشتند که دامن‌گیر روحانیت شده است. پس تصمیم داری تو انتخابات شرکت کنی؟!