انفجار کنترل‌شده چهار بمب غول‌پیکر از دوران جنگ جهانی دوم در آلمان | آلمان | DW | 31.01.2021

12/11/1399 05:09 ب.ظ

در مرکز شهر گوتینگن آلمان چهار بمب از بقایای جنگ جهانی دوم توسط کارشناسان به شکل کنترل شده منفجر شدند. این جنگ‌افزارها هنگام بازسازی یک ساختمان کشف شدند.

در مرکز شهر گوتینگن آلمان چهار بمب از بقایای جنگ جهانی دوم توسط کارشناسان به شکل کنترل شده منفجر شدند. این جنگ‌افزارها هنگام بازسازی یک ساختمان کشف شدند. به گزارش خبرگزاری آلمان انفجار کنترل‌شده بمب‌های هزار کیلوگرمی توسط کارشناسان و بدون پیامد ناگواری انجام شده است.

گرد محل انفجار چندین کانتینر حاوی کیسه‌های آب نصب شده بود تا از این طریق فشارهای حاصل از انفجار گرفته شود و به ساختمان‌های اطراف آسیبی وارد نشود.در این منطقه ایستگاه مرکزی راه‌‌‌آهن شهر هم قرار دارد که به مدت چند ساعت بسته شده بود.

شهرداری گوتینگن برای اطمینان از عدم آسیب به خیابان‌ها یا ساختمان‌های اطراف، با چند پهپاد تمامی منطقه را کنترل کرده است. در سال ۲۰۱۰ نیز در این شهر یک بمب صدوبیست‌کیلویی از بقایای جنگ جهانی دوم کشف شد. آن زمان سه تن از کارشناسان خنثی‌سازی بمب‌کشته شدند.

در مناطق گوناگون آلمان همواره جنگ‌افرارهای دوران جنگ پیدا و در صورت نیاز به‌صورت کنترل‌شده منفجر می‌شوند. آخرین مورد ده روز پیش در شهر بیرکنفلد در ایالت راینلندفالتس پیش آمد. کارگران ساختمانی در حین کار یک نارنجک دستی پیدا کردند که توسط کارشناسان خنثی شد. headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

کرونا در آلمان؛ برداشتن محدودیت‌ها طی چهار مرحله | DW | 02.03.2021محدودیت‌های مرتبط با پاندمی کرونا تا ۲۸ مارس ادامه می‌یابند. دولت فدرال و ایالت‌ها قصد دارند محدودیت‌ها را طی چند مرحله رفع کنند. برخی از سیاستمداران نسبت به لغو زودهنگام محدودیت‌ها هشدار داده،اند.

عضو سابق سرویس‌ اطلاعاتی سوریه در آلمان به چهار سال و نیم زندان محکوم شداین برای نخستین بار است که یکی از مقامات دولت سوریه به اتهام بدرفتاری،‌ سرکوب، شکنجه و قتل مخالفان در خارج از کشور محاکمه می‌شود. فقط ۴ و نیم سال :))

در آلمان از هر چهار نفر یک نفر دورکاری می‌کند | DW | 16.02.2021بر پایه تحقیقی تازه تقریبا یک چهارم شاغلین در آلمان در ماه ژانویه دورکاری کرده‌اند. آیین‌نامه جدید کار از خانه به تدریج در آلمان تأثیرات خود را نشان می‌دهد. کارشناسان اما در دورکاری پتانسیل بیشتری می‌بینند.

آلمان: گروه‌های راست افراطی آلمان با همفکران خود در سایر کشورها مرتبط هستنددولت آلمان اعلام کرد که گروه های راست افراطی فعال در این کشور با گروه‌های مشابه در دیگر کشورها در ارتباط هستند. - خبرگزاری آناتولی

سربازان افغان از چهار انفجار بزرگ در کابل و کاپیسا جلوگیری کردندوزارت دفاع ملی افغانستان یکشنبه 31 ژانویه اعلام کرد که از وقوع دو انفجار بزرگ در کابل و دو انفجار در

شامگاه شنبه، ۳۰ ژانویه (۱۱ بهمن) حدود هشت هزار تن از ساکنان مرکز شهر گوتینگن باید به‌طور موقت خانه‌هایشان را ترک می‌کردند، زیرا کارگران ساختمانی در این منطقه چهار بمب برجامانده از جنگ جهانی دوم را کشف کرده بودند.

به گزارش خبرگزاری آلمان انفجار کنترل‌شده بمب‌های هزار کیلوگرمی توسط کارشناسان و بدون پیامد ناگواری انجام شده است.

گرد محل انفجار چندین کانتینر حاوی کیسه‌های آب نصب شده بود تا از این طریق فشارهای حاصل از انفجار گرفته شود و به ساختمان‌های اطراف آسیبی وارد نشود.در این منطقه ایستگاه مرکزی راه‌‌‌آهن شهر هم قرار دارد که به مدت چند ساعت بسته شده بود.

شهرداری گوتینگن برای اطمینان از عدم آسیب به خیابان‌ها یا ساختمان‌های اطراف، با چند پهپاد تمامی منطقه را کنترل کرده است.

در سال ۲۰۱۰ نیز در این شهر یک بمب صدوبیست‌کیلویی از بقایای جنگ جهانی دوم کشف شد. آن زمان سه تن از کارشناسان خنثی‌سازی بمب‌کشته شدند.

در مناطق گوناگون آلمان همواره جنگ‌افرارهای دوران جنگ پیدا و در صورت نیاز به‌صورت کنترل‌شده منفجر می‌شوند. آخرین مورد ده روز پیش در شهر بیرکنفلد در ایالت راینلندفالتس پیش آمد. کارگران ساختمانی در حین کار یک نارنجک دستی پیدا کردند که توسط کارشناسان خنثی شد.

بمب‌های عمل‌نکرده؛ میراث به جای‌ مانده از جنگ جهانی دوم

کارشناسان پلیس روز جمعه (۲۰ آوریل) یک بمب عمل‌نکرده ۵۰۰ کیلویی به جا مانده از جنگ جهانی دوم را در برلین با موفقیت خنثی کردند. این بمب به هنگام عملیات ساخت و ساز در نزدیکی ایستگاه مرکزی قطار کشف شد. برای خنثی کردن این بمب از حدود ده هزار نفر خواسته شد تا خانه‌های خود را ترک کنند. ایستگاه مرکزی قطار و بخش‌هایی از شهر نیز به همین دلیل مسدود شدند.

بمب‌های عمل‌نکرده؛ میراث به جای‌ مانده از جنگ جهانی دوم

سوم سپتامبر ۲۰۱۷ بیش از ۶۰ هزار نفر در فرانکفورت مجبور به تخلیه خانه‌های خود شدند تا کارشناسان بتوانند بمبی به جای مانده از جنگ جهانی دوم را خنثی کنند. این گسترده‌ترین عملیات تخلیه از پایان جنگ جهانی دوم در آلمان بود. شهروندان زمان خنثی شدن بمب را در موزه‌ها و همچنین در فضای نمایشگاه فرانکفورت سپری کردند. برای این گروه از شهروندان غذا، آب آشامیدنی و امکانات استراحت فراهم شده بود.

بمب‌های عمل‌نکرده؛ میراث به جای‌ مانده از جنگ جهانی دوم

در سال ۲۰۱۶ در جریان تعطیلات کریسمس در شهر آگسبورگ یک بمب عمل‌نکرده که حدود دو تن وزن داشت، با موفقیت خنثی شد. عملیات خنثی‌سازی چندین ساعت طول کشید. نزدیک به ۵۴ هزار نفر از ساکنان شهر که مجبور به ترک خانه‌هایشان شده بودند، پس از دوازده ساعت اجازه بازگشت به خانه را پیدا کردند.

بمب‌های عمل‌نکرده؛ میراث به جای‌ مانده از جنگ جهانی دوم

اوت ۲۰۱۲ یک بمب عمل‌نکرده که از بمب‌افکنی آمریکایی در جریان جنگ جهانی دوم در شهر مونیخ فرود آمده بود، حادثه‌آفرین شد. تلاش‌های چندین ساعته برای خنثی کردن این بمب ۲۵۰ کیلویی جواب نداد و کارشناسان مجبور به منفجر کردن این بمب شدند. امواج ناشی از انفجار نمای بیرونی ساختمان‌ها را تخریب کرده و شیشه بسیاری از پنجره‌ها شکست. در سال ۲۰۱۷ در شهر اورانینبورگ نیز کارشناسان مجبور به استفاده از همین روش شدند.

بمب‌های عمل‌نکرده؛ میراث به جای‌ مانده از جنگ جهانی دوم

در سال ۲۰۱۰ در جریان یک عملیات ساده خنثی‌سازی در گوتینگن بمب به جای مانده از جنگ منفجر شد. در این حادثه سه کارشناس خنثی‌سازی جان خود را از دست دادند و چندین نفر زخمی شدند. چند سال پیش از آن نیز در شهر ولتسلار چند کارشناس خنثی‌سازی بمب در حادثه‌ای مشابه جان باختند. مجموعا از سال ۲۰۰۰ تا کنون یازده کارشناس خنثی‌سازی بمب در جریان عملیات کشته شده‌اند.

بمب‌های عمل‌نکرده؛ میراث به جای‌ مانده از جنگ جهانی دوم

بمب‌ها فقط زیر خاک نیستند، بلکه در دریای شمال و شرق آلمان و همچنین در آبهای داخلی هنوز مواد منفجره آن دوران در حال زنگ زدن هستند. طبق برآورد‌ها بیش از یک و نیم میلیون تن مواد منفجره در آبها‌ی آلمان است. ارتش نازی کمی پیش از پایان جنگ برای اینکه مواد منفجره به دست نیروهای متفقین نیفتد، اقدام به غرق کردن آنها کرد. پس از پایان جنگ نیز به دستور قدرت‌های پیروز بقیه مواد منفجره درون آب‌ها ریخته شدند.

بمب‌های عمل‌نکرده؛ میراث به جای‌ مانده از جنگ جهانی دوم

شهر کوبلنتس در جنگ جهانی دوم هدف حملات هوایی زیادی بود. مردم این شهر در سال ۱۹۹۹، ۲۰۱۱ و ۲۰۱۵ مجبور شدند برای خنثی‌سازی بمب‌های یافته‌شده دست به تخلیه خانه‌هایشان بزنند. در جریان عملیات تخلیه بمبی در رودخانه راین که از این شهر گذر می‌کند، تمام جمعیت ۴۵ هزار نفری این شهر در سال ۲۰۱۱ خانه‌هایشان را تخلیه کردند.

بمب‌های عمل‌نکرده؛ میراث به جای‌ مانده از جنگ جهانی دوم

در سال ۱۹۹۷ یک مین هوایی ۴۰ سنتنری (واحد اندازه‌گیری قدیمی که هر یک واحد آن برابر با ۵۰ کیلوگرم است) در شهر لوودویگزهافن پیدا شد. در پی این کشف ۲۶ هزار نفر مجبور به ترک خانه‌هایشان شدند که تا آن زمان این بزرگترین عملیات تخلیه در آلمان پس از جنگ به شمار می‌رفت. کارشناسان توانستند این بمب را با موفقیت خنثی کنند.