انصراف فوتبالیست‌های دانشگاه امیرکبیر از جام رمضان در اعتراض به ممانعت از حضور تماشاچیان زن

08/02/1401 04:45:00 ق.ظ

شماری از تیم‌های فوتبال دانشگاه امیرکبیر در اعتراض به ممانعت از حضور دانشجویان دختر در میان تماشاچیان از انجام مسابقه خودداری کردند و انصراف دادند.

شماری از تیم‌های فوتبال دانشگاه امیرکبیر در اعتراض به ممانعت از حضور دانشجویان دختر در میان تماشاچیان از انجام مسابقه خودداری کردند و انصراف دادند. فعالان دانشجویی روز چهارشنبه در شبکه‌های اجتماعی گزارش دادند که تیم‌های فوتبال دانشکده‌های کامپیوتر، ریاضی، پلیمر و عمران در اعتراض به این رفتار از حضور در زمین بازی خودداری کردند.

ویدیویی نیز در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که در آن یک نفر از بازیکنان به نیابت از هم‌تیمی‌های خود خطاب به تماشاچیان در کنار زمین فوتبال می‌گوید: «تصمیم همه ما این است که تا وقتی که راهشان نداده‌اند ‌و نتوانند بین ما باشند، بازی انجام نشود و مسابقات کنسل است.»

این صحبت‌ها با تشویق هم‌تیمی‌ها و معدود تماشاچیان کنار زمین همراه می‌شود. ممانعت از حضور زنان در استادیوم‌های فوتبال برای تماشای مسابقات در ایران سال‌هاست به محل مبارزه میان زنان و فعالان مدنی با حکومت جمهوری اسلامی تبدیل شده است. این تقابل به‌ویژه در رقابت‌های این دوره مقدماتی جام جهانی فوتبال به اوج رسید، وقتی که ماموران امنیتی در مشهد به زنانی که با خرید بلیت مسابقه فوتبال ایران و لبنان خواستار تماشای آن شده بودند، اسپری فلفل زدند.

فدراسیون بین‌المللی فوتبال، فیفا، ایران را تهدید کرده که درهای استادیوم را به روی زنان باز کند تا آنها بتوانند همانند مردان از حق مساوی تماشای فوتبال از نزدیک بهره‌مند شوند، امری که در صورت بی‌توجهی می‌تواند به تعلیق فوتبال ایران منجر شود. headtopics.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

انفجار در دانشگاه کراچی؛ چهار نفر از جمله سه چینی جان باختندانفجار در دانشگاه کراچی؛ چهار نفر از جمله سه چینی جان باختند به گزارش شبکه تلویزیونی «جیو نیوز» به دنبال وقوع انفجار در میدان دانشگاه کراچی دستکم 4 نفر از جمله سه چینی و یک پاکستانی جان خود را از دست داده و تعداد زیادی زخمی شدند.

سرقت بیش از 3000 اثر تاریخی از موزه‌های ازبکستان در 30 سال گذشتهسرقت بیش از 3000 اثر_تاریخی از موزه‌های ازبکستان در 30 سال گذشته شوکت میرضیایف، رئیس جمهور ازبکستان در نشست دولت که با هدف افزایش نقش موزه‌ها در توسعه گردشگری برگزار شد، درباره وضعیت موزه‌های این کشور اطلاعاتی ارائه کرد.

انتقاد سازمان حقوق بشری از خودداری «نظام‌مند» از ارائه مجوز به تجمعات در ایرانسازمان آرتیکل ۱۹ در گزارشی از «اجباری» کردن دریافت مجوز برای برگزاری تجمعات مسالمت‌آمیز در ایران و سرکوب تجمعاتی که حاکمیت آنها را «غیرقانونی» می‌خوانند، انتقاد کرده است. 🍆

مدیرکل آژانس: هنوز در تلاشیم پاسخ روشنی از ایران در مورد سه سایت اعلام نشده بگیریمرافائل گروسی می‌گوید توانایی ایران برای غنی‌سازی اورانیوم از زمان خروج آمریکا از برجام تقویت شده است. 🔴 بزودی نظرسنجی های خبرگزاری مستقل پستو نیوز ، بر روی میز_سیاستمداران_جهان خواهد رفت ✔️لطفا در نظر سنجی پستونیوز شرکت کنید👇 👈👈👈👈 ✅پستو نیوز ، یک رسانه نیست ، یک رساناست سانسور_ری_استارت_تاوان_جهانی_دارد

رویای رکوردشکنی کلیچکو در بوکس پس از جنگ اوکراین | DW | 26.04.2022ولادیمیر کلیچکو، قهرمان پیشین بوکس جهان، یکی از موفق‌ترین بوکسورها در تاریخ است. او که در حال حاضر در اوکراین درگیر جنگ با روسیه است، رویای بازگشت به رینگ بوکس در سن ۴۶ سالگی را دنبال می‌کند.

نا‌امیدی هزار فعال حوزه کسب و کار از وضعیت اقتصاد و تجارت در ایران ۱۴۰۱در حالی که نرخ تورم در ماه‌های گذشته روندی صعودی داشته است،‌ گزارش‌ها نشان می‌دهد نظام پولی و بانکی ایران با سرعتی بیش از پیش اقدام به «چاپ پول» کرده و بخش اقتصاد دچار افزایش ماهانه «رشد نقدینگی» شده است. ⬇️ بیشتر بخوانید: به شما هیچ ربطی نداره 💪💪💪🇮🇷🇮🇷🇮🇷