انرژی باد, انرژی‌های تجدیدپذیر

انرژی باد, انرژی‌های تجدیدپذیر

انرژی بادی، برای نخستین بار مهم‌ترین منبع تأمین انرژی در آلمان | DW | 28.05.2020

انرژی‌های غیرفسیلی به بزرگترین منبع تأمین انرژی در آلمان تبدیل شده‌اند. انرژی بادی ۳۵ درصد نیاز برق کشور را تأمین می‌کند. آلمان همچنان به منابع دیگر انرژی وابسته است، اما انتقال به انرژی‌های تجدیدپذیر با سرعت پیش می‌رود.

28/05/2020 04:28:00 ب.ظ

انرژی‌های غیرفسیلی به بزرگترین منبع تأمین انرژی در آلمان تبدیل شده‌اند. انرژی باد ی ۳۵ درصد نیاز برق کشور را تأمین می‌کند. آلمان همچنان به منابع دیگر انرژی وابسته است، اما انتقال به انرژی‌های تجدیدپذیر با سرعت پیش می‌رود.

انرژی‌های غیرفسیلی به بزرگترین منبع تأمین انرژی در آلمان تبدیل شده‌اند. انرژی باد ی ۳۵ درصد نیاز برق کشور را تأمین می‌کند. آلمان همچنان به منابع دیگر انرژی وابسته است، اما انتقال به انرژی‌های تجدیدپذیر با سرعت پیش می‌رود.

تولید انرژی بادی در آلمان به نسبت سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ تا حدود ۲۱ و نیم درصد برق بیشتری روانه شبکه سراسری کرده است.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدبه اعتقاد کارشناسان اداره فدرال، در رسیدن به این دستاورد دو عامل مؤثر بوده است: اول کاهش از حجم تولید انرژی‌های فسیلی و هسته‌ای نسبت به سال گذشته و دیگر، فصلی پرباد در سه ماهه اول سال جاری که به چرخش توربین‌ها سرعت بخشید.

از کلینتون تا شارل میشل؛ چهره‌های سیاسی به قربانیان سربرنیتسا ادای احترام کردند نرگس محمدی در زندان 'به کوید-۱۹ مبتلا شده' آمیتاب باچان به ویروس کرونا مبتلا شد

امسال بهره‌برداری از انرژی‌های سنتی (فسیلی) نسبت به سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ به میزان نزدیک به ۲۲ درصد کمتر بود و استفاده از انرژی زغالی حدود ۳۳ و نیم درصد کاهش یافت.در سال جاری حدود یک پنجم (بالای ۲۲ درصد) از کل برق مصرفی از نیروگاه‌های زغالی فراهم آمد، در حالی که این منبع در سال گذشته در همین بازه زمانی یک سوم از انرژی (بیش از ۳۱ درصد) را تأمین کرده بود.

از میزان تولید انرژی هسته‌ای نیز نسبت به سال گذشته حدود ۱۷ درصد کاسته شده و به حدود ۶ / ۱۱ درصد کل انرژی کاهش یافته است.دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدروی هم رفته در سه ماهه اول سال جاری (۲۰۲۰) حدود ۸ / ۴۸ درصد از کل برق سراسری از انرژی‌های سنتی، فسیلی، هسته‌ای و گازی تأمین شده است. در برابر حجم انرژی‌های تجدیدپذیر حدود ۲ / ۵۱ درصد بوده است. بنابراین حجم انرژی تجدیدپذیر از منابع غیرسوختی نسبت به سال قبل تا ۱۵ درصد افزایش یافته است.

به نظر کارشناسان، بحران کرونا تأثیر تعیین‌کننده‌ای بر میزان مصرف برق نداشته است. ادامه مطلب: DW فارسی »

کرونا؛ تمدید یک‌ماهه محدودیت‌های ارتباطی در آلمان | DW | 27.05.2020در نشست کابینه فدرال و دولت‌های محلی آلمان، مقررات مربوط به فاصله‌گذاری اجتماعی تا ۲۹ ژوئن تمدید شد. اجتماعات زیر ده نفر اما به شرط رعایت نکات ایمنی از ۶ ژوئن مجاز خواهد بود. ایالت‌ها می‌توانند بنا به وضعیت تصمیم بگیرند.

توییتر به توییت جنجالی دونالد ترامپ برچسب درستی‌سنجی زدشبکه توییتر برای نخستین بار با افزودن اخطاری به یکی از توییت‌های دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، امکان درستی‌سنجی آن را فراهم کرده است. خیلی ها از خبر نمی‌فهمند. بی بی سی اشتباه نوشتی. توییتر ثابت کرده ترامپ یه دروغگو هست و دروغ هایش را با مدرک بر خود توییت ترامپ ثابت کرده. هر کی اون توییت را ببینه می‌تونه ببینه که توییتر مستقیما به دروغهای ترامپ اشاره کرده از خامنه ای و بقیه آخوندکا و اکانتاشون چه خبر..هنوز مثل آشعال بیرون انداخته شدن توییتر هم مثل شما رذل هست و دشمن ازادی بیان، اما انصافا وقتی پای رذالت در دنیای رسانه پیش میاد هیچ نهادی به پای رذالت بی بی سی فارس نمیرسه.

شمارش معکوس برای آغاز فصل جدیدی در تاریخ فضانوردی | DW | 27.05.2020دو فضانورد آمریکایی با تجهیزات یک شرکت خصوصی آمریکایی به ایستگاه بین‌المللی فضایی فرستاده می‌شوند. اعزام آنها به این مأموریت برای صنعت فضانوردی آمریکا که تا کنون نیازمند تجهیزات روسی بود، موفقیت بزرگی به شمار می‌رود.

آیا دولت ایران توان مهار تورم را دارد؟ - BBC News فارسیبانک مرکزی ایران برای اولین بار در تاریخ خود 'هدف تورمی' اعلام کرد که برای یک سال آینده ۲۲ درصد با ۲ واحد نوسان مثبت و منفی تعیین شده است. نه آقا نداره، داشته باشه ام‌ مهار نمی کنه. بررسی نمی خواد این که! اینهمه سال کی مهار شده که الان بخواد بشه. توان مهار تنبانش را هم ندارد. حسن منصور تو كونت بسوزه الاغ مزدور فعلا كه ايران ريده به همه نظريات اقتصادي شما البته با همه گرفتاريها و سختيهايي كه مردم گرفتارن ولي به شما مزدورا اعتنايي ندارن اگه بمردم بيشتر توجه بشه بشما ها بيشتر خواهند ريد

توییتر نسبت به صحت گفته‌های توییت‌های ترامپ هشدار داداین نخستین بار است که چنین برچسبی زیر اظهارات توییتری رئیس جمهوری آمریکا ظاهر می‌شود. رئیس‌جمهور در کشورهای دموکراتیک برخلاف شاه و ملکه در ممالک پروپاگاندایی فرد مقدسی نیست و می‌توان از او انتقاد کرد و در انتخابات آزاد آینده توسط مردم عزل. این را به اطلاع انگلیس، هلند، سوئد، دانمارک، نروژ، اسپانیا,٫، کانادا، استرالیا و ... برسانید یک توئیت کافی نیست! توئیت های رئیس جمهور بی لیاقت امریکا،آنقدر آکنده از گزافه،دروغگویی،و اغوای مخاطب است که باید این اخطار امکان درست سنجی،را به همه آنها افزود! جالب است که وی با اینکه از توئیتر بهره زیادی در تبلیغات خود می گیرد،به این رویکرد توئیتر حمله کرده است!

آخرین خبرهای پنجشنبه هشتم خرداد ۱۳۹۹ | DW | 28.05.2020الان عجله نکن باصبر ودقت کار کن ببین ی قانونی مصوب کن که بشه نمایندگان رابیشتر کرد 12 تا رای مصطفی میرسلیم و عشق است . خخخخخخخ سال ۹۲ به روحانی رای دادند تا قالیباف رئیس جمهور نشه؟ دوباره سال ۹۶ به روحانی رای دادند تا رییسی نشه؟ الان هر سه جنایتکار سران سه قوه اند ... فرقه_تبهکار رژیم_ریاکار براندازم