اندونزی حجاب اجباری در مدارس را ممنوع کرد | DW | 05.02.2021

05/02/2021 10:28:00 ب.ظ

اندونزی مقررات حجاب اجباری را در مدارس دولتی لغو کرده است. این تصمیم بعد از آن اعلام می‌شود که اجبار دانش‌آموزان غیرمسلمان در یک مدرسه در سوماترای غربی جنجال آفرید.

حجاب_اجبارى, حجاب اجباری

اندونزی مقررات حجاب_اجبارى را در مدارس دولتی لغو کرده است. این تصمیم بعد از آن اعلام می‌شود که اجبار دانش‌آموزان غیرمسلمان در یک مدرسه در سوماترای غربی جنجال آفرید.

اندونزی مقررات حجاب اجباری را در مدارس دولتی لغو کرده است. این تصمیم بعد از آن اعلام می‌شود که اجبار دانش‌آموزان غیرمسلمان در یک مدرسه در سوماترای غربی جنجال آفرید.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این اتفاق پس از آن رخ داد که اجبار یک دانش‌آموز مسیحی به پوشش اسلامی در این کشور جنجال آفرید.تصمیم به لغو حجاب اجباری با استقبال مدافعان حقوق بشر روبرو شد که با اجبار دختران غیرمسلمان به حجاب اسلامی در مناطق محافظه‌کار این کشور سال‌هاست مخالفت می‌کنند.

ندیم مکارم، وزیر آموزش و فرهنگ اندونزی، مدارسی که از این قانون پیروی نمی‌کنند را تهدید به تحریم کرد. او روز چهارشنبه ۳ فوریه پوشش را یک انتخاب فردی خواند و گفت، مدارس"نمی‌توانند آن را اجباری کنند".به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدمدارسی که از این قانون سرپیچی کنند جریمه شده و با خطر قطع بودجه مواجه خواهند شد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

خاک تو سر سردمداران بیشعور و وابسته اندونزی ! اندونزی_کشور_مسلمانان_است مريم_رجوي' نه دین اجباری و نه اجبارات دینی'، مردم ومجاهدین هم بر سر همین اصل 42 سال است با رژیم استبداد ضد بشری ولایت فقیه حاکم بر ایران در جنگ هستند. نه به حجاب_اجباری و همچنان در ایران حجاب در مدارس ابتدایی همچنان اجباریست. یکی از بزرگترین کشورهای مسلمان

دمش کرم