انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در جاده مکروریان اول شهر کابل؛ دستکم ۱۰ کشته و ۴۲ زخمی

14/06/1398 09:27 ق.ظ

انفجار در شهر کابل

وزارت داخله/کشور افغانستان می‌گوید در نتیجه انفجار یک خودروی بمب‌گزاری شده در در ساحه جاده عمومی مکروریان اول، در نزدیکی چهار راه عبدالحق در مربوطات حوزه نهم امنیتی شهر کابل دستکم ۱۰ نفر کشته و ۴۲ نفر دیگر زخمی شده‌اند. وزارت داخله/کشور افغانستان می‌گوید در نتیجه انفجار یک خودروی بمب‌گزاری شده در حوزه نهم امنیتی شهر کابل دستکم ۱۰ نفر کشته و ۴۲ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت کشور افغانستان در صفحه توییترش نوشته که این انفجار حوالی ساعت ۱۰ صبح امروز در ساحه جاده عمومی مکروریان اول، در نزدیکی چهار راه عبدالحق در مربوطات حوزه نهم رخ داده است.جزئیات حمله تروریستی امروز:

حوالی ساعت 10:10 قبل از ظهر امروز یک موتر نوع تونس در مربوطات حوزه نهم امنیتی پولیس شهر کابل در ساحه سرک عمومی مکروریان اول نزدیک چهاراهی عبدالحق منفجر گردیده. در نتیجه این حمله تروریستی به تعداد 10 تن از افراد ملکی شهید و 42 تن دیگر زخمی شدند.پایان پست توییتر شماره از @NasratRahimi12

آقای رحیمی گفته که در نتیجه این رویداد ۱۲ خودروی افراد ملکی تخریب شده است. مسئولین بیمارستان وزیر محمد اکبرخان به بی‌بی‌سی گفته‌اند که تاکنون ۴ کشته و ۳۰ زخمی از انفجار امروز به این بیمارستان منتقل شده‌اند. headtopics.com

ادامه مطلب:
bbcpersian »

انفجار در منطقه محل استقرار شرکت‌های خارجی در کابل ۱۶ کشته در پی داشتانفجار یک خودرو بمب‌گذاری شده در منطقه سبز کابل دست‌کم ۱۶ کشته بر جای گذاشت.\r\n به گزارش رویترز، حمله طالبان به یک ساختمان در کابل، پایتخت افغانستان که محل استقرار شرکت‌های خارجی بوده است منجر به کشته

سرعت خودروی جدید «بوگاتی» باز هم رکورد زد؛ ۴۹۰ کیلومتر در ساعتسرعت خودروی جدید «بوگاتی» باز هم رکورد زد؛ ۴۹۰ کیلومتر در ساعت این شرکت ضمن انتشار تصاویر این آزمایش هیجان انگیز در شبکه های اجتماعی خود، از راننده، طراحان، و کلیه دست اندرکاران این پروژه نامتعارف قدردانی کرد.

'نقش زنان در حرکت‌های اعتراضی دو سال گذشته پررنگ‌‌تر شده' | DW | 03.09.2019سازمان گزارشگران بدون مرز ایران را بزرگترین زندان زنان روزنامه‌نگار و شهروندخبرنگار اعلام کرده است. شیوا نظرآهاری فعال حقوق زنان درباره علت فشارهای جدید بر زنان روزنامه‌نگار با دویچه‌وله گفت و گو کرده است. در اینجا بشنوید:

تاکنون جسد ۲۵ جان‌باخته آتش‌سوزی یک کشتی گردشگری در کالیفرنیا کشف شده استرسانه های آمریکا گزارش دادند که غواصان جسد ۲۵ نفر از جان باختگان حادثه آتش سوزی در یک کشتی گردشگری در آ‌ب‌های ساحلی جزیره سانتا کروز کالیفرنیا را یافته‌اند.\r\n خبرگزاری رویترز روز سه‌شنبه ۱۲ شهریور با

لحظه انهدام مین‌های حوثی پاکسازی شده در الحدیده یمنیگان‌های مهندسی وابسته به نیروهای مشترک یمن دوشنبه 2 سپتامبر مقادیر زیادی از مین‌ها، مواد منفجره و

زنی که در تهران خودسوزی کرد «هنگام ورود به ورزشگاه» بازداشت شده بودخواهر زنی که به تازگی مقابل یکی از دادسراهای تهران خودسوزی کرد، گفت خواهرش اسفندماه سال گذشته هنگام ورود به ورزشگاه_آزادی بازداشت شده بود.

این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شودEPAمسئولین بیمارستان وزیر محمد اکبرخان به بی‌بی‌سی گفته‌اند که تاکنون ۴ کشته و ۳۰ زخمی از انفجار امروز به این بیمارستان منتقل شده‌اند.

وزارت داخله/کشور افغانستان می‌گوید در نتیجه انفجار یک خودروی بمب‌گزاری شده در حوزه نهم امنیتی شهر کابل دستکم ۱۰ نفر کشته و ۴۲ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت کشور افغانستان در صفحه توییترش نوشته که این انفجار حوالی ساعت ۱۰ صبح امروز در ساحه جاده عمومی مکروریان اول، در نزدیکی چهار راه عبدالحق در مربوطات حوزه نهم رخ داده است.جزئیات حمله تروریستی امروز:

حوالی ساعت 10:10 قبل از ظهر امروز یک موتر نوع تونس در مربوطات حوزه نهم امنیتی پولیس شهر کابل در ساحه سرک عمومی مکروریان اول نزدیک چهاراهی عبدالحق منفجر گردیده.

در نتیجه این حمله تروریستی به تعداد 10 تن از افراد ملکی شهید و 42 تن دیگر زخمی شدند.پایان پست توییتر شماره از @NasratRahimi12

آقای رحیمی گفته که در نتیجه این رویداد ۱۲ خودروی افراد ملکی تخریب شده است.

مسئولین بیمارستان وزیر محمد اکبرخان به بی‌بی‌سی گفته‌اند که تاکنون ۴ کشته و ۳۰ زخمی از انفجار امروز به این بیمارستان منتقل شده‌اند.

گروه طالبان مسئولیت این رویداد را به عهده گرفته است. ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان در صفحه توییترش نوشته که این انفجار در نزدیکی نظام قراول ریاست چهل استخبارات در کابل رخ داده و هدف آن کاروان حامل نیروهای خارجی بوده است.