انفجار بزرگی یک انبار مهمات در شمال بغداد را لرزاند

30/05/1398 12:29:00 ق.ظ

گزارش ها حاکی از وقوع انفجار بزرگی در یک انبار مهمات متعلق به یک گروه شبه نظامی مورد حمایت ایران در شمال بغداد در روز سه شنبه است. نخست وزیر اسرائیل پیشتر تلویحا دست داشتن کشورش در حمله به مراکز شبه‌نظامیان عراقی وابسته به ایران را تایید کرده بود.

گزارش ها حاکی از وقوع انفجار بزرگی در یک انبار مهمات متعلق به یک گروه شبه نظامی مورد حمایت ایران در شمال بغداد در روز سه شنبه است. نخست وزیر اسرائیل پیشتر تلویحا دست داشتن کشورش در حمله به مراکز شبه‌نظامیان عراقی وابسته به ایران را تایید کرده بود. پنجره همرسانی را ببندید AFP Image caption گروه‌های حشد الشعبی برای مقابله با داعش تاسیس شدند اما...

پنجره همرسانی را ببندید AFP Image caption گروه‌های حشد الشعبی برای مقابله با داعش تاسیس شدند اما به گفته منابع اسرائیلی ایران در صدد استفاده از آنها علیه اسرائیل است گزارش ها حاکی از وقوع انفجار بزرگی در یک انبار مهمات متعلق به یک گروه شبه نظامی مورد حمایت ایران در شمال بغداد در روز سه شنبه است.

این درحالی است که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، پیشتر در روز سه شنبه تلویحا دست داشتن این کشور در حمله به مراکز شبه‌نظامیان عراقی وابسته به دولت ایران را تایید کرده بود. این تازه ترین مورد از یک رشته انفجارهای مرموزی است که در هفته های اخیر در پایگاه های نظامی و انبارهای مهمات در اطراف عراق متعلق به حشد شعبی روی می دهد. این همان گروهی است که در کنار نیروهای مسلح عراق در مقابل نیروهای گروه"دولت اسلامی" (داعش) جنگیده است.

یک مقام عراقی به آسوشیتدپرس گفت که انفجار سه شنبه هم در یک انبار متعلق به حشد شعبی روی داد. وزارت دفاع غیرنظامی عراق در بیانیه ای گفت که انفجار سه شنبه در نزدیکی پایگاه هوایی بلاد اتفاق افتاد.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

رفیق‌کلاغ و سیزیف | سید‌شهاب‌الدین طباطبایی

پیرکلاغ دو دنیا دیده‌ای که 12 سال از رفاقت‌مان با هم می‌گذرد و سنی به قدمت دوران حضور آدم و حوا در زمین دارد، مطابق رسم هر سال، ظهر آخرین روز اسفند به دیدنم آمد. او همان کلاغی است که به قابیل یاد داد چطور برادرش هابیل را زیر خاک چال کند، او اخیرا مأمور پرونده‌های مردگان معروف در آن دنیا شده است. روزهای آخر اسفند، اگر همه سال هم تلخ و غصه‌دار و خاکستری و عجیب بگذرد، رنگ‌و‌رو و بوی دیگری دارد. روزهای پایان اسفند اغلب رگه‌هایی از امید و تلاش دارد؛ حتی در روز آخر سالی که تقریبا اکثر روزهایش بد گذشته باشد هم می‌توان چیزی برای امیدوار‌بودن پیدا کرد. لابه‌لای حرف‌های معمولی‌مان درباره اتفاقات غیرطبیعی این چند وقت، او روایت عجیبی از سرنوشت یکی از سرشناس‌ترین و بدنام‌ترین محکومان تاریخ برایم گفت. خبرهایی از برزخ جدید سیزیف داشت. می‌گفت مدتی است سیزیف به‌طور موقت به محل جدیدی برای گذراندن دوران برزخ و مجازات معروفش منتقل شده است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

انفجار یک انبار دیگر مهمات حشد الشعبی در شمال عراق | DW | 20.08.2019به گزارش مقامات رسمی عراق انفجاری در یک انبار مهمات متعلق به 'یک گروه شبه نظامی تحت حمایت ایران در شمال عراق' رخ داده است. خبرگزاری‌های عراق از حمله پهپادی به انبار مهمات حشد الشعبی یا انفجار در داخل انبار نوشته‌اند.

در یک سال اخیر اتفاق افتاد؛ افزایش ۵۰۰ درصدی قیمت مسکن در شهرهای اطراف تهراندر یک سال اخیر اتفاق افتاد؛ افزایش ۵۰۰ درصدی قیمت مسکن در شهرهای اطراف تهران بانک مرکزی ایران پیشتر اعلام کرده بود که متوسط قیمت یک متر مربع واحد مسکونی در تهران تیرماه امسال به ۱۳ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسید که ۹۱.۵ درصد بیش از تیر پارسال است.

تماس تلفن ثابت به ثابت در سراسر کشور در عید غدیر رایگان استتماس تلفن ثابت به ثابت در سراسر کشور در عید غدیر رایگان است شرکت مخابرات ایران تماس تلفن ثابت به ثابت در سراسر کشور در عید غدیر خم را رایگان اعلام کرد.

تجمع اعتراضی به «کشتار سگ‌ها» در تهران با بازداشت معترضین به پایان رسیدتجمع اعتراضی حامیان حقوق حیوانات که مقابل شهرداری تهران برگزار شده بود، به خشونت کشید و چندین نفر نیز بازداشت شدند. در پی انتشار فیلمی از «کشتار سگ‌ها با تزریق اسید» در کهریزک، جمعی از حامیان حقوق ح

نتانیاهو در مورد حمله به مراکز حشد الشعبی: ایران در هیچ کجا مصون نیستنخست وزیر اسرائیل در مورد ارتباط کشورش با حملات 'مشکوک' به مراکز شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران در عراق، با اظهار اینکه 'رژیم ایران اسرائیل را به نابودی تهدید می‌کند' گفته است که 'ایران در هیچ کجا مصون نیست' و اسرائیل هرکجا لازم باشد وارد عمل شده و خواهد شد. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، تلویحا دست داشتن این کشور در حمله به مراکز شبه‌نظامیان عراقی وابسته به دولت ایران را تایید کرده است.

انفجار در پایگاه حشد الشعبی در شمال عراقچند انفجار پیاپی در انبارهای حشدالشعبی در نزدیکی پایگاه هوایی بلد در استان صلاح‌الدین در شمال بغداد رخ داد. - خبرگزاری آناتولی