انفجار در پایتخت افغانستان دست‌کم ۹ کشته برجای گذاشت؛ تعدادی زن و کودک مجروح شدند

30/09/1399 05:47 ب.ظ

🔺انفجار در پایتخت افغانستان دست‌کم ۹ کشته برجای گذاشت؛ تعدادی زن و کودک مجروح شدند ⚡️ انفجار یک بمب در شهر کابل به مرگ دست‌کم ۹ نفر و زخمی شدن ۲۰ نفر در روز یکشنبه ۳۰ آذر منجر شد.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. مقامات محلی می‌گویند در این بمبگذاری که ساعت ده صبح در پایتخت افغانستان روی داد، کاروان خودروهای «خان محمد وردک» عضو پارلمان افغانستان هدف قرار گرفت که او نیز زخمی شد. این دومین حمله به یک عضو پارلمان افغانستان در روزهای اخیر است.

۲۲ آذر، «توفیق وحدت» عضو پارلمان أفغانستان هدف گرفت که خود او در خودرو نبود اما برادر و راننده او زخمی شدند و یک نفر دیگر کشته شد.

مسعود اندرابی وزیر کشور افغانستان روز یکشنبه بعد از بازدید از محل انفجار به خبرنگاران گفت که تحقیقات درباره انگیزه و عوامل پشت این بمبگذاری در حال انجام است. هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

مایک پمپئو: واضح است روسیه در حملات سایبری اخیر در آمریکا دست داشته است🔺مایک پمپئو: واضح است روسیه در حملات سایبری اخیر در آمریکا دست داشته است ⚡️وزیر خارجه ایالات متحده روسیه را مسئول حملات سایبری گسترده اخیر به سامانه‌های کامپیوتری دولت آمریکا دانست و گفت: «کاملا واضح است که روس‌ها در این فعالیت‌ها دست داشتند. رئیس باند (ترامپ) سعی در کمرنگ و کم اثر بودن حملات سایبری به نهادهای دولتی امریکا دارد و روسیه را هم تطهیر می کند! در حالیکه وزیر خارجه باند (پومپئو) آنرا به روسیه نسبت می دهد!😇😅 لااقل بگویید این دو ابله با هم هماهنگ کنند!!😇😅

روزهای سختی در پیش است/تخت‌های بیمارستان‌ها در حال پر شدن استوزیر بهداشت در صفحه اینستاگرام خود نوشت: روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی به شدت نگرانند چرا که بیمارانشان در حال افزایش و تخت‌های بیمارستان ها در حال پر شدن است.

توفان توییتری در دفاع از محمد نوری‌زاد که جانش در زندان در خطر است

انفجار در نزدیکی سفارت اسرائیل در دهلی نو 'عملیات تروریستی بوده است' | DW | 29.01.2021در سالروز آغاز روابط دیپلماتیک اسرائیل و هند بمب کم‌قدرتی در نزدیکی سفارت اسرائیل در دهلی‌نو منفجر شد. در این حادثه کسی کشته یا زخمی نشده است. سرویس‌های امنیتی دو کشور این اقدام را 'تروریستی‌' خواندند.

ایران به دست‌داشتن در انفجار دهلی‌نو در برابر سفارت اسرائیل متهم استروزنامه «ایندیا تودی» به نقل از منبعی در پلیس هند نوشت: نامه‌ای خطاب به سفیر اسرائیل در محل انفجار مرگ بر خامنه ای مرگ بر سپاه شیاطین ان قلاب لعنت بر خمینی ضد خدا و ضد بشر بدبختهای ترسو ، جرئت رویارویی مستقیم هم ندارند، طوری ترقه میترکانند که مبادا از دماغ کسی خونی بیاید و بهانه دست اسرائیل نیفتد و بجایش خامنه‌ای را بترکاند منبع_موثق اسرائیل و آمریکا به خامنه‌ای پیغام داده‌اند اگر کوچکترین آسیبی به یکی از شهروندانشان ازطرف تروریستهایش برسد آنها مستقیما بیت و شخص خامنه‌ای را خواهند زد خاک بر سر خامنه‌ای ذلیل

دیدگاه | محور مقاومت در سوریه در برابر اسرائیل در هم شکسته استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. زارت خواهی دید یعنی محور شکسته اینقدر ترس داشت که جو بمبارانش کرد؟نکنه پمپئو با تمام مشنگیش راست گفت که امیدوارم بیابان رو بمباران نکرده باشند اسرائیل مگر وجود دارد ؟