انفجار بمب در شمال سوریه چند کشته و زخمی بر جای گذاشت

12/11/1399 06:46 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. در انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در شمال سوریه دست کم پنج نفر کشته و شماری دیگر مجروح شدند. به گزارش رویترز در روز شنبه ۱۱ بهمن،‌ این خبر را وزارت دفاع ترکیه و دفاع مدنی محلی اعلام کرد. این انفجار در شهر عفرین در شمال سوریه روی داده است.

وزارت دفاع ترکیه با انتشار بیانیه‌ای گفته است که این بمب در منطقه‌ای صنعتی در مرکز شهر منفجر شد و ۲۲ نفر نیز زخمی شدند.

این بیانیه شبه‌نظامیان گروه کردی «یگان‌های مدافع خلق سوریه» را مسئول حمله معرفی کرده است؛ اما آن گروه واکنشی فوری به این اتهام نشان نداده است. ترکیه با یگان‌های مدافع خلق سوریه دشمن است و آن را سازمانی تروریستی و مرتبط با «حزب کارگران کردستان» می‌داند. ترکیه یک حضور بزرگ نظامی در شمال سوریه دارد و هزاران نیرو در حمایت از شورشیان سوری مستقر کرده است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

انفجار بمب در شمال سوریه یک کشته به جا گذاشت

یک روحانی در پی انفجار بمب در شهر تالقان افغانستان کشته شدرئیس شورای علمای تخار در شمال افغانستان در پی انفجار بمب در شهر تالقان مرکز این ولایت کشته شد. - خبرگزاری آناتولی

انفجار بمب در نزدیکی یک مدرسه در کابل دست‌کم ۲۵ کشته و ۷۵ زخمی برجای گذاشتانفجار بمب در نزدیکی یک مدرسه در کابل دست‌کم ۲۵ کشته و ۷۵ زخمی برجای گذاشت جزئیات بیشتر🔽 درودها دوستان فردا یکشنبه 9.5.2021 درویش بر پاپ اعظم 26.9.1442 next one یا بعدی بر درویش 19.2.1400 خورشید بر پاپ بانو بسیار ناراحت و غمگینم ، مادرم هم بسیار ناراحته لحظاتی پیش خبر آمد تعداد پرکشیدگان که اکثرا دانش آموزان دختر هستن 53تن هست خدایاریشه ظلم طالبان و داعش رو خشک کن

سه غیرنظامی بر اثر انفجار بمب در قندهار افغانستان جان باختندبر اثر انفجار بمب کنار جاده‌ای در شهرستان پنجوایی ولایت قندهار افغانستان 3 غیر نظامی کشته شدند. - خبرگزاری آناتولی

انفجار بمب در افغانستان: 25 نفر جان باختندبر اثر انفجار بمب در مقابل یک مدرسه در کابل، پایتخت افغانستان موقع افطار 25 نفر جان باختند.

عفرین، سوریه - آرشیو

در انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در شمال سوریه دست کم پنج نفر کشته و شماری دیگر مجروح شدند.

به گزارش رویترز در روز شنبه ۱۱ بهمن،‌ این خبر را وزارت دفاع ترکیه و دفاع مدنی محلی اعلام کرد.

این انفجار در شهر عفرین در شمال سوریه روی داده است. وزارت دفاع ترکیه با انتشار بیانیه‌ای گفته است که این بمب در منطقه‌ای صنعتی در مرکز شهر منفجر شد و ۲۲ نفر نیز زخمی شدند.

این بیانیه شبه‌نظامیان گروه کردی «یگان‌های مدافع خلق سوریه» را مسئول حمله معرفی کرده است؛ اما آن گروه واکنشی فوری به این اتهام نشان نداده است.

ترکیه با یگان‌های مدافع خلق سوریه دشمن است و آن را سازمانی تروریستی و مرتبط با «حزب کارگران کردستان» می‌داند. ترکیه یک حضور بزرگ نظامی در شمال سوریه دارد و هزاران نیرو در حمایت از شورشیان سوری مستقر کرده است.

خبرهای دیگر ...