حجاب_اجبارى, حجاب اجباری, مدارس, اندونزی

حجاب_اجبارى, حجاب اجباری

اندونزی حجاب اجباری در مدارس را ممنوع کرد | DW | 05.02.2021

اندونزی مقررات حجاب اجباری را در مدارس دولتی لغو کرده است. این تصمیم بعد از آن اعلام می‌شود که اجبار دانش‌آموزان غیرمسلمان در یک مدرسه در سوماترای غربی جنجال آفرید.

05/02/2021 10:28:00 ب.ظ

اندونزی مقررات حجاب_اجبارى را در مدارس دولتی لغو کرده است. این تصمیم بعد از آن اعلام می‌شود که اجبار دانش‌آموزان غیرمسلمان در یک مدرسه در سوماترای غربی جنجال آفرید.

اندونزی مقررات حجاب اجباری را در مدارس دولتی لغو کرده است. این تصمیم بعد از آن اعلام می‌شود که اجبار دانش‌آموزان غیرمسلمان در یک مدرسه در سوماترای غربی جنجال آفرید.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این اتفاق پس از آن رخ داد که اجبار یک دانش‌آموز مسیحی به پوشش اسلامی در این کشور جنجال آفرید.تصمیم به لغو حجاب اجباری با استقبال مدافعان حقوق بشر روبرو شد که با اجبار دختران غیرمسلمان به حجاب اسلامی در مناطق محافظه‌کار این کشور سال‌هاست مخالفت می‌کنند.

شاهزاده رضا پهلوی: فرصت کوبیدن واپسین میخ به تابوت جمهوری اسلامی فراهم شده است رئیسی: از هر طرح دیپلماتیک که باعث لغو تحریم‌ها شود استقبال می‌کنم عفو بین‌الملل: «جنایات علیه بشریت» بر مراسم تحلیف رئيسی «سایه‌ای سهمگین» انداخته؛ افزایش انتقادها از سفر نماینده اتحادیه اروپا به تهران

ندیم مکارم، وزیر آموزش و فرهنگ اندونزی، مدارسی که از این قانون پیروی نمی‌کنند را تهدید به تحریم کرد. او روز چهارشنبه ۳ فوریه پوشش را یک انتخاب فردی خواند و گفت، مدارس"نمی‌توانند آن را اجباری کنند".به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدمدارسی که از این قانون سرپیچی کنند جریمه شده و با خطر قطع بودجه مواجه خواهند شد.

آندریاس هرسونو، محقق ارشد دیده‌بان حقوق بشر در جاکارتا این مصوبه را"گامی مثبت" در محافظت از حقوق زنان در اندونزی خواند.او گفت،‌ مدارس دولتی این کشور میلیون‌ها دختر و معلم زن را به پوشش اسلامی مجبور و تلاش کرده‌اند حرف خود را با"قلدری‌، ارعاب، فشارهای اجتماعی و در برخی موارد اخراج و استعفا" به کرسی بنشانند. headtopics.com

نگرانی از کاهش رواداری دینی در این کشور که نزدیک به ۹۰درصد آن را مسلمانان تشکیل می‌دهند به‌ویژه پس از جنجالی افزایش یافت که عامل آن اجبار دانش‌آموزان غیرمسلمان در سوماترای غربی به پوشش اسلامی بود.دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدیاقوت کوماس، وزیر امور مذهبی اندونزی گفته است: «قرار نیست که مذهب دلیلی برای تعارض یا توجیهی برای رفتار ناعادلانه با دگراندیشان باشد.»

مقررات جدید عدم اجبار به پوشش اسلامی در مدارس دولتی شامل استان آچه که با قوانین شریعت اسلامی اداره می‌شود نخواهد شد. ادامه مطلب: DW فارسی »

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

خاک تو سر سردمداران بیشعور و وابسته اندونزی ! اندونزی_کشور_مسلمانان_است مريم_رجوي' نه دین اجباری و نه اجبارات دینی'، مردم ومجاهدین هم بر سر همین اصل 42 سال است با رژیم استبداد ضد بشری ولایت فقیه حاکم بر ایران در جنگ هستند. نه به حجاب_اجباری و همچنان در ایران حجاب در مدارس ابتدایی همچنان اجباریست. یکی از بزرگترین کشورهای مسلمان

دمش کرم