انفجار «یک انبار مهمات حزب‌الله» در جنوب لبنان

01/07/1399 06:46:00 ب.ظ

انفجار «یک انبار مهمات حزب‌الله» در جنوب لبنان جزئیات بیشتر🔽

برخی خبرنگاران مستقل در جنوب لبنان ضمن انتشار ویدیوهایی از این حادثه گفته‌اند که صدای چند انفجار دیگر در روستاهای مجاور با «عین قانا» نیز شنیده شده است. خبرگزاری تسنیم به نقل از یک فعال رسانه‌ای و خبرنگار سابق شبکه العالم اعلام کرد که انفجار عین قانا...

خبرگزاری تسنیم به نقل از یک فعال رسانه‌ای و خبرنگار سابق شبکه العالم اعلام کرد که انفجار عین قانا در ساختمانی متعلق به یک موسسه فعال در رمینه مین روبی و جمع‌آوری بقایای مانده از جنگ روی داده است. این رسانه‌ نزدیک به سپاه پاسداران ایران همچنین به نقل از دبیرکل هلال احمر لبنان نوشت که بر اساس اطلاعات اولیه انفجار عین قانا تلفاتی در پی نداشته است.

رویترز در گزارش خود اعلام کرده که وقوع انفجار در یک ساختمان متعلق به حزب‌الله به صورت ضمنی به تایید یکی از اعضای این جنبش قرار گرفته اما فرد یاد شده از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرده است. گفته می‌شود که نیروهای وابسته به جنبش حزب‌الله با ایجاد یک حصار امنیتی دسترسی خبرنگاران به محل حادثه را مسدود کرده‌اند.

دیلی استار به نقل از منابع آگاه در لبنان که نامی از آنها به میان نیامده اعلام کرده که در این حادثه دست کم ۴ نفر جان باخته‌اند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

عقلانیت یک روش است نه یک فراورده | مصطفی ملکیان

مدت‌های زیادی بود که می‌خواستم با استاد ملکیان گفت‌وگو کنم و از او در مورد اخلاق، زندگی متدینانه و توقع دور از انتظار برخی شهروندان در مختصات اجتماعی امروز ایران بپرسم که به شکل عجیبی می‌خواهند سایر مردم در همسویی با آنان زیست اخلاقی را برای خود معنا کنند. ملکیان معتقد است روشنفکری اسلامی، از زمانِ بنیان‌گذارش سید‌جمال‌الدین اسدآبادی، تا الان، فواید و سودهایی برای جوامع اسلامی داشته، ولی اگر بخواهیم در باب ریشه روشنفکری اسلامی داوری کنیم و بگوییم آیا اصلا این پروژه روی هم رفته پروژه‌ای سودمند یا زیانمند بوده، به نظر من زیان‌مند بوده است. به اعتقاد من روشنفکری دینی پروژه‌ای ناموفق است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

اخی با این دست بگیری با اون دست باید پس بدی امید نهایی شدن انفجار اصلیته حزب الله امیدوارم‌ کسی کشته نشده باشه

برای اولین بار در لبنان موارد ابتلای روزانه به کرونا از 1000 نفر گذشت

کرونا در ایران؛ فوت 178 بیمار و ثبت 3712 مبتلای جدید در یک روزکرونا در ایران؛ فوت 178 بیمار و ثبت 3712 مورد جدید ابتلا در یک روز

روند صعودی کرونا در کشور / شروع پیک بیماری در ۱۰ استانروند صعودی کرونا در کشور بنابر اعلام کمیته اپیدمیولوژی بیماری کرونا، روند بروز کووید - ۱۹ در کشور و در هفته منتهی به ۲۸ شهریور ماه صعودی بوده و ۱۰ استان نیز شاهد شروع پیک بیماری هستند. وقتی بهتون میگفتن این هیئتهای مسخره را راه ندازید ببرای نیافتاده این اتفاقات که تبدیل به فاجعه شده، بود ولی به عقب مانده را که نمیشه چیزی فهماند.

کرونا در ایران؛ فوت 177 نفر و ثبت 3341 بیمار جدید در یک روزکرونا در ایران؛ فوت 177 نفر و ثبت 3341 بیمار جدید در یک روز

بارندگی کم‌سابقه در گیلان؛ روستاهای اطراف تالش در محاصره سیل - BBC News فارسیبارندگی‌های کم سابقه شب گذشته در استان گیلان، مناطق غربی این استان را یا در محاصره سیل قرار داد یا خیلی از مناطق را دچار آبگرفتگی کرد.

کرونا در ایران؛ ثبت رکوردی تازه در تعداد مبتلایان