انسداد کانال سوئز؛ تقلای قاهره برای جابه‌جایی اور گیون | DW | 26.03.2021

26/03/2021 05:27:00 ب.ظ

مشاور رئیس جمهور مصر و رئیس سابق اداره مدیریت کانال سوئز، وعده داده که کشتی به گل نشسته طی دو تا سه روز آتی به حرکت در آورده شود. کارشناسان و نخبگان فنی اما می‌گویند که راه‌اندازی کشتی روزها و هفته‌ها طول می‌کشد.

سوئز, کانال سوئز

مشاور رئیس جمهور مصر و رئیس سابق اداره مدیریت کانال سوئز ، وعده داده که کشتی به گل نشسته طی دو تا سه روز آتی به حرکت در آورده شود. کارشناسان و نخبگان فنی اما می‌گویند که راه‌اندازی کشتی روزها و هفته‌ها طول می‌کشد.

مشاور رئیس جمهور مصر و رئیس سابق اداره مدیریت کانال سوئز ، وعده داده که کشتی به گل نشسته طی دو تا سه روز آتی به حرکت در آورده شود. کارشناسان و نخبگان فنی اما می‌گویند که راه‌اندازی کشتی روزها و هفته‌ها طول می‌کشد.

اور گیون ۲۲۴هزار تن وزن دارد. شرکت لیزینگ شوئی کیسن کیشا (Shoei Kisen Kaisha)  که مالک ژاپنی کشتی است، پیش‌تر گفته که به حرکت در آوردن کشتی"بغایت دشوار" خواهد بود.  مسدود شدن کانال سوئز و ایجاد ترافیک حمل و نقل در این آبراه در شرایطی اتفاق افتاده که تجارت جهانی به دلیل پاندمی کرونا کندتر از سابق انجام می‌گیرد. یافتن مسیر جایگزین برای این شاهراه دریایی زمان زیادی را می‌گیرد و وقفه در رساندن مواد خام و اصلی برای ادامه تولید در شرکت‌های صنعتی و خودروسازی اوضاع را دشوارتر خواهد کرد. اوضاع در بنادر نیز آشفته‌تر خواهد شد و شبکه حمل و نقل جهانی از این حادثه خسارت زیادی خواهد دید. 

ادامه مطلب:
DW فارسی »

آغاز «همه‌پرسی» الحاق به روسیه در مناطق اشغالی اوکراین

همه‌پرسی در چهار منطقه از خاک اوکراین که در ماه‌های اخیر از سوی روسیه به اشغال درآمده به صورت رسمی آغاز شد. انتظار می‌رود این همه‌پرسی که تحت نظارت نیروهای ارتش روسیه برگزار می‌شود به الحاق به فدراسیون روسیه رای آری بدهد. ادامه مطلب >>

بارش تخلیه کنید. وبه کمک بیش از بیست بولدزر بکشیید گویا به گل نشستن و توقف این کشتی در‌این شاهراه حیاتی جهان روزی نزدیک به ۳ میلیارد دلار به اقتصاد جهان خسارت وارد میکنه. مشاور رییس جمهور مصر گه زیادی خورد

بسته شدن کانال سوئز بر اثر انحراف کشتی غول‌پیکر؛ قیمت جهانی نفت بالا رفت«ما حتی نمی‌دانیم عملیات تا چه حدی دارد پیش می‌رود. مأموران عملیات نجات کشتی تازه در حال کندن زمین در زیر دماغه کشتی هستند و منتظرند تا عملیات را در هنگام مد دریا از سر بگیرند.»

تأثیر سانحه کشتی به گل نشسته بر اقتصاد جهان؛ اهمیت کانال سوئز در چیست؟ممکن است قیمت بنزین در اسپانیا، ایتالیا و فرانسه بالا برود زیرا این کشورها به نفتی که از طریق کانال سوئز به بنادرشان می‌رسد، وابسته‌اند. کانال سوئز، تنگه هرمز، باب المندب، جبل الطارق متعلق به سرزمینهای اسلامی ست اما حکام وابسته در حالی که غربیها به راحتی به مسلمانان ظلم میکنند از این تنگه ها به نفع ملت های مظلوم استفاده نمی کنند! بی شک در آینده نزدیک و با بیداری مسلمانان، از فرصت ها به نحو احسن استفاده خواهد شد!

ویدیو؛ لحظات اولیه شناورسازی کشتی به گل نشسته در کانال سوئزوب‌سایت رصد حرکت کشتی‌ها ”VesselFinder' بیان کرد که کشتی «اورگیون» با عملیات شناورسازی جواب داده و

مصر: کاپیتان کشتی مسئول به گل‌ نشستن«اورگیون» در کانال سوئز استسپهبد مهاب ممیش، مشاور رئیس جمهوری مصر در امور پروژه‌های کانال سوئز ، شامگاه یکشنبه 28 مارس 2021

انسداد کانال سوئز؛ کشتی کانتینری «اور گیون» شروع به حرکت کرده استتیم‌های نجات موفق شده‌اند کشتی کانتینری « اور گیون » که مدت یک هفته است مسیر رفت و آمد در این کانال بین‌المللی را بسته، «تا حدودی» از محل خود جابجا کنند. الان اخند ها میگویند مرگ بر این و آن evergreen nabud esme in doostemun?

آمریکا نحوه کمک به شناورسازی کشتی به گل نشسته در کانال سوئز را بررسی می‌کندتلاش‌ها برای شناورسازی مجدد کشتی کانتینربر«EVERGREEN» که از روز چهارشنبه در کانال سوئز به گل نشسته چرا باید در این زمان و کشتی متعلق به هیلاری کلینتون در این آبراهه به گل بنشیند اتفاقی که در طول تاریخ ساخت کانال سابقه نداشته این اتفاق نیست یک برنامه ریزی با دو هدف است اول بالا بردن قیمت حمل تا ۳۰۰ درصد و دوم برنامه ریزی برای ایجاد آبراهه مواضی از سرزمینهای اشغالی اسرائیل کشتی متعلق به هیلاری کلینتون است عمدا به گل نشانده اند و برنامه ها دارند . بعد چندین روز نوش دارو بعد مرگ سهراب 🤣🤣🤣

در حالی که اغلب کارشناسان، راه‌اندازی کشتی به گل نشسته"اور گیون" را کاری دشوار و مستلزم زمان می‌دانند، مشاور عالی رئیس جمهور مصر گفته که کشتی ظرف ۴۸ تا ۷۲ ساعت آینده آماده حرکت خواهد بود.به گفته توشیواکی، کشتی سانحه‌دیده بیمه است اما برای برآورد میزان خسارت آن «هنوز زود» است.به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید قیمت نفت به نوشته لویدز لیست، به طور معمول روزانه حدود ۱.اندازه فونت وب‌سایت رصد حرکت کشتی‌ها ”VesselFinder" بیان کرد که کشتی «اورگیون» با عملیات شناورسازی جواب داده و برای اولین بار پس از به گل نشستن این کشتی، این وب سایت نشان داد که این کشتی‌ کانتینربر شناور شده و در امتداد کانال قرار گرفته است.

محب منیج، مشاور عبدالفتاح سیسی که قبلا مدیر اداره مدیریت کانال سوئز بوده به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته است: «من بارها کشتی‌های به گل نشسته را نجات داده‌ام و سوئز را وجب به وجب و مثل کف‌ دست می‌شناسم.» کشتی  Ever Given  یک کشتی باری غول‌پیکر است که ۴۰۰متر طول و ۵۹ متر عرض دارد. هم‌رسانی این مطلب:. از زمان به گل نشستن اور گیون در روز چهارشنبه ۲۴ مارس، کانال سوئز مسدود شده و نزدیک ۱۵۰ کانتینرکش‌، در در دو طرف آن گیر افتاده‌اند.۴ میلیون بشکه بنزین و سایر محصولات تصفیه شده از خاورمیانه و آسیا از راه کانال سوئز به اروپا فرستاده می‌شود. اور گیون ۲۲۴هزار تن وزن دارد. شرکت لیزینگ شوئی کیسن کیشا (Shoei Kisen Kaisha)  که مالک ژاپنی کشتی است، پیش‌تر گفته که به حرکت در آوردن کشتی"بغایت دشوار" خواهد بود.

  مقامات اداره مدیریت کانال سوئز کوشیده‌اند به کمک یدک‌کش‌های سنگین، کشتی را از گل بیرون بکشند اما موفق نشده‌اند. خط لوله نفتی سومد به منظور کمک به انتقال نفت، از پایانه‌ای در ساحل دریای سرخ تا بندر اسکندریه در شمال مصر کشیده شده است. یک تیم از زبده‌ترین کارشناسان از شرکت"اسمیت سالویج" هلند نیز برای کمک‌رسانی در محل  حضور دارد اما مدیران شرکت گفته‌اند جابه‌جا کردن کشتی، روزها و شاید هفته‌ها طول خواهد کشید. خبرگزاری رویترز نوشته که پس از مسدود شدن کانال سوئز، بهای حمل و نقل فرآورده‌های نفتی تقریبا دو برابر شده است.  مسدود شدن کانال سوئز و ایجاد ترافیک حمل و نقل در این آبراه در شرایطی اتفاق افتاده که تجارت جهانی به دلیل پاندمی کرونا کندتر از سابق انجام می‌گیرد. اگر کشتی (اور گیون) تا هفته آینده جابجا شود، داستان واقعا اهمیت خود را از دست خواهد داد و تنها ممکن است در پاورقی تاریخ آن را بنویسند. یافتن مسیر جایگزین برای این شاهراه دریایی زمان زیادی را می‌گیرد و وقفه در رساندن مواد خام و اصلی برای ادامه تولید در شرکت‌های صنعتی و خودروسازی اوضاع را دشوارتر خواهد کرد.

اوضاع در بنادر نیز آشفته‌تر خواهد شد و شبکه حمل و نقل جهانی از این حادثه خسارت زیادی خواهد دید.  کانال سوئز آبراه اتصال اروپا به آسیاست. اپلیکیشن یورونیوز را از پل استور دانلود کنید آیا تجارت محصولات وابسته به نفت کند می‌شود؟ حمل ونقل فرآورده‌های نفتی تصفیه شده به اروپا مانند بنزین و سوخت جت نیز از طریق کانال سوئز انجام می‌شود و طبعاً دچار تأخیر خواهد شد. حدود ۱۲ درصد حمل‌ ونقل جهانی و حدود ۳۰ درصد از کانتینرهای مبادلاتی در جهان از این مسیر عبور می‌کنند.  کشتی‌های غول‌آسا با ابعادی غیر قابل تصور کشتی"ام‌اس‌سی اسکار" بزرگترین کشتی باربری جهان است که اخیرا برای تخلیه بار در بندر"برمن‌هافن" لنگر انداخت. این کشتی ۳۹۵ متر طول و ۶۰ متر عرض دارد. لوكاس اشمیت، تحلیلگر شرکت «وود مکنزی» می‌گوید: «هنگام وقوع حادثه کشتی، تنها چند محموله حامل ال‌ان‌جی در نزدیكی كانال بوده است.

این کشتی ۱۹ هزار و ۲۲۴ کانتینر (twenty foot equivalent unit) گنجایش دارد. کشتی‌های غول‌آسا با ابعادی غیر قابل تصور پیش از"ام‌اس‌سی اسکار" کشتی"سی‌اس‌سی‌ال گلوب" با گنجایش ۱۹ هزار و ۱۰۰ کانتینر رکورد جهان را در اختیار داشت. البته این رکورد تنها ۵۳ روز بیشتر دوام نیاورد و با ورود"ام‌اس‌سی اسکار" در روز هشتم ژانویه سال ۲۰۱۵ فروریخت. طبق داده‌های شرکت پلتس، موارد تأخیر در حمل و نقل در کانال پاناما به افزایش نرخ ترابری ال‌ان‌جی انجامید. کشتی‌های غول‌آسا با ابعادی غیر قابل تصور البته کشتی"اما ماارسک" که در سال ۲۰۰۶ به آب انداخته شد هنوز هم با ۳۹۸ متر طول، طویل‌ترین کشتی جهان محسوب می‌شود. اما گنجایش آن تنها ۱۵ هزار و ۵۵۰ کانتینر است.

‌ کشتی‌های غول‌آسا با ابعادی غیر قابل تصور برای این‌که بفهمیم اعداد و ارقام ارائه شده یعنی چه، نیاز به چند مقایسه هست. کریستف کلمب با"کشتی بادبانی سانتا ماریا" (عکس: سانتا ماریا بازسازی شده) در سال ۱۴۹۲ پا بر قاره آمریکا گذارد. این کشتی ۲۴ متر طول و ۳۹ نفر خدمه داشت. کشتی‌های غول‌آسا با ابعادی غیر قابل تصور نمونه دیگر کشتی باربری"کاپ سان دیگو" در سال ۱۹۶۱ است که گرچه در آن زمان استاندارد جهانی کانتیتر وجود نداشت اما با ۱۵۹ متر از بزرگترین کشتی‌های دوران خود بود. این کشتی حالا به موزه پیوسته است.

کشتی‌های غول‌آسا با ابعادی غیر قابل تصور نگاهی به اطلاعات جالب کشتی"ام‌اس‌سی اسکار" ابعاد غیر قابل تصور آن را روشن می‌کند. وزن خالص این کشتی (بدون بار) ۶۰ هزار تن است. بعد از بارگیری،"اسکار" به ارتفاع یک ساختمان ۵ طبقه به درون آب فرو می‌رود. کشتی‌های غول‌آسا با ابعادی غیر قابل تصور "ام‌اس‌سی اسکار" توسط"Daewoo Shipbuilding Company" در بوزان کره ساخته شده است. تقریبا شش ماه طراحی و در کمتر از یک سال جوشکاری بدنه آن با ۴۵ هزار تن فولاد طول کشیده است.

کشتی‌های غول‌آسا با ابعادی غیر قابل تصور موتور کشتی"ام‌اس‌سی اسکار" با ۱۲ متر طول ۸۳ هزار اسب بخار قدرت دارد. موتور این کشتی ۱۱ سیلندر دارد که قطر هر سیلندر آن ۹۰ سانتیمتر است. انرژی تولید شده توسط این موتور غول آسا بطور مستقیم به پروانه‌کشتی منتقل می‌شود. کشتی‌های غول‌آسا با ابعادی غیر قابل تصور پروانه کشتی"ام‌اس‌سی اسکار" که در آلمان ریخته‌گری شده، دارای پنچ پره است که طول هر پره به ۱۰ متر و ۳۰ سانتیمتر می‌رسد. کشتی‌های غول‌آسا با ابعادی غیر قابل تصور کشتی"ام‌اس‌سی اسکار" تقریبا ۲۳ گره دریایی (۴۲ کیلومتر) در ساعت سرعت دارد و روزانه بین ۲۲۰ تا ۲۵۰ تن گازوئیل (۲۸۰ هزار لیتر) مصرف سوخت آن است که البته در مقایسه با کامیون بسیار با صرفه‌تر است.

کشتی‌های غول‌آسا با ابعادی غیر قابل تصور "ام‌اس‌سی اسکار" در شبانه‌روز تقریبا هزار کیلومتر را طی می‌کند. بدین ترتیب این کشتی برای هر صد کیلومتر ۲۸ هزار لیتر گازوئیل مصرف می‌کند که اگر بر مقدار کانتینرهای گنجایش آن تقسیم شود، برای هر کانتینر یک و نیم لیتر گازوئیل در صد کیلومتر مصرف کرده است. این درحالی است که یک کامیون برای جابجایی یک کانتینر در صد کیلومتر چند برابر این میزان مصرف گازوئیل دارد. کشتی‌های غول‌آسا با ابعادی غیر قابل تصور اما وقتی صحبت از کانتینر می‌شود، یعنی چه؟ تا سال‌های دهه ۵۰ میلادی وقتی یک کشتی باری در اسکله برای تخلیه بار لنگر می‌انداخت، کالاها بایستی با طناب، تور، پالت، جرثقیل و زحمت بسیار از درون کشتی به بیرون تخلیه می‌شدند. در دهه ۳۰ میلادی مالکوم مک‌لین، مالک آمریکایی یک شرکت حمل و نقل، ایده ساخت یک"جعبه" استاندارد برای حمل و نقل کالا را داشت، اما این ایده تازه در دهه ۶۰ میلادی عملی شد.

کشتی‌های غول‌آسا با ابعادی غیر قابل تصور کانتینرهای اولیه ۶ متر و ۱۰ سانتی‌متر طول، ۲ متر و ۴۴ سانتیمتر عرض و بین ۲ متر و ۴۴ تا ۲ متر و ۹۰ سانتیمتر ارتفاع داشتند. اما استاندارد کانتینرهای امروزین دوبرابر شده است. کشتی‌های غول‌آسا با ابعادی غیر قابل تصور در بعضی از اسکله‌های جهان تخلیه کانتیر از درون کشتی بصورت تماما اتوماتیک توسط چرثقیل‌های مخصوص صورت می‌گیرد. کشتی‌های غول‌آسا با ابعادی غیر قابل تصور کشتی"ام‌اس‌سی اسکار" ۳۵ نفر خدمه دارد. در کنار کاپیتان و معاون او، دوافسر و ۲۴ نفر دیگر این کشتی غول‌آسا را هدایت می‌کنند.

گرچه با توجه به عظمت این کشتی تعداد خدمه کم به‌نظر می‌رسد، اما سیستم‌های الکترونیکی هدایت‌گر و رهیاب بخش عمده‌ای از کار را برعهده دارند. کشتی‌های غول‌آسا با ابعادی غیر قابل تصور حجم باری را که در درون کشتی"ام‌اس‌سی اسکار" جای می‌گیرد می‌توان با ۳۹ هزار اتومبیل یا ۱۱۷ میلیون جعبه کفش به تصویر کشید. اما واقعیت این است که بار این کشتی بسیار متنوع است و با پهلو گیری در اسکله‌های گوناگون تنها بخشی از آن را تخلیه می‌کند. کشتی‌های غول‌آسا با ابعادی غیر قابل تصور گرچه کشتی"ام‌اس‌سی اسکار" با قابلیت حمل ۱۹ هزار و ۲۴۴ کانتینر فعلا بزرگترین کشتی جهان محسوب می‌شود و قرار است در ماه آوریل سال ۲۰۱۵"خواهر خوانده" آن"ام‌اس‌سی اولیو" به دریا انداخته شود، اما بزودی کشتی‌های بزرگتر و غول‌پیکرتری نیز وارد خواهند شد. این درحالی است که متخصصان در دهه ۹۰ میلادی سقف حمل بار توسط کشتی‌های باری را ۱۰ تا ۱۲ هزار کانتینر می‌دانستند.

نویسنده: MA .