انس العبده خواستار کمک فوری سازمان ملل به پناهجویان سوری شد

19/06/1398 03:55 ب.ظ

رئیس ائتلاف ملی نیروهای انقلابی و مخالفان سوریه طی نامه‌ای خواستار کمک فوری سازمان ملل به پناهجویان این کشور که به علت حملات روسیه و رژیم اسد به مرز ترکیه پناه برده اند، شد.

انس العبده، رئیس ائتلاف ملی نیروهای انقلابی و مخالفان سوریه طی نامه ای به آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل و مقامات شورای امنیت خواستار کمک فوری به پناهجویان سوری که به علت حملات روسیه و رژیم اسد به مرز ترکیه پناه برده اند شد.

در ادامه این نامه آمده است:"در نتیجه حملات روسیه و رژیم اسد در ادلب زیرساخت ها در شمال حما و جنوب ادلب تخریب شده و این مسئله آسیب زیادی به شرایط زندگی غیرنظامیان این مناطق وارد کرده است. این حملات و تخریبات باعث شده است که بیش از یک میلیون غیرنظامی مجبور به کوچ اجباری به مناطق مرزی نزدیک ترکیه شوند و در چادر زندگی کنند. این شرایط دشوار باعث شده تا پناهجویان به فکر سفر خطرناک به آن سوی آب بیفتند.

سازمان ملل باید بر اساس قطعنامه های 2165 و 2449 شورای امنیت به پناهجویان یاری رسانی کند. باید طبق قطعنامه 2254 از طریق راه حل سیاسی هرچه سریعتر مشکلات پناهجویان برطرف شود". گفتنی است ادلب و حومه آن که در کنترل مخالفان رژیم قرار دارد، در نشست 5-4 مه سال 2017 در آستانه، پایتخت قزاقستان جزو مناطق کاهش تنش اعلام شده، اما حملات رژیم اسد و روسیه به این منطقه ادامه دارد. headtopics.com

ادامه مطلب:
aa_persian »

اعتراض سازمان ملل به خشونت اسرائیل علیه خبرنگاران در غزه

اردوغان: ترکیه ورود موج جدیدی از پناهجویان سوری را تحمل نخواهد کردرجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه سه‌شنبه 10 سپتامبر 2019 اعلام کرد کشورش دیگر تحمل ورود موج جدیدی

نام «صبحانه وان» ترکیه در فهرست یونسکو درج خواهد شدنام «صبحانه وان» ترکیه برای ثبت در فهرست میراث جهانی ناملموس یونسکو به این سازمان معرفی خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی

عربستان و امارات خواستار توقف فوری جنگ در جنوب یمن شدندعربستان سعودی و امارات متحده عربی از جدایی طلبان و نیروهای دولت عبدربه منصور هادی خواسته‌اند تا فورا تمامی عملیات نظامی را در جنوب یمن متوقف و خود را برای 'گفتگوهای سازنده' آماده کنند. در حالی که عربستان از نیروهای دولتی حمایت می کند، امارات حامی جدایی طلبان جنوب است.

شورای حقوق بشر سازمان ملل: کشتار و شکنجه هنوز در ونزوئلا ادامه داردمیشل باشله، کمیسر عالی شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، می‌گوید اعدام‌های فراتر از حوزه قضائی از سوی نیروهای ویژه امنیتی که از حمایت عالی‌ترین مقامات ونزوئلا برخوردار هستند، هنوز ادامه داد. به گزارش

سازمان ملل: کشتار و شکنجه در ونزوئلا ادامه داردکمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد ماه ژوئیه با انتشار جزئیاتی از شواهد بدست آمده از جوخه های مرگ که هدایت آنرا نیروهای ویژه امنیتی در ونزوئلا موسوم به FAES بر عهده دارند با استناد به گزارش یک دیده بان غیر دولتی قربانیان خشونت ها در این کشور از ۵۷ مورد جدید اعدام غیر قانونی خبر داده بود.

رئیس ائتلاف ملی نیروهای انقلابی و مخالفان سوریه طی نامه‌ای خواستار کمک فوری سازمان ملل به پناهجویان این کشور که به علت حملات روسیه و رژیم اسد به مرز ترکیه پناه برده اند، شد.آنکارا/خبرگزاری آناتولی

انس العبده، رئیس ائتلاف ملی نیروهای انقلابی و مخالفان سوریه طی نامه ای به آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل و مقامات شورای امنیت خواستار کمک فوری به پناهجویان سوری که به علت حملات روسیه و رژیم اسد به مرز ترکیه پناه برده اند شد.

در ادامه این نامه آمده است:"در نتیجه حملات روسیه و رژیم اسد در ادلب زیرساخت ها در شمال حما و جنوب ادلب تخریب شده و این مسئله آسیب زیادی به شرایط زندگی غیرنظامیان این مناطق وارد کرده است.

این حملات و تخریبات باعث شده است که بیش از یک میلیون غیرنظامی مجبور به کوچ اجباری به مناطق مرزی نزدیک ترکیه شوند و در چادر زندگی کنند. این شرایط دشوار باعث شده تا پناهجویان به فکر سفر خطرناک به آن سوی آب بیفتند.

سازمان ملل باید بر اساس قطعنامه های 2165 و 2449 شورای امنیت به پناهجویان یاری رسانی کند. باید طبق قطعنامه 2254 از طریق راه حل سیاسی هرچه سریعتر مشکلات پناهجویان برطرف شود".

گفتنی است ادلب و حومه آن که در کنترل مخالفان رژیم قرار دارد، در نشست 5-4 مه سال 2017 در آستانه، پایتخت قزاقستان جزو مناطق کاهش تنش اعلام شده، اما حملات رژیم اسد و روسیه به این منطقه ادامه دارد.

حملات رژیم اسد و حامیان وی به‌رغم توافق سوچی که در 17 سپتامبر 2018 میان ترکیه و روسیه به امضا رسید، همچنان ادامه دارد.