اندی وارهول در تهران؛ ایرانیان از نمایشگاه هنرهای پاپ آمریکایی استقبال کردند

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔺اندی وارهول در تهران؛ ایرانیان از نمایشگاه هنرهای پاپ آمریکایی استقبال کردند این نمایشگاه که به سادگی «بررسی آثار اندی وارهول» نامیده می‌شود، در ماه ژوئن افتتاح شد و یکشنبه ۲۴ اکتبر به پایان می‌رسد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

این نمایشگاه که به سادگی «بررسی آثار اندی وارهول» نامیده می‌شود، در ماه ژوئن افتتاح شد و یکشنبه ۲۴ اکتبر به پایان می‌رسد.همه‌گیری ویروس کرونا که در ایران بیش از هر کشور دیگری در خاورمیانه قربانی گرفته است، مدیران موزه را مجبور کرد تا نمایشگاه را چند هفته‌ای در ماه اوت گذشته تعطیل کنند.

با افزایش بهای نفت و‌ شکوفایی اقتصادی ایران در زمان محمدرضا شاه پهلوی، این کشور هزاران قطعه هنری از جمله آثاری از پیکاسو، مونه، و جکسون پولاک را خریداری کرد و شهبانو فرح پهلوی نقش مهمی در گردآوری این آثار داشت.حکومت مذهبی ایران، ابتدا هنر مدرن را ممنوع کرد و تمامی نقاشی‌های معروف را کنار گذاشت. اما در دهه‌های اخیر با کاهش محدودیت‌های فرهنگی، حدود ۱۵۰۰ اثر هنری غربی متعلق به سلسله گذشته با هیاهوی بسیار به نمایش گذاشته شده‌اند.

هر چند که این نمایشگاه به زودی به پایان می‌رسد، اما به گفته برگزار کنندگان، آنها قصد دارند به زودی تعداد بیشتری از آثار اندی وارهول و سایر هنرمندان غربی را به نمایش بگذارند.باوجود این که ایران و آمریکا روابط دیپلماتیک ندارند و خصومت‌ها میان دو کشور از سال ۱۳۵۷ به این طرف در حال افزایش است، اما نسخه‌های پرفروش فیلم‌های هالیوودی و موسیقی غربی در این کشور، به ویژه در میان جوانان شهرنشین، طرفداران زیادی دارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شیوع سویه‌ای از کرونا در روسیه که از 'دلتا' نیز مسری‌تر است | DW | 21.10.2021پژوهشگران روسی سویه جدیدی از ویروس کرونا را شناسایی کرد‌ه‌اند که نسبت به 'دلتا' مسری‌تر است. این نوع از کرونا در روسیه در حال گسترش است. ظرف یک شبانه‌روز ۱۰۳۶ نفر در این کشور بر اثر یا در ارتباط با کرونا مرده‌اند. COVID ..... The crap that keeps giving.... ShimoolT آه همین دیروز گفتم چه خوبه که دیگه از سویه‌های جدید خبری نیست 😥 ☹️😔
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در جهان؛ روسیه از مشاهده موارد ابتلا به گونه مسری‌تر از دلتا خبر داد🔺کرونا در جهان؛ روسیه از مشاهده موارد ابتلا به گونه مسری‌تر از دلتا خبر داد ▪️محقق ارشد و مدیر سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان روسیه می‌گوید مواردی از گونه جدید ویروس کرونا ،که احتمالا از گونه دلتا مسری‌تر است، در این کشور مشاهده شده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

از سرگیری اقامه نماز جمعه در ایران پس از ماه‌ها تعطیلی به دلیل کرونااقامه نماز جمعه در شهرهای مختلف ایران که به دلیل شیوع کرونا متوقف شده بود امروز دوباره از سرگرفته شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

۱۶۵ فوتی جدید کرونا در کشور/ شناسایی بیش از ۱۱ هزار بیمار در شبانه روز گذشتهبنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته ۱۱ هزار و ۶۴ بیمار جدید کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند و متاسفانه ۱۶۵ تن نیز به دلیل ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ادامه بارش‌ها در ۶ استان / کاهش محسوس دما در مناطقی از کشورادامه بارش‌ها در ۶ استان کاهش محسوس دما در مناطقی از کشور رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، ضمن اعلام ادامه بارش‌ها در برخی نقاط کشور، در عین حال از پایداری جوی طی روزهای آینده خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تصاویری از ضرب و جرح خبرنگاران از سوی طالبان در حاشیه تظاهرات گروهی از زنان در کابلاعضای گروه طالبان روز پنجشنبه دست به ضرب و جرح شماری از خبرنگاران در حاشیه تجمع اعتراض‌آمیز گروهی از زنان در کابل زدند. جزئیات بیشتر و ویدئوی کامل بدون شرح در وب‌سایت یورونیوز: از سگ هار انتظار لیس زدن داری اینها هم فهمیده اند توطئه سکوت جهانی را و خرشان را می تازانند. ریدم_تو_اسلام
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »