انفجار در مسجد شیعیان در قندهار 32 کشته و 53 زخمی بر جای گذاشت

23/07/1400 02:13 ب.ظ

انفجار در مسجد شیعیان در قندهار 16 کشته و 40 زخمی بر جای گذاشت العربيه_فارسى

در پی وقوع یک انفجار در یک مسجد شیعیان در شهر قندهار در جنوب افغانستان 32 نفر کشته و 53 تن دیگر زخمی شدند.گفته شده که این انفجار در مسجد «امام بارگاه گفته شده که این انفجار در مسجد «امام بارگاه فاطمیه» در شهر قندهار رخ داده است.شماری از رسانه‌های داخلی افغانستان گزارش داده‌اند دست‌کم دو انفجار در داخل و مقابل دروازه ورودی این مسجد به وقوع پیوسته‌ است.

یک منبع پزشکی در بیمارستان حوزوی قندهار به روزنامه «اطلاعات روز» افغانستان، گفته است تاکنون 32 کشته و 53 مجروح از محل این انفجار به این بیمارستان انتقال یافته‌اند. عامل این انفجار تاکنون مشخص نشده، اما گمان می‌رود که یک حمله انتحاری بوده است.

سخنگوی وزارت داخله طالبان گفته است یک نیروی ویژه برای تحقیقات بیشتر این رویداد به محل انفجار اعزام شده است. در هفته‌های اخیر که گروه طالبان به قدرت رسیده‌ حملات و انفجارهایی در شهرهای مختلف این کشور رخ داده است که اغلب گروه «داعش خراسان»، مسئولیت آنها را برعهده گرفته است. headtopics.com

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

انفجار بمب در مسجد شیعیان قندهار؛ دست‌کم 30 نفر جان باختندانفجاری در مسجد شیعیان در شهر قندهار در جنوب افغانستان به وقوع پیوست

انفجار در مسجد شیعیان در قندهار با دست‌کم ۱۵ کشته و ۳۱ مجروح | DW | 15.10.2021انفجار شدیدی در مسجد 'امام بارگاه' به هنگام برگزاری نماز جمعه در شهر قندهار روی داده است. این مسجد متعلق به شیعیان است. دست‌کم ۱۵ نفر در این انفجار جان خود را از دست داده‌اند. احتمال می‌رود، شمار قربانیان افزایش یابد. محضر شریف حجت بن الحسن عسکری دامت برکاته سلام علیکم شهادت جمعی از شیعیان حضرتتان که در حین برگزاری نماز جمعه و عزاداری سالروز شهادت ابوی مظلوم امام حسن عسکری به وقوع پیوست را به محضر شریف تبریک و تسلیت عرض مینمایم از طرف بنده دل شکسته ودر انتظار فرج قندهار جمعه_های_خونین غربیها بمب گذاری میکنند نه طالبان. داعش را که بوجود آورد؟ زمانی که ایران از مردم سوریه، کردهای ایزدی و دیگری مذاهب که مورد کشتار داعش بودند دفاع میکرد چگونه داعش به افغانستان و دیگر نقاط مسلمان نقل مکان داده شدند؟ در این انفجار بیش از پنجاه نفر کشته شدند.

انفجار در ولایت کنر افغانستان یک کشته و 13 مجروح برجای گذاشتدر پی وقوع یک انفجار در ولسوالی (شهرستان) اسعدآباد، مرکز ولایت (استان) کنر در شرق افغانستان، فرمانده امنیت ولسوالی «شیگل» طالبان کشته و 13 تن دیگر مجروح

اتحادیه اروپا و مذاکرات برجام: مورا در ایران، بورل در آمریکا | DW | 14.10.2021دو سفر به دو مقصد: تهران و واشنگتن. تلاش دیپلماتیک اتحادیه اروپا برای پایان دادن به وقفه در مذاکرات کمیسیون مشترک برجام. جوزپ بورل راهی آمریکا شده است و انریکه مورا راهی ایران. مورا با علی باقری دیدار کرده است.

اجرای طرحی ابتکاری در آفریقا؛ پناهندگان بیابانی را در کامرون به جنگل بدل کردندیک پروژه بلندپروازانه جنگل‌کاری که توسط پناهندگان در میناوائوی کامرون انجام شده، یک منطقه وسیع از بیابان را به جنگل تبدیل کرده است.

بیل کلینتون در بیمارستانی در کالیفرنیا بستری شدبیل کلینتون، رئیس جمهوری پیشین آمریکا، به‌دلیل ابتلا به نوعی عفونت «غیرمرتبط با بیماری کووید-19» در بیمارستانی در کالیفرنیا بستری شده است.خبرگزاری ابراز نگرانی

آخرین به روزرسانی:Shareدر پی وقوع یک انفجار در یک مسجد شیعیان در شهر قندهار در جنوب افغانستان 32 نفر کشته و 53 تن دیگر زخمی شدند.

گفته شده که این انفجار در مسجد «امام بارگاه فاطمیه» در شهر قندهار رخ داده است.شماری از رسانه‌های داخلی افغانستان گزارش داده‌اند دست‌کم دو انفجار در داخل و مقابل دروازه ورودی این مسجد به وقوع پیوسته‌ است.

یک منبع پزشکی در بیمارستان حوزوی قندهار به روزنامه «اطلاعات روز» افغانستان، گفته است تاکنون 32 کشته و 53 مجروح از محل این انفجار به این بیمارستان انتقال یافته‌اند.

عامل این انفجار تاکنون مشخص نشده، اما گمان می‌رود که یک حمله انتحاری بوده است.

سخنگوی وزارت داخله طالبان گفته است یک نیروی ویژه برای تحقیقات بیشتر این رویداد به محل انفجار اعزام شده است.

در هفته‌های اخیر که گروه طالبان به قدرت رسیده‌ حملات و انفجارهایی در شهرهای مختلف این کشور رخ داده است که اغلب گروه «داعش خراسان»، مسئولیت آنها را برعهده گرفته است.

در حمله مرگبار اخیر «داعش» به نمازگزاران در مسجد سیدآباد ولایت کندز، 150 شهروند شیعه و هزاره افغانستانی کشته و 200 تن دیگر مجروح شدند.