انفجار در ولایت کنر افغانستان یک کشته و 13 مجروح برجای گذاشت

22/07/1400 12:25 ب.ظ

انفجار در ولایت کنر افغانستان یک کشته و 13 مجروح برجای گذاشت العربيه_فارسى

به گفته مقامات محلی، صبح پنج‌شنبه، 14 اکتبر (22 میزان)، در منطقه «پل کرهالی»، خودروی حامل ولسوال «شیگل» طالبان هدف قرار گرفته و او در این انفجار مجروح شده است.همزمان پزشکان بیمارستان ولایتی کنر، انتقال یک کشته و 11 مجروح به این بیمارستان را تائید کرده‌اند. یکی از پزشکان گفته است، در میان مجروحان 4 طالب، 7 غیرنظامی به شمول یک زن و یک کودک شامل‌اند.

در حمله مرگبار اخیر داعش به نمازگزاران در مسجد سیدآباد ولایت کندز، 150 شهروند شیعه و هزاره افغانستانی کشته و 200 تن دیگر مجروح شدند.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

روایت یک شاهد عینی از انفجار تروریستی در مسجد شیعیان در قندوز افغانستانروایت یک شاهد عینی از انفجار تروریستی در مسجد شیعیان در قندوز افغانستان انفجار تروریستی چند روز پیش در مسجد شیعیان قندوز چالش جدیدی برای حکومت طالبان در این ولایت شمال‌شرقی افغانستان به شمار می‌رود.

صدور حکم‌ بازداشت یک وزیر سابق در رابطه با انفجار بندر بیروتخبرگزاری رسمی لبنان اعلام کرد، پس از شکایت علی حسن خلیل، وزیر سابق امور مالی لبنان و غازی زعیتر، نماینده کنونی پارلمان لبنان از طارق البیطار، قاضی پرونده

اردوغان: برقراری امنیت و ثبات در افغانستان در سطح بین‌المللی حائز اهمیت استرئيس‌جمهور ترکیه: برقراری امنیت و ثبات در اسرع وقت در افغانستان در سطح بین ‌المللی حائز اهمیت است اردوغان: من پیشنهاد ایجاد یک گروه کاری در داخل گروه 20 در مورد افغانستان را مطرح می‌کنم. ما به عنوان ترکیه به دنبال ریاست این گروه هستیم.

وزیر خارجه اسرائیل در راه آمریکا؛ ایران «در دستور کار» مذاکرات لاپید است🔺وزیر خارجه اسرائیل در راه آمریکا؛ ایران «در دستور کار» مذاکرات لاپید است ▪️یائیر لاپید، وزیر امور خارجه اسرائيل، برای گفت‌و‌گو با مقامات آمریکایی و حضور در جشن سالگرد «توافق‌های_ابراهیم» عازم واشنگتن شده است. اخرین نفس های رژیم کودک کش صهیونیستی به سر رسیده

یک فعال حقوق‌ بشر در حمله مسلحانه در افغانستان کشته شدعبدالرحمن معاون فعال حقوق بشر در حمله مسلحانه در ولایت ننگرهار در شرق افغانستان کشته شد. - خبرگزاری آناتولی

اسپانیا؛ نابودی کارخانه سیمان در پی فوران آتشفشان در جزیره لاپالمافوران این آتشفشان هیچ کشته یا زخمی بر جای نگذاشت اما منجر به تخلیه بیش از ۶۰۰۰ نفر از منطقه شد. برخی از آنها همه دارایی‌شان را در جریان فوران و جاری شدن گدازه‌ها از دست دادند. در پی این حادثه حدود ۶۰۰ هکتار زمین و بیش از ۱۲۰۰ ساختمان ویران شدند.