انفجار بیروت؛ پیشنهاد کمک دارویی و پزشکی به لبنان از سوی روحانی و ظریف - BBC News فارسی

انفجار بیروت؛ پیشنهاد کمک دارویی و پزشکی به لبنان از سوی روحانی و ظریف

05/08/2020 11:41:00 ق.ظ

انفجار بیروت؛ پیشنهاد کمک دارویی و پزشکی به لبنان از سوی روحانی و ظریف

به دنبال انفجار مهیب در بیروت به کشته شدن ده‌ها و جراحت صدها نفر و خرابی های گسترده در پایتخت لبنان انجامیده، حسن روحانی رئیس جمهور ایران در یک پیام کتبی و محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه، در یک تماس تلفنی به همتایان خود در لبنان از آمادگی ایران برای کمک های پزشکی و دارویی خبر داده‌اند.

پایان پست Twitter, 1آقای ظریف ساعاتی پس از انفجار، در توییتی به زبان عربی با قربانیان و بازماندگان آنها تسلیت گفته بود. عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران هم با انتشار تصویر پرچم های ایران و لبنان در کنار یکدیگر، با لبنان همدردی نشان داده است.شب گذشته ساعاتی پس از انفجار در بیروت، دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت و سرلشکر علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران هم به مردم لبنان تسلیت گفته بودند.

شاهزاده رضا پهلوی: فرصت کوبیدن واپسین میخ به تابوت جمهوری اسلامی فراهم شده است عفو بین‌الملل: «جنایات علیه بشریت» بر مراسم تحلیف رئيسی «سایه‌ای سهمگین» انداخته؛ افزایش انتقادها از سفر نماینده اتحادیه اروپا به تهران فرمانده ارتش بریتانیا: ایران خطای بزرگی مرتکب شده و باید به آن پاسخ بدهیم

آیت الله علی خامنه ای رهبر ایران هنوز واکنشی به انفجار مرگبار بیروت نشان نداده است.همزمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) خبر داده که بعد از انفجار مهیب بیروت، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران برای بازگرداندن مسافران ایرانی از این کشور مجوز پروازهای فوق‌العاده‌ای را گرفته که اولین آن امروز ساعت یک و چهل دقیقه به وقت تهران انجام می‌شود.

منبع تصویر،توضیح تصویر،انفجار بیروت بسیار شدید و خسارت بار بوده استبرای همدردی با قربانیان انفجار، امروز در لبنان عزای عمومی اعلام شده است. انفجار در آستانه صدور رای دادگاه مورد حمایت سازمان ملل متحد درباره کشته شدن رفیق حریری، نخست‌وزیر پیشین لبنان است که ۱۵ سال پیش ترور شد. headtopics.com

ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

در واکنش به رویدادهای اخیر در بلندی‌های جولان؛ اسرائیل به اهدافی در سوریه حمله کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

انفجار شدیدی در نزدیکی خانه سعد الحریری نخست وزیر سابق لبنان در مرکز بیروت رخ دادانفجار شدیدی در نزدیکی خانه سعد الحریری نخست وزیر سابق لبنان در مرکز بیروت رخ داد 🛑استاندار بیروت: انفجار امروز مانند بمباران «هیروشیما» و «ناکازاکی» بوده و آنچه اتفاق افتاد در لبنان بی‌سابقه است. 🛑در پی انفجار در بیروت یک ساختمان 3 طبقه کاملا تخریب شده و چندین نفر زیر آوار مانده‌اند.

ترکیه انفجار در بیروت را به دولت و ملت لبنان تسلیت گفتمعاون رئیس‌جمهور ترکیه انفجار در بیروت را به دولت و ملت لبنان تسلیت گفت. - خبرگزاری آناتولی

انفجار بیروت| صبح بعد از انفجار در پایتخت لبنان چه می‌گذرد؟صبح بعد از انفجار در بیروت چه می‌گذرد؟ حمد حسن، وزیر بهداشت لبنان نیز به خبرگزاری رویترز گفت: تعداد کشته‌های انفجار بیروت به ۷۸ تن افزایش یافت و در این انفجار حدود ۴۰۰۰ تن زخمی شده‌اند./ اعتمادآنلاین این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

بعد از انفجار بزرگ در بیروت، آمریکا پیشنهاد کمک به مردم لبنان را داده است🔺بعد از انفجار بزرگ در بیروت، آمریکا پیشنهاد کمک به مردم لبنان را داده است ⚡️مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در بیانیه‌ای که سه شنبه غروب به وقت واشنگتن منتشر کرد،‌ گفت که ایالات متحده پیشنهاد کمک به مردم لبنان را داده است.

'ناصیف حتی' پس از استعفا: لبنان در حال تبدیل به کشوری 'شکست خورده' است'ناصیف حتی' پس از استعفا: لبنان در حال تبدیل به کشوری 'شکست خورده' است وزیر خارجه لبنان امروز دوشنبه پس از استعفایش از این سمت در بیانیه ای گفت که لبنان در حال تبدیل شدن به کشوری شکست خورده است.