انستیتو امنیت بین‌الملل: تاسیسات جدید نطنز می‌تواند مرکز تولید تسلیحات اتمی باشد

24/10/1400 10:51:00 ب.ظ

انستیتو امنیت بین‌الملل: تاسیسات جدید نطنز می‌تواند مرکز تولید تسلیحات اتمی باشد العربيه_فارسى

گزارش تازه انستیتو علوم و امنیت بین‌المللی نشان می‌دهد که مجموعه جدید زیرزمینی نطنز ایران، واقع در منطقه کوهستانی جنوب سایت اصلی غنی‌سازی اورانیوم، شامل بر اساس این گزارش، هر دو تاسیسات در عمقی بسیار بیشتر از سایت اصلی نطنز قرار دارند.

پلان پروژه جدید غنی‌سازی در نطنز Advertisement مجموعه زیرزمینی جدید با توجه به وسعت منطقه کوهستانی، بسیار بزرگتر از مرکز رو زمینی مونتاژ سانتریفیوژهای ایران (آی.سی.ای.سی) در نطنز پیش‌بینی می‌شود که در ژوئیه 2020 تخریب شد. این مرکز قرار است جایگزین تاسیسات منهدم شده نطنز شود.

بزرگی بالقوه این مجموعه زیرزمینی، پرسش‌هایی را در مورد توانمندی‌های آن ایجاد می‌کند. یک مقام اطلاعاتی غربی اخیرا اعلام کرد، شواهد زیادی وجود دارد که یک مرکز غنی‌سازی اورانیوم جدید در سایت زیرزمینی نطنز در حال ساخت است.

هر چند انستیتو امنیت بین‌المللی نتوانسته به‌طور مستقل این موضوع را تایید کند، اما ساخت یک مرکز جدید غنی‌سازی، نگران‌کننده‌ترین احتمال در ارتباط با سایت زیرزمینی جدید است.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

رنج‌های نهادینه‌شده| احمد آرام

بارها شده است که واژه‌ «رنج»، نویسندگان را به خود مشغول داشته تا با یک درک اصولی، آن را در آثار خود بصری جلوه دهند؛ آن هم به گونه‌ای که زمان و مکان در رنج، هم شنیداری باشد و هم دیداری. و اگر رنج تخیل را به بازی بگیرد، بدون شک، از راه چنین تخیلی جغرافیای دیگران با جغرافیای زیستگاه ما گره خواهد خورد؛ و سرمنشأ چنین پیوندی رنج مشترک است. از همین‌روست که رفت‌وبرگشت به جهان ادبی نویسندگانِ قدر، قضاوت کردن پندارهای خود در بازیافت مکان و زمان‌های فرّار است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

برنامه_اتمی_ایران مسالمت آمیز نیست العربیه_فارسی : انستیتو امنیت بین‌الملل: تاسیسات جدید نطنز می‌تواند مرکز تولید تسلیحات_اتمی باشد بر اساس این گزارش مجتمع جدید نطنز با توجه به وسعت و عمق آن در زیر زمین در بردارنده تاسیسات غنی‌سازی_اورانیوم خواهد بود ..

ورود محموله‌های جدید واکسن آسترازنکا به ایرانسرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت با انتشار یک پیام توییتری از ورود محموله‌های جدید واکسن آسترازنکا به ایران خبر داد.

«ترکیبات گیاه شاه‌دانه می‌تواند از ابتلا به ویروس کووید۱۹ جلوگیری کند»ریچارد ون بریمن از اعضای تیم تحقیق تاکید دارد که «این اسیدهای کانابینوئید در الیاف و عصاره شاهدانه به وفور یافت می‌شود و از ترکیبات مورد استفاده در مواد روان‌گردانی که برای تهیه ماری‌جوانا استفاده می‌شوند، نیستند.» دروغه من میکشم تا حالا هم دوبار کرونا گرفتم دروغه بابا هر دم از این باغ ، بری می رسد !

کره شمالی در پی تحریم‌های جدید به آمریکا هشدار دادیک روز پس از اعمال تحریم‌های جدید ایالات متحده آمریکا علیه ۵ شهروند کره شمالی به‌دلیل ارتباط با برنامه موشکی این کشور، پیونگ‌یانگ به واشنگتن هشدار داد اقدام‌های قوی‌تری را در پیش خواهد گرفت.

حملات راکتی «شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران» به سفارت آمریکا در بغداد؛ یک زن و کودک زخمی شدندسفارت آمریکا با انتشار بیانیه‌ای ضمن اشاره به حملات راکتی به محوطه آن، گفته که «گروه‌های تروریستی تلاش دارند تا امنیت و حاکمیت عراق و روابط بین‌المللی را تضعیف کنند». امریکا خودش سرکرده تروریست ها است نمونه بارزش خلق داعشه

انتشار انیمیشن «سوءقصد» به جان دونالد ترامپ در پایگاه خبری علی خامنه‌ایانتشار این انیمیشن در شرایطی است که جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، روز ۱۹ دی‌ هشدار داد، هرگونه حمله جمهوری اسلامی ایران به اتباع آمریکایی با «عواقب شدیدی» روبه‌رو می‌شود. جک سالیوان با هفت جد و آبائش غلط کرد اینا لاتِ کوچه خلوت هستند. زورشون فقط به بچه های بی سلاح و بی دفاعِ مردمِ ایران میرسه. اسرائیل تا حالا هزار بار سوراخ سوراخشون کرده. مگه تو انیمیشن بتونن یه خودی نشون بِدَن. چه عجب توییتر بالاخره حساب علی گدا رو مسدود کرد

ائتلاف عربی: بنادر الحدیده مقصد جنگجویان خارجی و موشک‌های بالستیک استهانس گروندبرگ، فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن در نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره اوضاع یمن از آغاز تحقیقات سازمان ملل در مورد استفاده شبه‌نظامیان حوثی‌