انفجار شدیدی کابل را لرزاند

11/06/1398 09:21:00 ب.ظ

گزارش ها از کابل حاکی است که عصر دوشنبه انفجار بزرگی در حوالی ناحیه ای که وزارتخانه های دولتی و سفارتخانه های خارجی قرار دارد روی داده است. وزارت داخله افغانستان می گوید انفجار ناشی از حمله انتحاری بوده است.

گزارش ها از کابل حاکی است که عصر دوشنبه انفجار بزرگی در حوالی ناحیه ای که وزارتخانه های دولتی و سفارتخانه های خارجی قرار دارد روی داده است. وزارت داخله افغانستان می گوید انفجار ناشی از حمله انتحاری بوده است. پنجره همرسانی را ببندید گزارش ها از کابل حاکی است که عصر دوشنبه انفجار بزرگی در حوالی ناحیه ای که وزارتخانه های دولتی و سفارتخانه های خارجی قرار دارد روی داده است.

وزارت داخله افغانستان تایید کرد که انفجار در نزدیکی"گرین ولیج"، مجتمع بزرگی در شرق شهر که مورد استفاده سازمان های خارجی است، روی داد.

نصرت رحیمی سخنگوی وزارت داخله گفت که حادثه ناشی از انفجار یک خودروی بمبگذاری شده بود که در حدود ساعت ۹:۴۵ شب روی داد. این ناحیه در ماه ژانویه هدف حمله یک کامیون بمبگذاری شده قرار گرفته بود که به مرگ ۴ نفر منجر شد.

خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت که صدای انفجار شدید بوده و شیشه های ساختمان ها و خانه ها تا چندین کیلومتر دورتر را لرزانده است. بنابه این گزارش بعد از این انفجار صدای تیراندازی شنیده شده و دود غلیظ سفیدی بر فراز ناحیه دیده می شود. headtopics.com

هنوز کسی مسئولیت حمله را به عهده نگرفته یا اطلاعاتی درباره مجروحان یا کشته های احتمالی انفجار در دست نیست. این انفجار درحالی روی داد که زلمی خلیلزاد دیپلمات آمریکایی به کابل سفر کرده است تا اشرف غنی رئیس جمهور این کشور را در جریان جزییات پیش نویس صلح با طالبان قرار دهد.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

حقوق بشر برای سال آتی هم کماکان اثرگذار است | مصطفی علایی

با توجه به روندی که در سال ۱۴۰۱ در موضوع حقوق بشر طی شد، به نظر می‌رسد این مقوله تأثیراتی جدی بر عرصه سیاست خارجی و دیپلماسی ایران داشته است. در کنار آن، درهم‌تنیدگی حقوق بشر با حوزه سیاسی، دیپلماتیک و حتی امنیتی سبب شد برخی این اعتقاد را پیدا کنند که مبحث حقوق بشر در قبال ایران یک ماهیت سیاست‌زده و امنیت‌زده پیدا کند. بر همین اساس، موضوع حقوق بشر در سال گذشته بر دو محور دیگر یعنی جنگ اوکراین و بحث پهپاد و نیز وضعیت پرونده هسته‌ای و اختلاف‌های پادمانی، سایه انداخت و این مقوله (حقوق‌بشر) به یک ضلع و پارامتر سوم برای فشار بر ایران تبدیل شد. اگر‌چه در ادوار مختلف همواره حقوق بشر مورد تأکید همه کشورها بوده است، اما چه شد که سال گذشته حساسیت‌ها در‌این‌باره بیشتر شد؟محور گفت‌وگوی «شرق» با مصطفی اعلایی، سفیر اسبق ایران در ونزوئلا، دیپلمات سابق ایران در نمایندگی‌های ایران در سازمان ملل قرار گرفت. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

توجه به خواسته‌های متولدین ۸۰ از اولویت‌های فرهنگی کشور است/ صداوسیما همچنان مقبول جامعه استدبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به ورود دهه هشتادی‌ها به دانشگاه‌ها از مهر ماه سال جاری، اظهار کرد: این 18 ساله‌ها ظرفیت‌های فرهنگی متنوع و خواسته‌های فرهنگی متفاوتی دارند و هر کدام دارای سبک زندگی اجتماعی منحصر به فرد و متفاوتی هستند؛ توجه به این نسل بسیار مهم است و باید به خواسته‌ها و نیازهای فرهنگی آنها توجه کنیم.

لاریجانی: کار بانک‌ها در اخذ طلب از ضامن وام گیرنده، اشتباه استرئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اخذ طلب از ضامن، در گام اول اشتباه است، گفت: اکنون بانک‌ها به جای آن که ابتدا طلب خود را از وثیقه برداشت کنند مستقیم به سراغ ضامن رفته و یقه آن را می‌گیرند.

ریزش نرخ مسکن ادامه‌دار است /مظنه خانه‌های تهران پس از افت قیمت‌هاعضو کمیسیون عمران مجلس درباره وضعیت بازار مسکن گفت: مجموعه شواهد نشان می‌دهد که افت قیمت مسکن در بازار مقطعی و موقتی نیست و این روند ادامه خواهد داشت.

شخصیت روحانی «وقت صبح» واقع‌گراتر از نقش‌های مشابه است/ دنبال سلبریتی‌ها نبودیمجواد میرزا آقازاده با بیان اینکه از بازیگرانی در «وقت صبح» دعوت کرده که نه سلبریتی که چهره‌هایی با بازی باورپذیر باشند، گفت: سعی کردیم شخصیت روحانی این مجموعه را همانطوری نشان دهیم که در جامعه حضور دارد.

موسوی: ایران مایل است به دیپلماسی فرصتی دیگر بدهد/فرصت‌ها خیلی زود از دست می‌روندسخنگوی وزارت خارجه: ایران مایل است به دیپلماسی فرصتی دیگر بدهد. اگرچه باید توجه داشته باشیم که فرصت‌ها خیلی زود از دست می‌روند

لهستان در آستانه احراز شرایط لازم برای برنامه «چشم‌پوشی از روادید» آمریکا استلهستان در آستانه احراز شرایط لازم برای برنامه «چشم‌پوشی از روادید» آمریکا است به گزارش خبرگزاری رویترز، آقای پنس این اظهارات را روز دوشنبه ۱۱ شهریور ماه پس از دیدار با آندری دودا، رئیس جمهوری لهستان، ایراد کرد.