انفجار مین در نیجریه؛ 7 نفر کشته شدند

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بر اثر انفجار مین کنار جاده ای در ایالت بورنوی نیجریه 7 نفر کشته شدند. - خبرگزاری آناتولی

ابوجا/خبرگزاری آناتولی

یک مقام امنیتی در نیجریه به خبرنگار آناتولی گفت: بر اثر انفجار مین کنار جاده ای در ایالت بورنوی این کشور 7 نفر کشته شدند. تاکنون فردی یا گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است اما پیش از این گروه تروریستی بوکو حرام، این مناطق را مورد حمله قرار داده اند. هفته گذشته نیز در حمله گروه تروریستی بوکو حرام در روستای ماگومری واقع در ایالت بورنو 5 نظامی جان خود را از دست دادند.

لازم به ذکر است بوکوحرام در سال 2000 اعلام موجودیت کرد و از سال 2009 تاکنون با انجام اقدامات خشونت‌آمیز بیش از 20 هزار نفر را کشته است. این گروه تروریستی از سال 2015 در کشورهای کامرون، بنین، چاد، نیجر و نیجریه اعمال تروریستی انجام می‌دهد. بر اثر حملات این گروه به منطقه دریاچه چاد حداقل 2 هزار نفر کشته شده اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حمله بوکوحرام در نیجریه 14 کشته به جا گذاشتدر حمله گروه تروریستی بوکوحرام به یک پایگاه نظامی در نیجریه 14 سرباز ارتش این کشور کشته شدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دست کم ۲۰ نفر در زمین لرزه ۶.۵ ریشتری اندونزی کشته شدندزمین لرزه شدید در استان ملوک واقع در شرق اندونزی دست کم ۲۰ کشته برجای گذاشت و به بیمارستان ها، پل ها و ساختمان ها و تاسیسات دیگر آسیب زد. به گزارش رویترز، مقامات و شاهدان گفتند که مردم در پی این زمی
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

اردوغان: 8 نفر به طور خفیف در زلزله استانبول مصدوم شدنداردوغان: 8 نفر به طور خفیف در زلزله استانبول مصدوم شدند اردوغان: به رغم زمین_لرزه نسبتا شدیدی که اتفاق افتاد، اطلاعی غیر از خسارات کوچک که باعث ناراحتی شود، دریافت نکردیم.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سه نفردر حمله به بنیاد معارف ترکیه در موگادیشو زخمی شدندسه نفر در پی حمله به خودروی متعلق به بنیاد معارف ترکیه در موگادیشو، پایتخت سومالی زخمی شدند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پلیس مسئول تصادفات نیست/ جان‌باختن 2 نفر و معلولیت 8 نفر در هر ساعترئیس پلیس راهور ناجا گفت: زیبنده کشور ما نیست ۲ نفر در هر ساعت جان خود را از دست دهند و ۸ نفر معلول شوند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

خروج قطار از ریل در محور زاهدان به تهران/ کشته شدن ۳ نفر/ افزایش مصدومان حادثه به ۳۵ تنمدیرکل بحران استان سیستان و بلوچستان از کشته شدن ۳ نفر بر اثر خروج قطار از ریل و افزایش مصدومان حادثه به ۳۵ تن خبر داد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »